Oto najlepsi QRierzy Superksiążek – wyniki konkursu

w dziale Akcja Czytaj PL by

Już są! Wyniki konkursu „Zostań QRierem Superksiążek”, który towarzyszył akcji Czytaj PL 2020! W puli nagród znalazły się czytniki PocketBook, smartfony i bony do wykorzystania w sklepie internetowym Woblink. Zobaczcie jakie prace wyróżniliśmy w tym roku!

I miejsce: Czytaj w górach

Główną nagrodą wyróżniliśmy Wiolettę z Milówki za kreatywny pomysł oraz wykonanie!

Zgłoszenie:

Drzewo z oznaczniem szlaku turystycznego Rajcza to piękna miejscowość w Beskidzie Żywieckim, posiadająca wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych. Każdego roku tysiące turystów odwiedza te malownicze rejony i zdobywa kolejne szczyty. Stąd też narodził się pomysł, aby akcję Czytajpl przybliżyć turystom!

Plakat zawisł pod jednym z oznaczeń szlaku prowadzącego na Halę Boraczą, tak aby możliwie jak najlepiej piękne widoki z wartościami, jakie niesie największa w Polsce inicjatywa czytelnicza. Dodatkowo wykonane wizytówki „Turysto! Czytajpl” z kodem QR pozwoliły wędrującym zabrać akcję ze sobą do plecaka i dzielić się dalej!

II miejsce: Drzewo Czytaj PL

Główną nagrodą wyróżniliśmy Jakuba z Katowic za kreatywność, efekt i piękne zdjęcia!

Zgłoszenie:

Plakat znajduje się na drzewie przed moim domem Z uwagi na brak plakatów akcji w mojej okolicy zdecydowałem się stworzyć tego typu miejsce.Nie chciałem robić niczego pospolitego, a raczej coś niepowtarzalnego i wyjątkowego. Zainspirowało mnie puste drzewo przed moim domem, bez liści wyglądało jakoś tak nieswojo, smutno. Postanowiłem to zmienić, właśnie na nim opierając swój projekt. Zamieniając liście na książki stworzyłem ciekawy sposób na przedstawienie waszego plakatu. I mam nadzieję że okolicznym mieszkańcom spodoba się on tak jak mnie.

III miejsce: QRierzy Czytaj PL

Główną nagrodą wyróżniliśmy Alicję z Przyszowej za rodzinną pracę, z wykorzystaniem identyfikacji graficznej z tegorocznego plakatu!

Zgłoszenie:

Moje dzieci chętnie wzięły udział w Qrierowaniu razem ze mna. Stworzyliśmy ludka z plakatu i tak ruszyliśmy na czytelniczy podbój okolicznych miejscowości. Pomyśleliśmy , że teraz gdy galerie zamknięte wiele osób korzysta z poczty i paczkomatow, niestety a poczcie nie uzyskaliśmy zgody na pozostawienie ulotek i plakatu ale przy paczkomacie się udało. Usiedliśmy też na przystanku a nasze książkowe oczy wypatrywały przechodniów, którzy zwracali uwagę na nasz oryginalny design 😉 zostawiliśmy plakaty także a tablicy ogłoszeń w Mokrej Wsi , gdy wracaliśmy do domu, ale to nie koniec…

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję Czytaj PL!