MATRAS POWRÓCIŁ

w dziale Archiwum by

19 marca do Internetu powróciła jedna z najpopularniejszych księgarni w Polsce – Matras.pl. Operowania marką podjęła się spółka eCom Group, właściciel takich sklepów internetowych jak Znak.com.pl, Woblink.com, Chodnik Literacki, FlowBooks czy Paskarz.

„Kiedy w poprzednim roku stało się jasne, że spółka Matras S.A. ma problemy finansowe, wielu klientów straciło nie tylko dostęp do sieci sklepów, ale przede wszystkim miejsce, z którym wiązało mnóstwo pięknych wspomnień. To w Matrasie wiele osób zaczynało swoje czytelnicze podróże, to tu nabywało książki, które nierzadko zmieniały ich życie, spojrzenie na świat albo po prostu pozwalały na ucieczkę od szarej rzeczywistości. Nie chcieliśmy, by tak znacząca marka odeszła tak łatwo.  Postanowiliśmy ją wskrzesić i rozwijać. Obecnie dzierżawimy markę Matras.pl wraz z księgarnią internetową” – mówi Paweł Polański, prezes spółki eCom Group sp. z o. o.

„O tym, że decyzja była słuszna, najlepiej świadczy fala pozytywnych reakcji na fanpage’u księgarni”– dodaje.

Dawni klienci Matras.pl nie muszą zakładać nowych kont w księgarni. Choć strona została napisana od nowa, działają wszystkie poprzednie dane logowania.

Co istotne, eCom Group zaznacza, że nie przejęła spółki Matras S.A. ani żadnych z jej zobowiązań. Dzierżawa dotyczy prawa do korzystania z marki i sklepu internetowego .