Zwycięzcy czytelniczej sztafety – wyniki konkursu

w dziale Akcja Czytaj PL by

Już są! Wyniki konkursu „Zacznij czytelniczą sztafetę”, który towarzyszył akcji Czytaj PL 2022! W puli nagród znalazły się czytniki PocketBook i bony do wykorzystania w sklepie internetowym Woblink. Zobaczcie, jakie prace wyróżniliśmy w tym roku!

I miejsce: Czytelniczy autobus

Główną nagrodą wyróżniliśmy Karolę za kreatywny pomysł oraz wykonanie!

Zgłoszenie:

„Czekasz? Czytaj!
Autobusy to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych środków transportu. Dla osób które nie posiadają prawa jazdy to często jedyny wybór, zwłaszcza jeśli chcą się przemieścić na niewielkie odległości, oszczędzając przy tym nogi. Jednak, jak powszechnie wiadomo, w naszym kraju komunikacja publiczna nie jest porównywalna do szwajcarskich zegarków i nierzadko wymaga od podróżujących dużych pokładów cierpliwości.
Miasto w którym mieszkam jest otoczone małymi wioskami, z których ludzie często dojeżdżają autobusami na zakupy, do szkoły czy pracy. Z tego względu postanowiłam urozmaicić im czekanie, montując na jednym z przystanków autobusowych niesamowity pojazd – BOOKoBUS. Dzięki niemu podróżni mogą zeskanować kod, wsiąść do nie byle jakiego autobusu i odjechać do świata książek. Taka podróż z pewnością ułatwi czekanie na właściwy autobus i zachęci do rozwoju osobistego.”

wyniki konkurs I miejsce

II miejsce: „Menu” czytelnicze

Drugą nagrodą wyróżniliśmy pracę z Janowa Podlaskiego za ciekawe wyeksponowanie!

Zgłoszenie:

Na Wschodzie Polski, w centrum słynącego ze stadniny koni arabskich Janowa Podlaskiego, znajduje się kawiarnia, przypominająca szklany spodek, popularnie nazywana UFO. Jest to chętnie odwiedzane miejsce spotkań, pogawędek, relaksu. Obok przechodzi mnóstwo ludzi, gdyż wokół znajdują się: szkoły, sklepy, pizzeria, apteka, przystanek autobusowy, parking, skwer .Uznaliśmy, że to idealne miejsce, by wyeksponować plakat promujący akcję Czytaj PL. Każdy klient czy przechodzień może skopiować kod i podzielić się ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną. Wewnątrz kawiarni, w myśl zasady: „Coś dla ciała, coś dla ducha”, obok tradycyjnego menu, umieściliśmy własne z ofertą świeżutkich i „smacznych” bestselerów czytelniczych. Teraz przy ulubionej kawie każdy może delektować się wybraną książką.

wyniki konkurs II miejsce

III miejsce: Biblioteka plenerowa

Trzecią nagrodą wyróżniliśmy Karolinę.

Zgłoszenie:

Powiesiłam plakat w Bibliotece Plenerowej w parku. Niestety rzadko można znaleźć w niej ciekawe książki, zwykle albo świeci pustkami albo są w niej stare podręczniki i pożółkłe wydania. Myślę, że akcja Czytaj PL nowościami książkowymi zachęci do czytania przechodniów w każdym wieku.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do korzystania z akcji Czytaj PL w przyszłym roku!
A tutaj znajdziecie laureatów z ostatnich trzech lat: 2021, 2020, 2019.