Najlepsi QRierzy nie z tej ziemi – wyniki konkursu

w dziale Akcja Czytaj PL by

Już są! Wyniki konkursu „Zostań QRierem nie z tej ziemi”, który towarzyszył akcji Czytaj PL 2021! W puli nagród znalazły się czytniki PocketBook i bony do wykorzystania w sklepie internetowym Woblink. Zobaczcie, jakie prace wyróżniliśmy w tym roku!

I miejsce: Ogłaszamy czytanie!

Główną nagrodą wyróżniliśmy Tomka za kreatywny pomysł oraz wykonanie!

Zgłoszenie:

Wspólna kuchnia przez, która przechodzi całe biuro – lodówka to miejsce widoczne, dzięki, któremu każdy zauważy plakat. Wspólna tablica w największych biurach w budynku oraz winda, przez którą przechodził każdy, kto wchodził do biura 😉

II miejsce: Biblioteka Czytaj PL

Drugą nagrodą wyróżniliśmy Bibliotekę szkolną ZSOFiK nr 22 za dokładność wykonania i wyeksponowanie!

Zgłoszenie:

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie każdego roku włącza się w akcję Czytaj PL, promując czytelnictwo, nowości wydawnicze, zachęca do czytania. W naszej szkole mamy ponad 700 uczniów, 75 nauczycieli i liczną kadrę administracyjną. Każdy korzysta z darmowych e-booków i audiobooków, bo to Oczytane towarzystwo!

III miejsce: Fryzura Czytaj PL

Trzecią nagrodą wyróżniliśmy pracę z Wołomina.

Zgłoszenie:

Plakat jest na znaku z napisem „lody” Dlaczego akurat lodziarnia i plac zabaw? Dlatego że w moim mieście do tych miejsc, mimo temperatury, często przychodzi wiele ludzi. Do lodziarni chodzimy po ciepłe gofry, a na plac zabaw wybierają się na spacer mamy z dziećmi. Stwierdziłam że obydwie te rzeczy które same w sobie są przyjemne, można jeszcze bardziej umilić, oczywiście czytaniem!

Jako że uczęszczam do szkoły fryzjerskiej, to chciałam jakoś ciekawie wpleść swoją pasję do zdjęć, stąd narodził się u mnie pomysł, namalowania na włosach mojego przyjaciela (któremu wiele zawdzięczam), loga Czytaj PL. Można śmiało powiedzieć że razem z nim chodząc po Wołominie, byliśmy żywą reklamą zachęcającą do czytania! Chcielibyśmy żeby więcej ludzi zrozumiało jak dobry wpływ ma na nas czytanie, mamy również nadzieję że kogoś zainteresowaliśmy swoim pomysłem i że dzięki temu, chociaż kilka osób skorzysta z książek które można znaleźć w aplikacji Woblink.

Zostań QRierem nie z tej ziemi – wyróżnienia

W tym roku postanowiliśmy wyróżnić dwa zgłoszenia. Do autorów prac powędrują koszulki tegorocznej akcji Czytaj PL!

Wyróżnienie #1: Recepta na czytanie

Zgłoszenie:

Apteka znajdująca się w centrum podpoznańskiego miasteczka. Plakat przywieszony w oknie apteki. Ulotki – recepty wydawane przy zakupach. Apteka znajdująca się na głównej ulicy, podpoznańskiego miasta Lubonia. Miejsce, które dziennie odwiedzają setki osób, a dużo więcej przechodzi obok spiesząc do biblioteki, na pobliski ryneczek czy do nieodległej przychodni lekarskiej.

Pomyślałyśmy, że idealnym sposobem na promocję akcji będzie dołączanie do każdych zakupów w aptece – naszej recepty. Recepty akcji Czytaj.pl. W ten sposób do zakupów, które nie zawsze przecież są przyjemne, wprowadzamy element optymistyczny. Oprócz leków klienci dostają propozycję książkowego spędzania czasu, którą mogą zabrać ze sobą i dzielić się z domownikami czy znajomymi.

Wyróżnienie #2: Rakieta pełna książek

Zgłoszenie:

Drzwiczki Givebox’u:

Czytaj PL to godna podziwu akcja,
12 bestsellerów to niemała atrakcja.
Gdy to tego miesiąc bez opłat dorzucimy,
To do promocji takich działań chętnie się przyłączymy.
PocketBook przebrany za rakietę,
W tym szczytnym celu okrąża planetę.
Świetlny ogon, dodaje uroku.
Dzięki temu widoczny jest o zmroku.
Akurat w Poznaniu na Łazarzu w parku go zobaczyliśmy,
Lokalizację i prezencję doceniliśmy.
Na drzwiczkach lokalnego Giveboxu się ulokował,
Miejsce dla potrzeb ludzkości dobrze wytypował.
Wszakże szczytnymi pomysłami należy się dzielić,
Wystarczy kod QR zeskanować i ebook i audiobook korzystać się ośmielić.
Bo tak to już jest: ktoś daje, ktoś bierze,
Niech nie kończy się to listopadowe z literaturą przymierze.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do korzystania z akcji Czytaj PL w przyszłym roku!