Już w listopadzie startuje akcja Czytaj PL 2021!

w dziale Akcja Czytaj PL/Archiwum/Ciekawostki/Co słychać? by

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona akcji Czytaj PL! Tradycyjnie przez cały listopad damy wam dostęp do 12 bestsellerowych książek w formie ebooków i audiobooków do czytania i słuchania całkowicie za darmo.

Czym jest akcja Czytaj PL?

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR, który znajdować się będzie na koszulkach, stronach internetowych szkół i ich różnych profilach na FB. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Kod będzie aktywny od 1 listopada. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.

Zostań Ambasadorem Czytaj PL 2021

Jesteś uczniem/uczennicą szkoły średniej i chcesz promować czytanie wśród swoich znajomych? Do 17 października zgłoś się po darmową koszulkę z kodem dającym dostęp do 12 książkowych bestsellerów i zostań Ambasadorem czytelnictwa w swojej szkole! 

W tym roku po raz kolejny wraz z Instytutem Książki zapraszamy uczniów szkół średnich, aby pomogli nam promować czytelnictwo! 1000 uczniów, którzy wypełnią formularz dostępny powyżej dostanie od nas zupełnie za darmo koszulkę, na której umieszczony będzie wspomniany wcześniej kod QR. Uczniowie, którzy okażą się najlepszymi Ambasadorami będą mogli wygrać w konkursie fantastyczne nagrody!

Formularz zgłoszeniowy i szczegóły dotyczące tego, jak zostać Ambasadorem Czytaj PL, znajdziecie na specjalnej stronie internetowej.

Zgłoś szkołę do Akcji Czytaj PL 2021

Jeżeli jesteś przedstawicielem szkolnej biblioteki lub chcesz, by akcja Czytaj PL zagościła w tym roku w twojej szkole, koniecznie zgłoś swoją placówkę za pomocą specjalnej strony internetowej. Wystarczy wypełnić specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj: https://szkoly.czytajpl.pl/