Ebooki Znaku po 18,88 – tylko do niedzieli!

w dziale Archiwum/Co warto czytać?/Dla zabieganych/Recenzje/TOP Książek by

Wydawnictwo Znak rozpoczyna obchody swoich 60 urodzin! Z tej okazji e-booki Znaku i Otwartego w księgarni internetowej Woblink.com dostępne będą za jedyne 18,88 zł! Magdalena Grzebałkowska, Norman Davies, Marek Krajewski, Gillian Flynn, Peter Wohlleben – to tylko część pisarzy, których książki znajdziecie w tak zaskakująco niskiej cenie.

Promocja na Woblink.com

Po jakie tytuły sięgnąć w obliczu tylu interesujących propozycji? Oto krótki przewodnik po najciekawszych i najlepiej sprzedających się autorach, których książki znalazły się w promocji.

Magdalena Grzebałkowska

W czasie trwania promocji nie można przejść obojętnie obok książek Magdaleny Grzebałkowskiej. Aż trzy jej biografie dostępne są na Woblink.com w cenie 18,88 zł. Pierwsza z nich poświęcona jest księdzu Janowi Twardowskiemu. W drugiej pisarka przedstawiła dwie niezwykle charyzmatyczne postacie na tle tajemniczej historii rodzinnej. „Beksińscy. Portret podwójny” to jedna z najciekawszych biografii ostatnich lat. Grzebałkowska przeplata w niej opis życia kontrowersyjnego malarza i jego znerwicowanego syna – radiowca i tłumacza. Książka posłużyła przy powstawaniu scenariusza do filmu „Ostatnia rodzina”. Trzecią z dostępnych w promocji książek jest biografia wybitnego, przedwcześnie zmarłego muzyka Krzysztofa „Komedy” Trzcińskiego, jednego z ojców polskiego jazzu i znakomitego twórcy muzyki filmowej (m.in. do „Dziecka Rosemary” i „Noża w wodzie” Romana Polańskiego).

Znajdź ebooka na Woblink.com

Peter Wohlleben

Czy drzewa porozumiewają się ze sobą? Czy mają uczucia? Czy posiadają wewnętrzną mądrość? Na te pytania w swojej bestsellerowej książce „Sekretne życie drzew” odpowiedzi szuka niemiecki leśniczy Peter Wohlleben. Treść swoich książek opiera na wieloletnim doświadczeniu i obserwacjach będących rezultatem pracy w terenie. Książki Wohllebena stały się światowymi bestsellerami, rozpoczynając modę na literaturę poświęconą przyrodzie i życiu zwierząt. Nikt inny jednak nie rozumie natury tak jak on i nikt tak o niej nie pisze.

W promocji za 18,88 zł znalazły się również e-booki poświęcone zwierzętom i naturze – „Sekretne życie zwierząt” oraz „Nieznane więzi natury”.

Znajdź ebooka na Woblink.com

Gillian Flynn

Wśród autorek, których książki znalazły się promocji, jest także Gillian Flynn, jedna z najpopularniejszych pisarek ostatnich lat. Jej „Zaginiona dziewczyna” znajduje się wśród najlepiej sprzedających się książek XXI wieku. Flynn przedstawiła w niej historię toksycznego małżeństwa Nicka i Amy Dunne’ów. Na chwilę przed piątą rocznicą ślubu Amy znika w tajemniczych okolicznościach. Nikt nie wie, gdzie jest, a głównym podejrzanym staje się Nick. Na podstawie powieści powstał film Davida Finchera nominowany do Oscara oraz Złotych Globów.

W 2018 roku swoją premierę miał ośmioodcinkowy serial HBO „Ostre przedmioty” oparty na debiutanckiej powieści Flynn o tym samym tytule. W postać głównej bohaterki, dziennikarki śledczej Camille Preaker, wcieliła się dwukrotna laureatka Złotego Globa Amy Adams. „Ostre przedmioty” to opowieść o Wind Cup, małym miasteczku, w którym dokonano makabrycznego morderstwa na małej dziewczynce. Niedługo później znika kolejne dziecko. Pochodząca stamtąd Camille Preaker wraca z Chicago po ośmiu latach pracy jako reporterka śledcza. Lokalna społeczność, policja i służby specjalne nie ułatwiają jej dochodzenia do prawdy.

Znajdź ebooka na Woblink.com

Roald Dahl

Roald Dahl to jeden z najciekawszych autorów książek dla dzieci. Wszyscy słyszeli o „Charliem i fabryce czekolady”, „Matyldzie” czy „BFO”, bestsellerowych książkach ze znakomitymi ilustracjami Quentina Blake’a. Poruszanie trudnych tematów takich jak ubóstwo, samotność, sieroctwo, śmierć czy depresja stanowi esencję jego opowieści. Książki Dahla oprócz tego, że bawią, niosą za sobą często gorzką lekcję. Wielu bohaterów Dahla jest doświadczonych przez życie, niektórzy nie mają co jeść i gdzie żyć, inni mieszkają w sierocińcu bądź stracili rodziców. Ekranizacji jego powieści podejmowali się między innymi Tim Burton, Wes Anderson i Steven Spielberg. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać książek Dahla, promocja na Woblinku może okazać się bardzo interesująca.

Znajdź ebooka na Woblink.com

Wojciech Jagielski

Wojciech Jagielski należy do grona najciekawszych polskich reportażystów. Wśród promocyjnych tytułów znalazły się trzy jego książki – „Wszystkie wojny Lary”, „Modlitwa o deszcz” oraz „Na wschód od zachodu”. Pierwsza z nich to wzruszająca opowieść o podróży z Gruzji, przez Europę, do Syrii. Przewodnikiem Jagielskiego jest tytułowa Lara, gruzińska Czeczenka, która opowiada o życiu na niebezpiecznym terenie, wojnie i utracie synów, którzy wyjechali na Zachód, by zacząć lepsze życie. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość nie była dla nich łaskawa.

Znajdź ebooka na Woblink.com

W „Modlitwie o deszcz” Jagielski opisuje Afganistan, kraj, który wychował najniebezpieczniejszych współczesnych terrorystów. Reportażysta stara się wytłumaczyć przyczyny tego fenomenu, w kraju doświadczonym przez konflikty ze Związkiem Radzieckim, Stanami Zjednoczonymi oraz rozdartym konfliktami wewnętrznymi.

Najnowsza książka, „Na wschód od zachodu”, demitologizuje zachwyt kulturą Wschodu ludzi z Europy i Stanów Zjednoczonych. Jagielski wyrusza w podróż drogą hipisów w poszukiwaniu wielokrotnie opisywanej duchowości. Jego reportaż to próba zderzenia oczekiwań z rzeczywistością.

Marek Krajewski

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Miłośnik czarnego kryminału, Wrocławia i filologii klasycznej – Marek Krajewski jest jednym z najważniejszych współczesnych polskich autorów kryminałów. Promocja na Woblinku to szansa zarówno dla miłośników jego książek, jak i czytelników, którzy jeszcze nie mieli okazji sięgnąć po jego kryminały, bowiem w cenie 18,88 zł dostępne są wszystkie jego powieści!

Znajdź ebooka na Woblink.com

Na promocji znalazły się książki poświęcone dwóm najważniejszym bohaterom wykreowanym przez Krajewskiego – rozgrywające się przede wszystkim w Breslau kryminały z Eberhardem Mockiem w roli głównej oraz osadzone w Lwowie powieści, w których zagadki rozwiązuje Edward Popielski.

Popielski i Mock zajmują się tajemniczymi morderstwami, kradzieżami, porwaniami i gwałtami. Często w tym celu muszą odwiedzać burdele, podrzędne knajpy i mroczne dzielnice. Retro kryminały Krajewskiego silnie osadzone są w realiach miast, w których się rozgrywają. Nawiązują do historii, perfekcyjnie oddają atmosferę i geografię tych miejsc.

Znajdź ebooka na Woblink.com

Norman Davies

W promocji znalazły się także książki brytyjskiego historyka zajmującego się historią Polski, uhonorowanego najważniejszymi państwowymi orderami – m.in. Orderem Orła Białego, Orderem Odrodzenia Polski czy Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Za 18,88 zł możecie znaleźć dwie książki poświęcone historii naszego kraju – „Powstanie ‘44” oraz „Orzeł biały. Czerwona gwiazda”. Pierwsza z nich opowiada o największym zbrojnym zrywie przeciwko nazistowskim okupantom w czasie II wojny światowej – powstaniu warszawskiemu. W drugiej historyk podejmuje temat wojny polsko-bolszewickiej.

Znajdź ebooka na Woblink.com

Obyczajowe trio, czyli Kordel, Ficner-Ogonowska i Michalak

Miłośnicy i miłośniczki powieści obyczajowych nie powinni przeoczyć książek Anny Ficner-Ogonowskiej, Magdaleny Kordel i Katarzyny Michalak – łącznie przeszło trzydziestu powieści w okazyjnej cenie!

Znajdź ebooka na Woblink.com

Oprócz wymienionych wyżej autorów w promocyjnych cenach znalazły się książki takich pisarzy jak wyróżniony Nagrodą im. Torańskiej Michał Wójcik, Zadie Smith, Wiesław Myśliwski (w tym nagrodzony Nike „Traktat o łuskaniu fasoli”), insta-poetka Rapi Kaur czy Paweł Huelle.