Śpij mniej, czytaj więcej – 1600 ebooków do 60% taniej!

w dziale Archiwum/Ciekawostki/Co warto czytać?/Recenzje/TOP Książek by

Według badania CBOS przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii 78% Polaków opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu. Prawdopodobnie tegoroczne przestawianie zegarków będzie jednym z ostatnich. W nocy z soboty na niedzielę przesuwamy zegarki o godzinę do przodu. Mamy zatem propozycję: śpimy mniej – czytamy więcej. Z tej okazji księgarnia internetowa Woblink przygotowała specjalną promocję z rabatami nawet do -60%.

Książki w promocji na Woblink.com

Oto kilka tytułów, po które warto sięgnąć:

Popularnonaukowe – książki Petera Wohllebena

W promocji znalazły się e-booki Petera Wohlleben, autora popularnonaukowych książek o życiu natury. Bestsellerowe „Sekretne życie drzew” to efekt pasji, obserwacji i wieloletniego doświadczenia w pracy w lesie. Wohlleben stara się znaleźć odpowiedzi na pytania, czy drzewa ze sobą rozmawiają, czy doświadczają uczuć i czy gromadzą pamięć. W „Duchowym życiu zwierząt” skupia się na mieszkańcach lasu, opisuje życie codzienne zwierząt, ich zwyczaje i dowody na okazywanie sobie uczuć. Niemiecki leśnik i pasjonat przyrody stara się znaleźć analogie między życiem ludzi i natury.

Kup ebooka na Woblink.com

Literatura faktu – pielęgniarki, policjanci, strażacy i inni…

Na polskim rynku wydawniczym ukazuje się coraz więcej książek poświęconych pracy – głównie trudnym i odpowiedzialnym zawodom. W promocji Woblinka znalazły się e-booki o pielęgniarkach („Pielęgniarki”, „W czepku urodzone”), policjantach („Policjanci. Ulica”), strażakach, TOPR-owcach, komandosach, rzeźnikach czy koronerach. Ich autorzy opisują szczegóły tych profesji, zazwyczaj zwracając uwagę na ciemne strony pracy. Więcej o książkach o zawodach pisaliśmy w osobnym artykule, który możecie znaleźć tutaj.

Kup ebooka na Woblink.com

Biografie polskich pisarzy

Wśród biografii i wspomnień warto wyróżnić książki poświęcone polskim pisarzom. W promocji znalazła się bardzo dobrze przyjęta książka Michała Rusinka, w której opisuje on Wisławę Szymborską z perspektywy jej sekretarza. Zupełnie inne spojrzenie na wybitnego twórcę ma Tomasz Lem, który w „Awanturze na tle powszechnego ciążenia” opisał swoje relacje z ojcem, Stanisławem Lemem. Warto też zapoznać się z książką Joanny Siedleckiej o Zbigniewie Herbercie, która została przeceniona aż o 60%!

Kup ebooka na Woblink.com

Literatura piękna – książki Carlosa Ruiza Zafóna

W bardzo atrakcyjnej cenie znalazły się też powieści hiszpańskiego mistrza pióra, Carlosa Ruiza Zafóna – promocja obejmuje wszystkie cztery tomy jego „Cmentarza zapomnianych książek”, bestsellerowego cyklu opisującego losy Daniela Sempere, syna bibliotekarza mieszkającego w Barcelonie. Ojciec zabiera chłopca na tytułowy cmentarz, gdzie ukryto setki książek. Daniel może wybrać tylko jedną z nich. Ostatecznie sięga po „Cień wiatru” autorstwa tajemniczego Juliana Caraxa. Powieść tak bardzo mu się podoba, że postanawia odnaleźć pozostałe dzieła Caraxa. Poszukiwania zaginionych książek przyniosą wiele nieszczęść, których Daniel nie może sobie nawet wyśnić.

Kup ebooka na Woblink.com

Literatura młodzieżowa – „Marzycielki” Jessie Burton

Śmierć królowej Laurelii oznacza dla jej dwunastu córek nie tylko utratę matki, ale także osobistej wolności, którą po śmierci kobiety odbiera im ojciec. Świadome swojej wartości siostry, a zwłaszcza księżniczka Frida, nie zgadzają się z tą decyzją. Młode dziewczyny postanawiają podjąć walkę o życie na własnych warunkach i polegając na własnej pomysłowości, robią wszystko, aby osiągnąć zamierzony cel. „Marzycielki” Jessie Burton to przepiękna i przekorna baśniowa opowieść idealna zarówno dla młodych, jak i dla nieco starszych czytelników. Każdy będzie mógł z tej pozornie młodzieżowej, a nawet dziecięcej powieści wynieść wiele uniwersalnych prawd. Autorka stworzyła zachwycającą i niezapomnianą historię o siostrzanej miłości, sile wyobraźni, odwadze i walce o niezależność.

Kup ebooka na Woblink.com

Thriller obyczajowy  – duet Darda/Witkiewicz

„Cymanowski młyn” jest efektem współpracy dwóch skrajnie różnych polskich pisarzy – kojarzonej przede wszystkim z pełnymi ciepła powieściami obyczajowymi Magdaleny Witkiewicz i twórcy mrożących krew w żyłach horrorów Stefana Dardy. „Cymanowski młyn” jest niezwykle interesującym eksperymentem – połączenie powieści obyczajowej z thrillerem sprawdziło się tu bardzo dobrze. Związek Macieja i Moniki przechodzi kryzys. Para ma nadzieję, że tajemniczy prezent w postaci urlopu w leśnym, oddalonym od cywilizacji pensjonacie może uratować ich małżeństwo. Początkowo oboje ulegają romantycznej atmosferze, jednak nie na długo. Demony z przeszłości budzą się, a niepokojące zjawiska i trudne do wyjaśnienia zdarzenia zaczynają przejmować władzę nad życiem bohaterów. Na światło dzienne zaczynają wychodzić makabryczne wspomnienia o zbrodniach sprzed lat…

Kup ebooka na Woblink.com

Poradniki – o motywacji wg Jeffa Hadena

Jeff Haden, autor felietonów dla portalu Inc.com oraz tekstów publikowanych w „Time” czy „Fast Company”, bada przeszkody stające na drodze do odniesienia sukcesu oraz rzeczy i zdarzenia, które powodują, że tracimy ducha i zapał do działania. W „Micie motywacji” proponuje czytelnikom skuteczną taktykę, dzięki której będą w stanie utrzymać stały przypływ dopaminy i chęć do działania. Autor przedstawia swoje spostrzeżenia i strategie, które mogą zmienić podejście do celów nie tylko zawodowych, ale także osobistych. Z pewnością wszystkie zawarte w „Micie motywacji” rady mogą wpłynąć na nasz stosunek do pokonywania przeszkód czy wyznaczania zadań. Jeff Haden udowadnia, że sukces nie opiera się na pojedynczych zrywach, ale na nieustannej pracy i ciężkim wysiłku. „Mit motywacji” to lektura wciągająca – książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Kup ebooka na Woblink.com

Romans – cykl „Siedem sióstr” Lucindy Riley

„Siedem sióstr” Lucindy Riley to fascynujący siedmiotomowy cykl powieści o miłości i stracie osnuty wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr. W pierwszym tomie na wiadomość o śmierci owianego tajemnicą, niezwykle bogatego ojca Maia D’Aplièse udaje się do domu, w którym spędziła dzieciństwo – jest nim Atlantis, piękny zamek mieszczący się nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Spotyka się tam ze swoimi pięcioma siostrami. Każda z nich dostaje wskazówkę, dzięki której będzie mogła odkryć istotę dziedzictwa, jakie otrzymała w spadku po zmarłym ojcu. Maię tropy prowadzą aż do zrujnowanej willi w malowniczym Rio de Janeiro. Poznaje tam historię swojej przodkini Izabeli Bonifacio żyjącej w czasach belle époque. Elementy zagadkowej i tajemniczej układanki zaczynają stopniowo tworzyć logiczną całość. Każda część cyklu, będącego baśniową sagą rodzinną, jest poświęcona kolejnej z sióstr, ich pochodzeniu i życiu, a także szukaniu odpowiedzi na pytanie o to, co stało się z siódmą siostrą.

Kup ebooka na Woblink.com

Kryminał – powieść w stylu książek Agathy Christie

O jedenastej wieczorem tytułowa Evelyn zostanie zamordowana – będzie zabijana każdego wieczora, dopóki ktoś nie odkryje, kto jest sprawcą zbrodni. Wśród gości zaproszonych do posiadłości, w której dochodzi do morderstwa, jest kilka osób, które usiłują rozwiązać tę zagadkę. Wciąż od nowa przeżywają ten sam dzień kończący się śmiercią Evelyn Hardcastle. Jeśli Aiden Bishop nie wygra wyścigu i nie odkryje, kim jest morderca, nie będzie mógł nigdy opuścić posiadłości. Ma osiem szans na rozwiązanie zagadki – każdego ranka przez kolejne osiem dni będzie budził się w ciele innego gościa. Jeśli nie znajdzie zabójcy, wszystko zacznie się od nowa. „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” to kryminał na miarę XXI wieku, nazywany połączeniem Agathy Christie z „Czarnym lustrem”.

Kup ebooka na Woblink.com

Powieść Turtona przypomina w swojej kompozycji grę komputerową, w której razem z głównym bohaterem musimy rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa. Powieść kryminalna staje się tu angażującą łamigłówką, która porywa i nie pozwala oderwać się od książki aż do ostatniego zdania.

Tik-tak, czas leci. Nie zwlekaj i sprawdź inne książki, które znalazły się w promocji. A jest ich prawie 1700!

Ponadto warto wziąć udział w konkursie na fanpage’u Woblinka, gdzie do wygrania jest czytnik PocketBook Touch Lux 4!