27 listopada – wieczorny przegląd książkoholicznego internetu

w dziale Archiwum/Co słychać? by
W listopadzie i grudniu Polskę odwiedzą między innymi Salman Rushdie, Colson Whitehead i Jay Asher. W Londynie startują wycieczki po najbardziej klimatycznych i stylowych księgarniach, natomiast polscy twórcy sprzedali w Chinach ponad milion książek. A to tylko kilka tematów kolejnego książkoholicznego tygodnia.

Polska para sprzedała w Chinach ponad milion książek

Jak informuje portal Bankier.pl ponad milion egzemplarzy książek napisanych przez Daniela i Aleksandrę Mizielińskich trafiło do chińskich czytelników. Jest to zdecydowanie największy sukces wydawniczy na trudnym chińskim rynku. Para miała okazję spotkać się w Pekinie ze swoimi wiernymi czytelnikami. Oboje mówią zgodnie, że ten ogromny sukces jest dużym zaskoczeniem. Twierdzą również, że w dużej mierze to zasługa wydawnictwa, w którym ukazują się ich książki, czyli wydawnictwa Dwie Siostry.
Jednym z najbardziej popularnych dzieł autorstwa polskich grafików są „Mapy”, z których chińskie dzieci poznają geografię świata. Czytelnicy znajdą tam również wiele wartych uwagi ciekawostek.
Autorskie spotkanie w Pekinie zostało zorganizowane przez Instytut Polski i jak zaznacza Magdalena Czechońska, dyrektorka Instytutu, książki Daniela i Aleksandry Mizielińskich są nie tylko źródłem ciekawych opowieści o świecie, ale również dają młodym Chińczykom możliwość poznania Polski, jej tradycji i zwyczajów.

Salman Rushdie w Polsce

Jak poinformował Booklips, dzisiejszego wieczoru o 19 odbyło się spotkanie z pisarzem w warszawskim Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera.
Salman Rushdie to brytyjski pisarz o indyjskim pochodzeniu, autor głośnych i budzących ogromne kontrowersje „Szatańskich wersetów”. Jest on również zdobywcą Nagrody Bookera za powieść „Dzieci północy”. Jego wizyta w Polsce ma na celu promowanie najnowszej książki zatytułowanej „Złoty dom Goldenów”.
Rushdie powraca w niej do konwencji powieści realistycznej, prezentując czytelnikowi wciągającą i angażującą opowieść o tożsamości, prawdzie i kłamstwach w świecie prawd alternatywnych.

Znajdź na Woblinku
Wycieczki śladami księgarni

W Londynie zagościła całkowicie nowa atrakcja, która uraduje zwłaszcza zapalonych czytelników i fanów klimatycznych księgarni. Wycieczka śladami księgarni odbywa się głównie po centralnym i wschodnim Londynie.
Pomysłodawczyni wycieczek, Lauren LaTulip wpadła na ten niebanalny pomysł, ponieważ zauważyła, że większości czytelników i mieszkańców Londynu znana jest tylko mała część księgarni. Lauren postanowiła oprowadzać zainteresowanych po punktach pełnych londyńskiej kultury i stylu. W ofercie dostępne są trzy trasy – Magic, Medicine and Esoterica Tour; Shoreditch Creative Tour oraz Comics: Journey Into Adventure Tour. Terminy wycieczek są ogłaszane z miesięcznym wyprzedzeniem, a w każdym miesiącu odbywa się sześć takich wycieczek. Koszt wynosi 10 funtów.
Więcej informacji na temat tej wyjątkowej atrakcji znajdziecie na portalu Lubimy Czytać.

Spotkanie z autorem „13 powodów”

Jak można przeczytać na portalu Lubimy Czytać, w dniach 27 i 28 listopada w Warszawie odbędzie się spotkanie z Jayem Asherem, autorem popularnych powieści młodzieżowych.
Polska będzie jednym z przystanków autora w jego trasie promującej najnowszą książkę „Światło”. Oprócz promowania powieści Jay Asher będzie również rozmawiał z nauczycielami o zjawisku samobójstw wśród nastolatków. Dom Wydawniczy Rebis zaprasza wszystkich fanów autora na aż trzy spotkania. Odbędą się w siedzibie Agory, jednym z Empików w Warszawie, a także w Teatrze Narodowym w Poznaniu.
Asher nie unika trudnych i kontrowersyjnych tematów, czego doskonałym przykładem jest jego najbardziej znana powieść „13 powodów”. Na jej podstawie powstał głośny serial Netflixa pod tym samym tytułem. Najnowsza książka Ashera to poruszające i niezapomniane love story.

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com
Colson Whitehead niebawem w Polsce

Autor przełomowej, jednej z najważniejszych powieści o Ameryce ostatnich lat odwiedzi Polskę na początku grudnia.
„Kolej podziemna” otrzymała między innymi takie nagrody jak National Book Award 2016, Goodreads Choice Award (historical fiction) czy Nagrodę Pulitzera 2017.
„Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki” jest niesamowitą baśnią o wolności i sile ducha. To idealna mieszanina historii i fikcji. Powieść pełna jest niespodziewanych i intensywnych uczuć, od radości do trwogi. To genialna uczta dla każdego miłośnika literatury.
Więcej o spotkaniu z tym wybitnym autorem można przeczytać na Booknews.

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com
Wygraj czytnik z Niestatystycznym

Jeszcze tylko przez 3 dni można zeskanować kody QR dające dostęp do 12 e-bestsellerów całkowicie za darmo w ramach akcji Czytaj PL. Dostęp do książek po zeskanowaniu kodu będzie aktywny aż do 7 grudnia. Z takiej akcji warto korzystać i się nią dzielić. Z tego powodu na portalu Niestatystyczny.pl wystartował niesamowity konkurs „Szafuję e-inkunabułami”, w którym każda osoba, która zgodnie z zasadami wypromuje akcję, w jej ostatnich dniach będzie miała szansę wygrać między innymi czytnik PocketBook wraz z bonami na e-booki! Wszystkie szczegóły znajdziecie pod poniżej.

Szafuję e-inkunabułami – konkurs

Konkurs – wygraj czytniki, bony na zakupy i gadżety książkowe! (rozwiązany)


Akcja Czytaj PL działa w aplikacji Woblink. Jeśli podoba Wam się aplikacja i to co robimy, to pamiętajcie, żeby zostawić jej 5 gwiazdek. Bardzo nam to pomaga w przygotowywaniu kolejnych niespodzianek dla Was.