„Na zarazę Zarazek” – Orbitowski i Twardoch piszą powieść online

w dziale Archiwum/Ciekawostki/Co słychać?/Czytelnik XXI wieku by

Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski piszą improwizowaną powieść online. Powieść będzie publikowana będzie w odcinkach na specjalnej stronie internetowej. Jak napisał na swoim profilu na Facebooku Twardoch,  powieść będzie się nazywać „Na zarazę Zarazek”. Inicjatywa ma wydźwięk charytatywny. Pisarze udostępniają swoją opowieść za darmo, ale namawiają czytelników do wspierania inicjatyw związanych z walką z koronawirusem.

na zarazę zarazek

Na zarazę zarazek

Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski, przyjaźniący się od wielu lat pisarze, postanowili wspólnie tworzyć improwizowaną powieść online. Jej głównym bohaterem jest Zdzisław Zarazek, który prowadzi swoje biuro detektywistyczne. Jak dla wielu, dla Zarazka jest to trudny czas, na świecie bowiem szaleje epidemia koronawirusa. Do biura Zarazka przychodzi jednak klientka z nietypowym zleceniem.

Na razie autorzy udostępnili dwa rozdziały. Możecie je znaleźć na stronie internetowej  nazarazezarazek.pl. Kolejne rozdziały będą sukcesywnie publikowane na stronie. Inicjatywa ma wydźwięk charytatywny, bowiem pisarze zachęcają swoich czytelników do wpłacania pieniędzy na zbiórki związane z walką z koronawirusem.

Więcej szczegółów znajdziecie w poście poniżej: