Skok w bok, czyli Big Book Festival 2019

w dziale Archiwum/Ciekawostki/Co słychać?/Czytelnik XXI wieku by

Siódma edycja Dużego Festiwalu czytania odbędzie się od 21 do 23 czerwca. W tym roku mottem międzynarodowego wydarzenia Big Book Festivalu jest SKOK W BOK!


Będzie to trzydniowa celebracja czystej radości płynącej z czytania. Zapomnimy o listach bestsellerów i rankingach krytyków. Będziemy oddawać się małym literackim zdradom i ulegać książkowym pokusom. Czytamy nie to, co wypada lub należy, ale to, na co mamy ochotę. Bo literatura nie zawsze uszlachetnia, czasem po prostu relaksuje i podnieca.

Przedstawiamy pierwsze nazwiska zagranicznych gości. Big Book Festival 2019 odwiedzą:

  • eseistka Kapka Kassabova (Bułgaria)
  • powieściopisarz Arnon Grunberg (Holandia)
  • badacz Holokaustu Hans Joachim Lang (Niemcy)
  • pisarka Radka Denemarkova (Czechy)
  • zajmująca się katastrofami nuklearnymi Kate Brown (USA)
  • ekspertka do spraw waginy i kobiecości w dziejach Cahtherine Blackledge (Wielka Brytania)
  • młoda gwiazda powieści Helga Flatland (Norwegia)
  • mistrzyni głębi psychologicznej Therese Bohman (Szwecja)
  • reportażysta ze szlaków uchodźczych Agus Morales (Hiszpania)

Big Book Festival robi także geograficzny skok w bok i zaprasza na Stary Mokotów, do dzielnicy pisarzy i twórców. Wzdłuż ulicy Jarosława Dąbrowskiego powstanie bermudzki trójkąt literacki – w Big Book Cafe, Centrum Łowicka i muzeum Władysława Broniewskiego odbędzie się 50 nowatorskich wydarzeń, m.in. spektakl, stand-up literacki, performanse, happeningi i zaskakujące rozmowy.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja „Kultura nie boli“, która zajmuje się nowatorską edukacją literacką. Już w sobotę, 23 lutego od 10.00 do 18.00 w Big Book Cafe (Dąbrowskiego 81) będzie okazja, by wesprzeć siódmą edycję wydarzenia. Podczas Targu Księgarni Społecznej „Dorzuć swoje pięć groszy!“ można kupić książki podarowane przez pisarzy, redaktorów, recenzentów i czytelników. Wszystkie w dobrym stanie, za 5 lub 10 PLN. Do wyboru ponad tysiąc tytułów! Cały dochód zostanie przeznaczony na tegoroczną edycję Big Book Festival. Organizatorzy zapraszają z torbami i gotówką.

Pełny program Big Book Festival 2019 zostanie ogłoszony w maju.

Informacje o autorach, edycji i lokalizacji tegorocznego festiwalu są dostępne na www.bigbookfestival.pl