Konkurs Czytaj PL 2019 – Jak zostać Emisariuszem Superksiążek?

w dziale Akcja Czytaj PL/Archiwum by

Jak co roku, przy okazji akcji organizujemy konkurs Czytaj PL. W tym roku pod hasłem “Zostań Emisariuszem Superksiążek”, za promowanie naszej akcji można wygrać czytniki PocketBook, smartfony, bony do Woblinka oraz koszulki zaprojektowane przez Jana Kallwejta. Żeby rozbudzić waszą kreatywność przypominamy wam prace, które wyróżniliśmy w zeszłych latach.

Konkurs Czytaj PL – Emisariusz Superksiążek – jak nim zostać?

Aby wziąć udział w konkursie i zostać Emisariuszem Superksiążek wystarczy wydrukować plakat Czytaj PL i w atrakcyjnej formie powiesić lub umieścić go w przestrzeni publicznej, tak by inni ludzie mogli dołączyć do akcji. Następnie należy zrobić zdjęcie swojej pracy i zgłosić się do konkursu za pomocą formularza zgłoszeniowego. Każde zgłoszenie jest widoczne na naszej mapie Czytaj PL.

Plakat można pobrać tutaj. Do konkursu można zgłosić się tutaj. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Przypominamy, że warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wywieszenie plakatu legalnie – w miejscu, w którym nie grozi za to odpowiedzialność karna lub za pozwoleniem odpowiednich osób lub służb.

Krzewiciele Inkunabułów – laureaci konkursu 2018

W 2018 roku wyróżniliśmy trzy prace. Każda z nich różniła się rozmiarem, formą, grupą odbiorców oraz sposobem przekazu. Zobaczcie laureatów zeszłorocznego konkursu Czytaj PL.

I MIEJSCE:

Czytelnicze Menu – Akcja Czytaj PL w formie barowego menu. Każda książka została przedstawiona jako jedna z potraw, pod każdym daniem znalazły się składniki, z których składa się fabuła oraz (zamiast ceny) ilość stron. Na dalszych stronach znajdują się opisy wszystkich literackich potraw oraz ich wygląd. Łącznie menu składa się z 8 stron, starannie przygotowanych pozycji, które zachwycą podniebienia każdego rasowego pożeracza książek. Znajdzie się tu coś zarówno dla fanów krwistych przekąsek, jak i delikatnych potraw. A wszystko w towarzystwie pysznej kawy i starej maszyny do pisania. Drukarnia to miejsce przyjazne czytelnikom, często można spotkać tu ludzi z książką lub czytnikiem. Teraz można tu czytać również ze smartfona i tabletu.

Ponadto kolorowy plakat, w rozmiarze A4 jest umieszczony w maszynie do pisania zaraz przy barze.

II MIEJSCE:

A my nie ograniczamy się do powieszenia plakatu w jednym miejscu. Nasz słup ogłoszeniowy jest mobliny. Raz jest to Mama, raz Córka. Spacerujemy sobie po Luboniu, tam gdzie możemy spotkać najwięcej ludzi: przed Urzędem Miasta na Placu Bojanowskiego, przed dworcem PKP, przed Outletem Factory, przed kościołem w niedzielę. Wchodzimy do kawiarni, pizzerii i sklepów. Wszyscy są życzliwi – a my oprócz tego, że promujemy czytelnictwo to zawieramy też nowe, świetne znajomości. No i mamy czas na rozmowy matka-córka:)

III MIEJSCE:

Plakat i informacja o akcji wywieszone są w holu głównym wejścia do Podziemnej Trasy Turystycznej w Opatowie. Zachęca turystów do włączenia się do akcji.

 

Szafuję e-inkunabułami – konkurs Czytaj PL 2017

I MIEJSCE:

Zdjęcie paronamiczne: O królewiczu Przeszłości

Królewicz Przeszłość dwoi się i troi, żeby dostać rękę królewny Przyszłości. Czas, ojciec ślicznej wybranki, postawił jednak pewien warunek. Młodzieniec musi zdobyć, przeczytać i wysłuchać podczas długich, zimowych wieczorów tuzin książek w wersji elektronicznej. Czy mu się uda?

II MIEJSCE:

Od przeczytania książki „Uciec jak najwyżej. Niedokończone życie Wandy Rutkiewicz” Ewy Matuszewskiej 4 lata temu rozpoczęła się moja przygoda ze wspinaczką. Być może gdzieś na kanapie z kubkiem ciepłej herbaty w ręku siedzi jakiś przyszły wspinacz, którego „Wanda” po raz kolejny zainspiruje 

III MIEJSCE:

Największy kaloryfer w kraju promuje akcję Czytaj PL.