Ostatnie dni akcji nie z tej ziemi! 

w dziale Akcja Czytaj PL/Co słychać?/Czytelnik XXI wieku by

Listopad – miesiąc czytelniczych możliwości, które oferuje Czytaj PL powoli dobiega końca. Jeszcze tylko przez niecały tydzień można dołączać do tegorocznej edycji akcji. Książki Tomasza Michniewicza czy Aleksandry Lipczak nie znikną jednak wraz z końcem miesiąca z półki użytkownika w aplikacji Woblink. Po dołączeniu do akcji tytuły będzie można czytać i słuchać do 6 grudnia!

Czytaj PL – akcja nie z tej ziemi

Przez ostatnie tygodnie w Polsce, i poza jej granicami, miłośnicy książek dzięki akcji Czytaj PL mogli wybrać się w podróż do literackiego wszechświata. Obejmuje on m.in. hipnotyzujący thriller („Żałobnica”), kryminalną rzeczywistość emerytowanej policjantki Krystyny („Wiosna zaginionych”) czy opowiadania polskiego mistrza science fiction („Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników”). Akcja nie z tej ziemi ponownie dotarła w tym roku na Polską Stację Antarktyczną imienia Henryka Arctowskiego. Na facebookowym profilu stacji można było śledzić jak jej pracownicy oddawali się literackim przyjemnościom z czytnikami i żółtym plakatem promującym akcję w tle. Tym samym Czytaj PL udowadnia, że książka znosi wszystkie geograficzne ograniczenia i czytać można wszędzie!  

Ostatnie dni na dołączenie do akcji Czytaj PL

Do końca listopada za pośrednictwem aplikacji Woblink i zeskanowanego kodu QR możliwe jest darmowe pobranie 12 bestsellerowych książek. Jednak tegoroczne tytuły w formie ebooka i audiobooka czytać i słuchać można aż do 6 grudnia! Wszystkie książki biorące w tym roku udział w akcji pozostaną do tego czasu w aplikacji Woblink na półce użytkownika. W tym roku z Czytaj PL korzystać mogą nie tylko użytkownicy smartfonów i tabletów, ale również posiadacze czytników Kindle™ i InkBOOK.

Konkurs – Zostań QRierem nie z tej ziemi

W tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć kosmicznego konkursu! Aby wziąć udział w konkursie „Zostań QRierem nie z tej ziemi” należy wywiesić charakterystyczny żółty plakat akcji w swoim mieście w miejscu, gdzie każdy będzie mógł bez problemu zeskanować kod QR umożliwiający dostęp do 12 bestsellerowych tytułów. Zdjęcie plakatu należy przesłać organizatorom do 30 listopada. Na zwycięzców czekają czytniki e-booków oraz bony do Woblinka. Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie

https://akcja.czytajpl.pl/konkurs.html

Stan czytelnictwa w Polsce

Ostatni raport o stanie czytelnictwa w Polsce opublikowany przez Bibliotekę Narodową wskazuje, że Polacy coraz chętniej sięgają po lekturę. W zeszłym roku 42 proc. respondentów przyznało, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy przeczytało w całości książkę to najlepszy wynik od sześciu lat. Organizatorzy Czytaj PL wierzą, że realizowana przez nich akcja przyczynia się do poprawy stanu polskiego czytelnictwa. Nie bez powodu Czytaj PL jest jedną z większych akcji promujących czytelnictwo w Polsce przez lata jej trwania wzięło w niej udział co najmniej 300 tysięcy użytkowników! Akcja dociera do niemalże wszystkich polskich miast, a w jej promocję zaangażowani są również uczniowe szkół średnich. Tylko w tym roku do akcji „Upoluj swoją książkę” dołączyło ponad 900 szkół i 1000 nastoletnich ambasadorów.