„My dilemma is you” – zaskakujący debiut na Wattpadzie

w dziale Archiwum/Ciekawostki/Recenzje by

Cristina Chiperi swoją pierwszą książką „My dilemma is you” pokazała, że czasami by wydać swoją pierwszą powieść wystarczy po prostu usiąść i zacząć pisać. Od zainspirowanego utworem pewnej piosenkarki opowiadania na Wattpadzie przeszła do stworzenia własnej serii książkowej dla młodzieży, która ostatecznie ukazała się w druku, także poza granicami jej kraju. Kim jest Cristina Chiperi i o czym pisze w swojej debiutanckiej powieści?


Cristina Chiperi

Cristina Chiperi urodziła się w Mołdawii, w 1998 roku. W wieku dwóch lat, wraz z rodziną, przeprowadziła się do włoskiej Padwy. Debiutowała na platformie Wattpad w wieku 16 lat. To właśnie wtedy rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem.
Oprócz swojej debiutanckiej serii Chiperi napisała również inne powieści, także o tematyce młodzieżowej – „I still love you”, „Starlight” i „Moonlight”.

Inspiracja

Pomysł na napisanie „My dilemma is you” przyszedł autorce do głowy podczas pewnego sierpniowego popołudnia. Słuchając muzyki natrafiła na piosenkę „My Dilemma” Seleny Gomez i zaczęła rozmyślać o przedstawionej w utworze historii. Zaraz potem zaczęła ją spisywać na Wattpadzie.

Wattpad

Wattpad jest stroną internetową i aplikacją mobilną, która umożliwia publikację opowiadań, wierszy czy fan fiction. Daje możliwość odkrycia nowych, często ciekawych twórców z potencjałem. Powstanie Wattpada, zdaniem „Publishers Weekly” zrewolucjonizowało tworzenie i publikowanie własnych historii w sieci. Poza Cristiną Chiperi, na tej platformie debiutowała chociażby Anna Todd.

O czym jest „My dilemma is you”

My dilemma is you
Znajdź książkę na Woblink.com

Christina Evans, szesnastoletnia dziewczyna, prowadzi w Los Angeles wymarzone życie. Ma oddanych przyjaciół i kochającą rodzinę. Wszystko zmienia się, kiedy za sprawą otrzymania nowej oferty pracy przez jej ojca zostaje zmuszona do przeprowadzenia się na stałe do Miami. Tym samym, w jednym momencie, idealne życie Chris wywraca się do góry nogami. Okazuje się jednak, że przeprowadzka do Miami nie okazuje się aż takim koszmarem, jak uważała szesnastolatka. Nowa szkoła jest całkiem w porządku, a wszyscy nowo poznani ludzie witają ją z otwartymi ramionami. No, prawie wszyscy… Wyjątek stanowi Cameron, chodny, ironiczny i zdystansowany. Jaką tajemnicę skrywa przystojny chłopak i dlaczego dawni przyjaciele z Los Angeles wydają się nie mówić Christine wszystkiego?

W powieści autorka porusza przede wszystkim charakterystyczne dla nastolatków problemy i rozterki – brak akceptacji rówieśników, pierwsze miłości i związki, przyjaźnie, kłótnie, tajemnice czy dylematy. „My dilemma is you” napisane jest prostym i lekkim językiem, przez co książkę czyta się szybko. To pierwszy tom nowej serii młodzieżowej, i ze względu na młodych bohaterów oraz podejmowaną tematykę to właśnie do nastolatków jest kierowana.

Oprócz miłosnych perypetii głównych bohaterów Cristina Chiperi zawarła w swojej powieści wiele tajemnic i sekretów. Zwłaszcza w relacji Chris i jej dawnych przyjaciół.

Znajdź książkę na Woblink.com

„My dilemma is you” powinno przypaść do gustu czytelniczkom lekkiej prozy młodzieżowej z wątkiem miłosnym na pierwszym planie. Opowieść o nowym życiu Chris w słonecznym Miami, w rytmie piosenki Seleny Gomez, zapewni rozrywkę miłośniczkom historii o miłości i sekretach.

„My dilemma is you #2”

Drugi tom „My dilemma is you #2”, który miał swoją premierę 10 lutego, zaraz przed walentynkami, kontynuuje historię pary z pierwszej części. Cameron i Christina wracają z Los Angeles. Ich związek rozwija się, a para kłóci się i godzi na zmianę. Wspólnie pokonują nowe wyzwania i są przekonani o tym, że razem pokonają wszystkie trudności. Nie wszyscy jednak kibicują Cameronowi i Chris. Dziewczyna chce ruszyć do przodu, jednak przeszłość wciąż się o nią upomina. Wracają dawni znajomi, a „przyjaciele” zaczynają mieć przed nią coraz więcej tajemnic. Przeszłość zaczyna mieć coraz większy wpływ na życie Chris. W dodatku ktoś chce ją skrzywdzić…

Jeśli spodobała wam się pierwsza część cyklu, również druga zdecydowanie przypadnie wam do gustu. To idealna propozycja dla nastoletnich wielbicielek romantycznych historii!

Jeśli lektura pierwszych dwóch tomów serii „My dilemma is you” jest już za wami zaglądnijcie TUTAJ. Znajdziecie tam krótki opis kolejnych książek z młodzieżowego cyklu autorstwa Cristiny Chiperi.