„My dilemma is you” – zaskakujący debiut na Wattpadzie

w dziale Archiwum/Ciekawostki/Recenzje by

Cristina Chiperi swoją pierwszą książką „My dilemma is you” pokazała, że czasami by wydać swoją pierwszą powieść wystarczy po prostu usiąść i zacząć pisać. Od zainspirowanego utworem pewnej piosenkarki opowiadania na Wattpadzie przeszła do stworzenia własnej serii książkowej dla młodzieży, która ostatecznie ukazała się w druku, także poza granicami jej kraju. Kim jest Cristina Chiperi i o czym pisze w swojej debiutanckiej powieści?


Cristina Chiperi

Cristina Chiperi urodziła się w Mołdawii, w 1998 roku. W wieku dwóch lat, wraz z rodziną, przeprowadziła się do włoskiej Padwy. Debiutowała na platformie Wattpad w wieku 16 lat. To właśnie wtedy rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem.
Oprócz swojej debiutanckiej serii Chiperi napisała również inne powieści, także o tematyce młodzieżowej – „I still love you”, „Starlight” i „Moonlight”.

Inspiracja

Pomysł na napisanie „My dilemma is you” przyszedł autorce do głowy podczas pewnego sierpniowego popołudnia. Słuchając muzyki natrafiła na piosenkę „My Dilemma” Seleny Gomez i zaczęła rozmyślać o przedstawionej w utworze historii. Zaraz potem zaczęła ją spisywać na Wattpadzie.

Wattpad

Wattpad jest stroną internetową i aplikacją mobilną, która umożliwia publikację opowiadań, wierszy czy fan fiction. Daje możliwość odkrycia nowych, często ciekawych twórców z potencjałem. Powstanie Wattpada, zdaniem „Publishers Weekly” zrewolucjonizowało tworzenie i publikowanie własnych historii w sieci. Poza Cristiną Chiperi, na tej platformie debiutowała chociażby Anna Todd.

O czym jest „My dilemma is you”

My dilemma is you
Znajdź książkę na Woblink.com

Christina Evans, szesnastoletnia dziewczyna, prowadzi w Los Angeles wymarzone życie. Ma oddanych przyjaciół i kochającą rodzinę. Wszystko zmienia się, kiedy za sprawą otrzymania nowej oferty pracy przez jej ojca zostaje zmuszona do przeprowadzenia się na stałe do Miami. Tym samym, w jednym momencie, idealne życie Chris wywraca się do góry nogami. Okazuje się jednak, że przeprowadzka do Miami nie okazuje się aż takim koszmarem, jak uważała szesnastolatka. Nowa szkoła jest całkiem w porządku, a wszyscy nowo poznani ludzie witają ją z otwartymi ramionami. No, prawie wszyscy… Wyjątek stanowi Cameron, chodny, ironiczny i zdystansowany. Jaką tajemnicę skrywa przystojny chłopak i dlaczego dawni przyjaciele z Los Angeles wydają się nie mówić Christine wszystkiego?

W powieści autorka porusza przede wszystkim charakterystyczne dla nastolatków problemy i rozterki – brak akceptacji rówieśników, pierwsze miłości i związki, przyjaźnie, kłótnie, tajemnice czy dylematy. „My dilemma is you” napisane jest prostym i lekkim językiem, przez co książkę czyta się szybko. To pierwszy tom nowej serii młodzieżowej, i ze względu na młodych bohaterów oraz podejmowaną tematykę to właśnie do nastolatków jest kierowana.

Oprócz miłosnych perypetii głównych bohaterów Cristina Chiperi zawarła w swojej powieści wiele tajemnic i sekretów. Zwłaszcza w relacji Chris i jej dawnych przyjaciół.

„My dilemma is you” powinno przypaść do gustu czytelniczkom lekkiej prozy młodzieżowej z wątkiem miłosnym na pierwszym planie. Opowieść o nowym życiu Chris w słonecznym Miami, w rytmie piosenki Seleny Gomez, zapewni rozrywkę miłośniczkom historii o miłości i sekretach.

Jeśli lektura „My dilemma is you” jest już za wami zaglądnijcie TUTAJ. Znajdziecie tam krótki opis kolejnych tomów z młodzieżowej serii autorstwa Cristiny Chiperi.