Martha Oakiss Blogerem Miesiąca!

w dziale Archiwum by

Martha Oakiss prowadzi bloga i vloga, na YouTubie subskrybuje ją ponad 7 tysięcy osób, na Facebooku ma ok. 2,7 tysiąca fanów, na Instagramie – ponad 4,6 tysiąca obserwatorów. Jest blogerką, która za cel obrała sobie szerzenie czytelnictwa wśród młodzieży (co bardzo cenimy!). Tryska optymizmem i humorem, ma dystans do siebie.

Jak mogliście zobaczyć we wczorajszym wpisie, Martha stawia kontrowersyjną dla wielu środowisk tezę, że książki należy recenzować, ZAWSZE mając na uwadze grupę docelową, do której kierowany jest dany tytuł. Z tego względu w swoich recenzjach blogerka nie skazuje żadnej książki na potępienie i nawet jeśli się jej nie podoba, stara się wskazać typ czytelników, którzy będą mogli znaleźć w niej coś dla siebie.

Jak jednak w najbardziej obrazowy sposób pokazać zalety i wady wybranej recenzowanej pozycji,, co może się w niej podobać, a co nie, komu przypadnie do gustu, a kto powinien jej unikać?

Martha na swoim kanale rozpoczęła serię „Ego mówi”, w której książki recenzują jej różne osobowości (pesymistka, optymistka i prawdziwa Martha). Nie dość, że dzięki temu recenzje stały się jeszcze bardziej wyraziste i zabawne, to teraz bez skrępowania może przy ocenie książki bardzo wyraźnie przedstawić różne punkty widzenia. Takie rozwiązanie uznaliśmy za niezwykle interesujące i dzięki niemu Martha zasłużyła na tytuł Blogerki Miesiąca!

Gratulujemy, Martho! Za Twoją czytelniczą energię, którą nas zarażasz, otrzymujesz od Czytaj PL bon o wartości 100 złotych na zakup e-booków w księgarni internetowej Woblink.com.

Bloger Miesiąca – o co chodzi?

Redakcja Czytaj PL postanowiła wyróżniać i nagradzać osoby, które najciekawiej w polskim Internecie promują czytelnictwo. Co miesiąc wybieramy BLOGERA MIESIĄCA, przy czym prosimy słowo „bloger” traktować umownie. Na ten tytuł mogą zasłużyć zarówno osoby prowadzące bloga, jak i udzielające się na BookTubie, nagrywające podcasty, piszące interesujące teksty na łamach portali lub e-zinów, a nawet prowadzące ciekawą stronę na którymkolwiek z social mediów (Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram… nawet na Naszej Klasie ;)).