Zapoczątkuj modę na czytanie – wyniki konkursu

w dziale Akcja Czytaj PL by

Już są! Wyniki konkursu „Zapoczątkuj modę na czytanie”, który towarzyszył akcji Czytaj PL 2023! W puli nagród znalazły się czytniki PocketBook i bony do wykorzystania w sklepie internetowym Woblink. Zobaczcie, jakie prace wyróżniliśmy w tym roku!

I miejsce

Główną nagrodą wyróżniliśmy pracę z Poznania

Zgłoszenie:

Biblioteczka miejska to wspaniałe miejsce, gdzie mieszkańcy mogą się wymieniać książkami. Dzięki akcji Czytaj PL każdy może skorzystać z darmowych ebooków i audiobooków do końca listopada. Zgodnie z hasłem akcji „akcja szyta na miarę”, każdy może wziąć z wieszaka kod QR i znaleźć książkę, w której będzie mu najbardziej pasować.

Nagroda: Czytnik e-booków PocketBook Era i bon na zakupy e-booków w sklepie Woblink o wartości 350 PLN

II miejsce

Drugą nagrodą wyróżniliśmy pracę z Gdańska

Zgłoszenie:

Jako osoba podróżująca samolotem najczęściej z bagażem podręcznym znam rozterki nad plecakiem, aby spakować jak najmniejsze i tylko najpotrzebniejsze rzeczy, żeby nie mieć nadbagażu i zmieścić plecak w miarkę grozy. Uznałam, że wiele osób może mierzyć się z podobnym problemem i z tego powodu rezygnować z zabrania ze sobą książki w podróż. Stworzyłam więc instalację miarki bagażu, która zachęcała do zabrania w podróż książki w wersji elektronicznej, która nie zabierze ani jednego centymetra! Chętni podróżni mogli dostać specjalne karty pokładowe, które umożliwiły podróż do krainy wyobraźni, ponieważ znajdował się na nich qr kod akcji Czytaj PL.

Nagroda: Czytnik e-booków PocketBook Verse Pro i bon na zakupy e-booków w sklepie Woblink o wartości 300 PLN

III miejsce

Trzecią nagrodą wyróżniliśmy pracę z Dębicy

Zgłoszenie:

Plakat znajduje się obok wjazdu do galerii dębickiej. Dlaczego akurat padło na galerię? Bo chyba żadne inne miejsce bardziej nie odzwierciedla hasła tegorocznego konkursu. To połączenie dwóch rzeczy – czytania i mody. Spojrzałam na tegoroczne hasło pod kątem dosłownym i przenośnym, bo to właśnie w galerii znajduje się najpopularniejsza księgarnia i setki sklepów z modą damską i męską, więc dlaczego by tego nie połączyć? Fakt, że cały czas jest tam ciągły ruch, przez wymianę klientów odwiedzających bądź opuszczających galerię tylko upewnił mnie w wyborze miejsca. Dzięki takiej lokalizacji klienci, będą mogli zapoznać się z akcją CZYTAJ. PL. – na miejscu ( poprzez zeskanowanie od razu kodu) albo zabranie etykiety ze sobą do domu (umożliwią to nożyczki dołączone do plakatu).

Nagroda: Czytnik e-booków PocketBook Verse i bon na zakupy e-booków w sklepie Woblink o wartości 300 PLN

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do korzystania z akcji Czytaj PL w przyszłym roku!
A tutaj znajdziecie laureatów z ostatnich trzech lat: 2022, 2021, 2020, 2019.