Erik Vogler – jak będą wyglądać kolejne książki w serii?

w dziale Archiwum/Ciekawostki/Co warto czytać? by

Już przy okazji pierwszej recenzji Erika Voglera pisałem o tym, że seria ma potencjał stać się młodzieżowym bestsellerem i może zająć miejsca, które w mojej młodości były okupowane przez książki „Przygody trzech detektywów” oraz „Szkołę przy cmentarzu”. Czy tak się stanie, czas pokaże, ale nie ukrywam, że liczę na to.

Jeśli są tu też fani Erika Voglera, to pewnie po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów zastanawiają się, jakie będą jego dalsze przygody Postanowiliśmy uchylić Wam rąbka tajemnicy i opisać wszystkie siedem książek z pierwszej serii przygód młodego, mimowolnego detektywa (tak, tak, pierwszej serii, bo powstają wciąż kolejne!).

Detektyw Erik Vogler i zbrodnie białego króla

Poznajemy tu młodego, pedantycznego… delikatnie mówiąc, ekscentrycznego chłopca, który nie może wybrać się z ojcem na wymarzoną wycieczkę do Nowego Jorku. Zamiast tego musi wyjechać na wakacje do niezbyt lubianej przez siebie babci. Nie byłby to dobry materiał na kryminał, gdyby nie fakt, że niedaleko działa psychopatyczny zabójca. W sprawę oprócz Erika Voglera angażuje się też… niema dusza zamordowanej dziewczynki.

Pełną recenzję przeczytacie tu:

Detektyw Erik Vogler – kryminał dla nastolatków z potencjałem na hit!

Detektyw Erik Vogler i śmierć w kurorcie

Erik Vogler, po tym jak ledwo uniknął zagłady z rąk psychopatycznego „Białego Króla”, decyduje się pojechać wraz ze swoją babcią do najbardziej luksusowego spa w alpejskich Włoszech: uwielbianego przez milionerów Celeste Aida. Liczy, że dzięki relaksowi i zaplanowanym zabiegom, uda mu się uwolnić od traumatycznych wspomnień. Jednak zamiast tego staje się świadkiem zbrodni, do której, co gorsza, nieintencjonalnie przykłada rękę…

Pełną recenzję przeczytacie tu:

Erik Vogler powrócił!

UWAGA! Poniższe tytuły tomów w momencie pisania tego artykułu nie zostały przetłumaczone na język polski, dlatego podaję je w oryginalnej, hiszpańskiej, wersji językowej.

Erik Vogler y la maldición de Misty Abbey-Castle

Po przeżyciu konfrontacji z Białym Królem i traumie związanej z późniejszym morderstwem w kurorcie Erik ma nadzieję, że będzie mógł odpocząć zarówno od swojego ojca, jak i babci. Niestety jego plany krzyżuje nagła śmierć wujka Leonarda. Zmusza go to do podróży do Irlandii, a dokładniej do tajemniczego zamku przeklętego przez Lady Briannę… Czy mogła ona mieć coś wspólnego ze zgonem jednego z Voglerów?

Okładka trzeciego tomu przygód chłopaka o imieniu Erik Vogler

Erik Vogler y la chica equivovada

Życie ponownie zmusza Erika do odbycia podróży w towarzystwie swojej babci. Tym razem jedzie z nią do Francji na zjazd absolwentów jej uniwersytetu. Tam spotyka Chloe, w której zakochuje się bez pamięci. Żeby zdobyć jej serce, będzie musiał pokonać dwie przeszkody. Jedna nazywa się Albert Zimmer (fani Voglera już wiedzą, o co chodzi 🙂 ). Druga to… tajemniczy morderca, który zamknął ich wszystkich w pałacu.

Okładka czwartego tomu przygód chłopaka o imieniu Erik Vogler

Erik Vogler sin corazón

Erika trapi przerażający koszmar, w którym dokonuje mordu na młodej dziewczynie i chowa ją w płytkim, leśnym, grobie. Wie, że to nie był zwykły sen i podejrzewa, że kryje się za nim wizja zbrodni, która mogła wydarzyć się naprawdę. Postanawia sprawdzić tę teorię z pomocą znerwicowanego taksówkarza i… jak zwykle wpada w nie lada kłopoty.

Okładka piątego tomu przygód chłopaka o imieniu Erik Vogler

Erik Vogler y el secreto de Albert Zimmer

Stosunek Erika do jego „kolegi” Albera Zimmera znany jest wszystkim polskim fanom serii. W tej części Erik w końcu będzie zmuszony poznać jego tajemnicę. No cóż… okładka mówi sama za siebie 😉

Okładka szóstego tomu przygód chłopaka o imieniu Erik Vogler. Na okładce trzyma on krzyże w lewej i prawej dłoni, a na szyi ma zawieszony wieniec z czosnku.

Erik Vogler Jaque mate

Obietnic należy dotrzymywać. Tak twierdzi babcia Eryka, która obiecała jego zmarłemu wujowi, że odbędzie pielgrzymkę trasą Camino de Santiago. Oczywiście nie zamierza robić tego sama, przez co Erika Vogler zostaje ponownie zmuszony do wyprawy z jej udziałem. W jego przypadku nie będzie to jednak podróż pełna modlitwy i zadumy. Czeka go walka o przeżycie w konfrontacji z osobami i istotami, których nigdy nie chcielibyście spotkać na swojej drodze.

Okładka siódmego tomu przygód chłopaka o imieniu Erik Vogler

Jak widać, miłośnicy przygód o Eriku Voglerze mają na co czekać. Pozostaje mieć nadzieję, że polski wydawca nas nie zawiedzie i już niebawem będziemy mogli przeczytać powyższe powieści w polskim tłumaczeniu.

Mikołaj Kołyszko