Policyjne akta osobowe Harry’ego Hole

w dziale Archiwum/Co słychać? by

Już 29 marca premiera „Pragnienia” autorstwa Jo Nesbø – powieści opowiadającej o kolejnej sprawie kryminalnej prowadzonej przez Harry’ego Hole. To 11. tom serii i w obawie, że nie wszyscy znają poprzednie części, poprosiliśmy Dyrekcję Policji Państwowej w Oslo o udostępnienie akt Harry’ego Hole. Podejrzewaliśmy, że nasza prośba zostanie zignorowana, i niestety mieliśmy rację. Politidirektoratet nie zareagował na żadną próbę nawiązania kontaktu. Postanowiliśmy w takim razie spróbować zdobyć akta mniej legalnie, penetrując Dark Net i, o dziwo, udało się! Ku naszemu zaskoczeniu pobraliśmy streszczenie akt osobowych tego słynnego śledczego, niemalże nieocenzurowane*.

Poniżej, specjalnie dla czytelników Czytaj PL, publikujemy tłumaczenie. Posiadając wiedzę z tych akt, możemy śmiało chwytać za najnowszą powieść autorstwa Jo Nesbø, nie bojąc się, że coś może okazać się dla nas niejasne.

Streszczone akta nie zawierają żadnych spoilerów, które mogłyby popsuć lekturę któregokolwiek z kryminałów o Harrym Hole.

Imię i nazwisko: Harry Hole

Płeć: Mężczyzna

Imię i nazwisko ojca: Olav Hole

Imię i nazwisko matki: NN (odmówił podania personaliów z powodów osobistych)

Data i miejsce urodzenia: ██.██.1965, Oppsal (miejscowość będąca obecnie częścią Oslo, dzielnica Østensjø)

Obywatelstwo: Norweskie

Zawód: Wykładowca w Wyższej Szkole Policji, wcześniej policjant śledczy w stopniu komisarza

Stan cywilny: W związku małżeńskim z █████ z domu █████

Pozostała rodzina: Młodsza siostra Sio Hole (bezrobotna, cierpi na zespół Downa) oraz pasierb (████ █████). Był blisko z siostrą Sio. Skomplikowane relacje z ojcem (były nauczyciel, alkoholik). Matka była Laponką, zmarła pod koniec lat 80. XX wieku w wyniku choroby nowotworowej.

Żonaty od 3 lat – deklaruje, że szczęśliwie, ale przyjaciele wspominają o wcześniejszych „komplikacjach” w związku. Dobre relacje z pasierbem.

Zameldowany: Sofies gate 5/█, 0170 Oslo, Norwegia (Uwaga! Faktyczne miejsce zamieszkania różni się od podanego w meldunku – prośba o uzupełnienie akt).

Wykształcenie: Wyższe

Rysopis: 193 cm wzrostu, oczy niebieskie, często przekrwione, włosy krótkie, szczupły. Znaki szczególne: blizna ciągnąca się od prawego ucha do kącika ust. Brak palca środkowego prawej dłoni.

Charakterystyka: Uważany za najlepszego śledczego z Oslo. Jego kariera rozpoczęła się od pochwycenia seryjnego mordercy w Australii. Prowadził z sukcesami śledztwa zarówno w kraju, jak i za granicą (oprócz Australii m.in. Tajlandia i Hongkong). Parokrotnie ranny w wyniku prowadzonych działań (co zaowocowało m.in. znakami szczególnymi).

Odnotowywano załamania psychiczne będące rezultatem utraty przyjaciół w tragicznych okolicznościach (najczęściej w wyniku świadomego działania osób trzecich). Wrażliwy psychicznie, choć w przypadku potrzeby podjęcia działań bezpośrednich szybki, skuteczny i bezwzględny.

Nałogi: Uzależniony od alkoholu (od okresu nastoletniego) i nikotyny. Najczęstsze miejsce upijania się: Restauracja Schrødera (Waldemar Thranes gate 8, 0171 Oslo, Norwegia). Ulubiony trunek: Jim Beam.

Okazyjne zażywanie innych narkotyków. Obecnie niepijący alkoholik, bez śladów zażywania substancji odurzających.

Typ pracoholika.

 

Znajdź na Woblink.com

* Informacje o pochodzeniu akt prosimy traktować z przymrużeniem oka 😉

Zdjęcia pochodzą z filmu promującego książkę „Pierwszy Śnieg” (tom 7 serii).