Chodnik Literacki oszalał. Wyprzedaje książki za ułamek ich wartości!

w dziale Archiwum by

Ostatnio rozmawialiśmy z naszymi przyjaciółmi z Chodnika Literackiego o promocji czytelnictwa i tego, jak fajnie udaje nam się rozwijać Czytaj PL z Waszą wielką pomocą. Urzeczeni naszą historią pracownicy Chodnika zaproponowali dla Was promocję. ALE JAKĄ! Chodnik Literacki postanowił czytelnikom Czytaj PL zaoferować rabat o wysokości 74% na 300 książek! Oznacza to, że książkę, która kosztuje ok. 40 zł, zgarniecie za niecałe 10 zł. Trzeba się jednak spieszyć, bo promocja trwa tylko do piątku, 2 lutego!

Przyznam szczerze, że na początku do prezentu od Chodnika Literackiego podeszliśmy ostrożnie. Zastanawialiśmy się, czy to nie jest tak, że owszem, zdobyliśmy dla Was gargantuiczną przecenę, ale objęła ona książki niezbyt popularne. Jak mawiał klasyk: nic bardziej mylnego! Nie dość, że w promocji znajdziemy prawdziwe hity, to w sumie każdy typ czytelnika znajdzie tu coś dla siebie.

Dowody? Proszę bardzo. Kilka książek, w których posiadaniu już jesteśmy i zdecydowanie je rekomendujemy.

Książki dla serialomaniaków

  • Twin Peaks

Dla fanów kultowego serialu Davida Lyncha mamy dwie kapitalne propozycje, które pozwolą jeszcze mocniej wgłębić się w historię tajemniczego zabójstwa przepięknej i pełnej tajemnic licealistki.

Pierwsza z nich to “Sekretny dziennik Laury Palmer”, autorstwa Jennifer Lynch, córki twórcy serialu. Zabójstwo Laury wstrząsnęło wszystkimi mieszkańcami miasteczka Twin Peaks, ale nie tylko one. Przykładna uczennica, która okazała się prostytutką i narkomanką, w pamiętniku zwierza się ze swoich koszmarów i mrocznych fantazji…

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 29,90 zł zł na 7,77 zł!

Druga książka to dzieło scenarzysty serialu, Marka Frosta. “Sekrety Twin Peaks” to pięknie ilustrowany album będący pomostem między dwoma sezonami nakręconymi na początku lat 90., a kontynuacją, która swoją premierę miała w ubiegłym roku. Książka składa się z akt dot. wielu tajemnic zarówno z Twin Peaks, jak i całych Stanów Zjednoczonych, oraz notatek naniesionych na nie przez tajemniczego archiwistę. Ponieważ treści zawarte w aktach dot. zarówno wydarzeń ze świata serialu, jak i tajemnic historycznych, które co większy pasjonat Ameryki może znać z literatury faktu, nie da się o książce łatwo zapomnieć.

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 49,90 zł zł na 12,97 zł!
  • Archiwum X

Pod szyldem wydawnictwa SQN ukazał się komiks powstały na bazie jednego z najbardziej kultowych seriali lat 90. XX wieku. “Z archiwum X” powróciło w 2016 roku w formie powieści graficznej. Nad tą niezwykle eksperymentalną formą kontynuowania serii nadzór sprawował sam Chris Carter, twórca telewizyjnej produkcji.

Po latach rozstania z tajną komórką FBI, Scully i Mulder ponownie zostają wciągnięci w trudne do wyjaśnienia zdarzenia, tym razem stawiając czoła tajemniczym akolitom.

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 39,90 zł zł na 10,37 zł!

Dla fanów czarnych kryminałów

Kolejnym smaczkiem dla serialomaniaków może okazać się książka “Galveston” autorstwa Nica Pizzolato, twórcy scenariusza kolejnej kultowej produkcji: “True Detective”.

„Galveston” to powieść utrzymana w klimatach noir. Południe Stanów Zjednoczonych, Roy Cady, skuteczny, dobrze zbudowany egzekutor długów, dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Na dodatek wplątuje się w pułapkę, która zmusi go do zmienienia dotychczasowego trybu życia. Pizzolato przez tę powieść udowodnił, że potrafi pisać książki równie dobrze, jak tworzyć telewizyjne produkcje.

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 34,90 zł zł na 9,07 zł!

Dla fanów literatury pięknej

“Jankeski fajter” to debiut meksykańskiej pisarki Aury Xilonen, która szturmem zdobyła literacką scenę.

Nielegalny imigrant Liborio pracujący na co dzień w bibliotece uczestniczy w bójce w obronie pięknej nieznajomej. Szybko okazuje się, że oprócz ciętego języka posiada też talent do walki na pięści i znajdywania kłopotów. Liborio dzieli czas między nielegalne sparingi i czytanie książek. Z dużą nutą ironii, czarnego humoru i całej gamy wulgaryzmów, łamanym hiszpańsko-angielskim opisuje multikulturową rzeczywistość meksykańsko-amerykańskiego pogranicza.

 

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 36,90 zł zł na 9,59 zł!

 

Dla fanów grozy

Dla fanów serii “The Walking Dead” czy “Left 4 dead” zdecydowanie polecamy niezwykle ambitną książkę o… żywych trupach. Nie jest to powieść, lecz literatura faktu.

Motyw zombie pojawiają się w książkach od setek lat, współcześnie pełno ich w filmach, grach komputerowych, serialach i muzyce. Nie dziwi zatem fakt, że w USA istnieją nawet grupy, które całkiem na serio przygotowują się na zombie-apokalipsę Ten fenomen starał się zbadać Adam Węgłowski, autor książki “Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie”. W tym celu przejechał cały świat w poszukiwaniu pierwszych śladów fascynacji nieumarłymi.

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 39,90 zł zł na 10,37 zł!

Dla dzieci

Twoje dziecko ma problem z zasypianiem? Proponujemy sięgnąć po niewielką książeczkę “Mały Książę. Na dobranoc”, czyli wyjątkową pozycję, w której znajdują się skuteczne, opracowane przez psychologa techniki pozwalające dziecku na szybkie zaśnięcie.

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 24,90 zł zł na 6,47 zł!

Kolejną propozycją dla najmłodszych jest “Pościg” za superpsem, który uciekł z tajnego laboratorium. Czip, dzięki przeprowadzonym na nim eksperymentom, potrafi myśleć jak człowiek i przeprowadzać trudne obliczenia matematyczne. W pamięci wszczepionego w niego urządzenia znajdują się poufne dane, dlatego za psem wyrusza ekipa pościgowa. Tymczasem Czip biegnie na ratunek chłopcu, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 32,90 zł zł na 8,55 zł!

Dla biografiopożeraczy

Salvador Dali był niezwykłym artystą: nie tylko malował, ale również tworzył filmy, projektował odzież, pisał scenariusze, eseje i książki, co więcej, wydawało się, że całe jego życie było happeningiem. Stworzył swój unikalny styl kojarzony z charakterystycznym długim zadziornym wąsem, kolorowym garniturem i nieodzowną drewnianą laską w dłoni. “Rewolucja paranoiczno-krytyczna” to pewien rodzaj manifestu, w którym spisał swoje zasady tytułowej surrealistycznej metody. Ta książka to pozycja obowiązkowa dla miłośników niecodziennych, wybitnych osobowości, których życie wymyka się schematom.

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 29,99 zł zł na 7,79 zł!

Drugą naszą propozycją biograficzną jest książka Doroty Karaś o Zbyszku Cybulskim, jednym z najwybitniejszych powojennych polskich aktorów. Cybulski zyskał nieśmiertelną sławę, gdy wcielił się w postać antykomunistycznego partyzanta w filmie „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy.

Autorka z dziennikarską wnikliwością stara się przedstawić dwa oblicza “polskiego Jamesa Deana” – z jednej strony uwielbianego przez całą Polskę aktora, sprawiającego wrażenie twardego faceta, z drugiej zaburzonego i pełnego nerwic mężczyznę, którego przerasta sława i drzemiące w nim demony.

Dla czytelników portalu Czytaj PL przeceniona z 44,90 zł zł na 11,67 zł!

Oczywiście to zaledwie czubek książkowo-promocyjnej góry lodowej, którą przygotował Chodnik Literacki. Zresztą, zobaczcie sami.

Kuba Krasny