Najciekawsze nowości listopada!

w dziale Archiwum/Co słychać?/TOP Książek by

Jeśli myśleliście sobie, że ogarnęliście już wszystkie najważniejsze nowości tego roku byliście w wielkim błędzie! I dobrze, bo pojawi się jeszcze wiele smakowitych czytelniczych kąsków, które umilą nam zimowe wieczory. Zapraszam do przeglądu najciekawszych nowości listopada!

Śpiące królewny, Stephen King
Premiera: 7 listopada (zobacz w przedsprzedaży na woblink.com)

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

To pierwsza powieść Stephena Kinga napisana wspólnie z synem Owenem. To historia o niedalekiej, bardzo podobnej do naszej, rzeczywistości, w której kobiety zapadają w sen, a w śpiączce owija je szczelnie dziwna substancja przypominająca kokon. Śpiąc przenoszą się do świata, gdzie panuje harmonia i pokój, a gdy ktoś je zbudzi wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne. Pozostawieni sami sobie mężczyźni muszą poradzić sobie w nowej rzeczywistości.  Nagle jednak pojawia się Evie – jedyna odporna na działanie śpiączki…

Opowieść panów King jest bardzo płynna, wykonali kawał dobrej roboty szlifując narrację tak, aby była bardzo równa i nie sposób było rozpoznać, że była pisana przez dwóch zupełnie różnych autorów. Fanów Stephena uspokajamy: nie zabraknie tutaj elementów typowo stepheno-kingowych, takich jak np. motyw małego miasteczka i jego społeczności kryjącej niejedną tajemnicę.

Książka podnosi bardzo aktualny temat: roli kobiet w społeczeństwie i tego, jak wyglądałby świat, gdyby mężczyźni musieli poradzić sobie na nim sami. Jak łatwo przewidzieć, taki obraz rzeczywistości nie ma nic wspólnego z sielanką, szczęściem i szerzeniem pokoju na świecie.

Człowiek, który widział więcej, Eric-Emmanuel Schmitt
Premiera: 8 listopada

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Huk, błysk. Chwilę potem gorąca fala powietrza, która podrzuca w niebo nawet najcięższe przedmioty.

Augustin niewiele pamięta z momentu wybuchu. Widział sprawcę, to pewne. Ale kim była postać, która mu towarzyszyła? Tego Augustin nie jest pewien i nikomu nie chce o tym mówić. Od dziecka ukrywa swój dar. Widzi więcej. Widzi tych, którzy odeszli.

Czy jego niezwykła zdolność pozwoli zapobiec kolejnemu nieszczęściu?

Eric-Emmanuel Schmitt zastanawia się jak to się dzieje, że na świecie jest tyle zła. Jak to się dzieje, że są ludzie, którzy w imię Boga dopuszczają się najgorszych czynów.

Większość bezwzględna, Remigiusz Mróz
Premiera: 8 listopada

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Chyba nie myśleliście, że jesień bez nowego Mroza jest w ogóle możliwa? W listopadzie będziemy mieli okazję poznać dalsze losy prezydent tymczasowej Darii Seydy. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Te informacje pochodzą jednak nie od sojusznika, a od nieprzyjaciela na arenie międzynarodowej. Co zrobi prezydent Seyda? I kto ostatecznie wygra wyścig po władzę w Polsce?

Czarownica, Camilla Läckberg
Premiera: 8 listopada

Znajdź książkę, audiobooka lub ebooka na Woblink.com

Z gospodarstwa niedaleko Fjällbacki ginie czteroletnia Linnea. Trzydzieści lat wcześniej wydarzyło się już coś podobnego, w tym samym miejscu zaginęła mała dziewczynka a jej ciało znaleziono w leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich wciąż mieszka spokojnie w miasteczku. A druga właśnie do niego przyjechała. Czy te dwie sprawy mają ze sobą coś wspólnego? Odkryciem prawdy zajmie się oczywiście Patrick Hedström a pomagać mu będzie niezastąpiona Ericka Falck.

Obgadywanie świata, Jurek Owsiak
Premiera: 8 listopada

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Jurek Owsiak: kim jest, skąd przybywa, gdzie przebywa i dokąd zmierza? Tego wszystkiego dowiecie się z napisanej z humorem i swadą książki. Owsiak opowiada o swoich podróżach – a objechał niemal cały świat! Opowiada jak przemycał wódkę przez libijską granicę, jak dotarł do Wietnamu, Himalajów i afrykańskiej dżungli. Zdradza też swoim czytelnikom jak to się stało, że wpadł na pomysł przeniesienia festiwalu Woodstock do Polski!

Pojutrze, Paulina Wilk
Premiera: 9 listopada

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Przyszłość należy do miast. Paulina Wilk zwraca nam uwagę na metropolie i ich rozwój. Miasta próbują sprostać wyzwaniom dzisiejszych mieszkańców oraz mieszkańców przyszłości. Niektóre podejmują śmiałe urbanistyczne projekty, inne podążają za nowymi technologiami, jeszcze inne chcą być jak najbardziej ekologiczne. Co z tego wszystkiego wyniknie? Jakie będzie miasto jutra?

Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga. Paulina Wilk zabiera nas w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością.

Białowieża szeptem, Anna Kamińska
Premiera: 9 listopada

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Jedyne takie miejsce na Ziemi! Anna Kamińska, autorka bestsellerowych wspomnień o Simonie Kossak i Wandzie Rutkiewicz, tym razem pisze o Puszczy Białowieskiej. Pisze o ludziach, których losy nierozerwalnie połączyły się z Puszczą. Wielopokoleniowe rodzinne wspomnienia, dwie wojny światowe, historie udokumentowane w kronikach kryminalnych i pijackie majaki. To wszystko składa się na niezwykłą biografię najcudowniejszego lasu Europy.

Złoty dom Goldenów, Salman Rushdie
Premiera: 21 listopada

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Salman Rushdie wraca z nową powieścią i to osadzoną w bardzo aktualnych wydarzeniach. Akcja “Złotego domu Goldenów” rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka Obamy – w Nowym Jorku osiedla się tajemniczy cudzoziemiec, miliarder Neron Golden. Przywozi ze sobą trzech dorosłych synów. Do imperium Goldenów zbliża się sąsiad, młody filmowiec. Powoli sam wikła się w sieć intryg, sekretów i zbrodni. Tymczasem kampanię prezydencką rozpoczyna pewien bezwzględnie ambitny, narcystyczny arogant z makijażem i farbowanymi włosami, Brzmi znajomo?

Nieznane więzi natury, Peter Wohlleben
Premiera: 22 listopada

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Korniki to okropne szkodniki niszczące las? Wilki to niebezpieczne drapieżniki nadające się jedynie do odstrzału? Jeżeli gdzieś słyszeliście podobne stwierdzenia to czas, abyście się przekonali jaka jest prawda. Peter Wohlleben, autor bestsellerów “Sekretne życie drzew” i “Duchowe życie zwierząt”, w kolejnej książce ujawnia niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami.Pokazuje nam, jak ich wzajemne relacje trzymają w ryzach cały bogaty ekosystem przyrody, dzięki czemu pozostaje on w równowadze. Uświadamia nam, że rolą każdego z nas jest dbanie o środowisko naturalne, bo od każdego z nas zależy przyszłość naszej planety.

Na krańce świata, Norman Davies
Premiera: 22 listopada

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Poznajcie najbardziej podróżniczą spośród książek historycznych i najbardziej historyczną spośród książek podróżniczych. Wybitny historyk i pisarz Norman Davies zabierze nas w podróż dookoła świata i dookoła historii. Na kartach książki poznajemy urzędniczkę paszportową z Azerbejdżanu i teksańskich ranczerów; dzieje pirackiego wybrzeża, dziś jednego z najbogatszych krajów świata, i losy hinduskich maharadżów; popłyniemy w rejs na Tasmanię i przejedziemy się rikszą ulicami Delhi. To nowy sposób opowiadania globalnej historii i spojrzenia na Europę, której duchy i demony odnajdujemy na krańcach świata. Must read nie tylko dla wielbicieli Daviesa!

Komisarz, Paulina Świst
Premiera: 22 listopada

Znajdź na Woblinku

Po głośnym debiucie pisarki tworzącej pod pseudonimem Paulina Świst nie ustają spekulacje na temat tego, kto kryje się za tą postacią. Może to znowu Mróz? A może tandem Bonda-Mróz? W sumie nie ważne, odłóżmy ploteczki na bok i przyjrzyjmy się drugiej książce autorki.

Komisarz Radosław Wyrwa na polecenia prokuratora Łukasza Zimnickiego rozpracowuje grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. Komisarz postanawia dostać się do ludzi zamieszanych w proceder poprzez  Zuzannę – córkę jednego z najbogatszych gliwickich biznesmenów. Co wyniknie z tego wszystkiego? Poczekajcie jeszcze chwilę a się przekonacie!

Exodus, Łukasz Orbitowski
Premiera: 22 listopada

Znajdź na Woblinku

Wyobraźcie sobie, że w jednej chwili porzucacie wszystko: rodzinę, pracę, hobby, dom i kredyt. Nic nie potraficie. Nic nie wiecie. Poza jednym – musicie uciekać przed siebie.

I o tym właśnie jest nowa książka Łukasza Orbitowskiego, zdobywcy Paszportu Polityki za świetną “Inną Duszę”. To powieść drogi, w której razem z głównym bohaterem odwiedzimy różne zakątki Europy: będziemy w Berlinie, w obozie przesiedleńczym w Alpach, w Lublanie i wielu innych. To historia, która pozbawia poczucia bezpieczeństwa i sprawia, że odkrywamy mrok, o którego istnieniu wolelibyśmy nie wiedzieć.

I na zakończenie listopadowego przeglądu, mam dobrą wiadomość  dla miłośników Kazuo Ishiguro i e-booków z – z okazji przyznania autorowi Literackiej Nagrody Nobla, w wersji elektronicznej pojawiły się wszystkie tytuły autora!

Katarzyna Skrzypczyk-Matuszczyk


Akcja Czytaj PL działa w aplikacji Woblink. Jeśli podoba Wam się aplikacja i to co robimy, to pamiętajcie, żeby zostawić jej 5 gwiazdek. Bardzo nam to pomaga w przygotowywaniu kolejnych niespodzianek dla Was.

O autorce

Zawodowo: związana z platformą e-bookową Woblink.com 

Cel życiowy: przeczytać wszystkie książki świata

Ilość książek przeczytanych do tej pory: zbyt mało

Znaki szczególne: miłość do szczurów i innych futerkowców