21 listopada – poranny przegląd książkoholicznego internetu

w dziale Akcja Czytaj PL/Archiwum/Co słychać? by

Kolejna cudowna biblioteka na Wschodzie. Wystawa z okazji 100-lecia niemieckiego noblisty. Dwukrotny laureat Oscara spróbuje swoich sił w świecie literatury. Czytniki PocketBook za blurba. Nadciąga okres świąteczny, więc pora zacząć myśleć o prezentach na mikołajki i Boże Narodzenie. To tylko kilka tematów kolejnego pełnego wydarzeń książkoholicznego tygodnia. Dla odmiany tym razem przedstawiamy nasz przegląd z samego rana.

Kolejna niecodzienna biblioteka na Wschodzie

Niedawno na portalu Niestatystyczny.pl mogliśmy przeczytać o niezwykłej i nowoczesnej japońskiej bibliotece przypominającej swoim kształtem gałkę oczną. Pora na przedstawienie kolejnej niesamowitej budowli ze Wschodu poświęconej literaturze. Tym razem możemy podziwiać zdjęcia biblioteki z Chin. Co w niej niezwykłego? Znajduje się tam długi korytarz, którego podłoga została wykonana z czarnego lustra, wzdłuż którego ciągną się zakrzywione po okręgu półki wypełnione książkami.

Setna rocznica urodzin Heinricha Bölla

Z okazji setnych urodzin laureata Literackiej Nagrody Nobla, Heinricha Bölla, Goethe Institut w Warszawie organizuje poświęconą mu wystawę. Ekspozycji będzie towarzyszyć motto: „wtrącanie się jest jedynym sposobem na pozostanie realistą…” Więcej na oficjalnej stronie Instytutu.

Kolejny hollywoodzki aktor chwyta za pióro

Po Tomie Hanksie przyszedł czas na kolejne literackie doniesienia z Hollywood. Laureat Oscara za role w filmach „Rzeka tajemnic” i „Obywatel Milk” – Sean Penn – również chwycił za pióro. Jak donosi portal Moviesroom niebawem ukaże się jego debiutancka powieść „Bob Honey Who Just Do Stuff”. Na razie wiadomo, że będzie utrzymana w stylu czarnej komedii.

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie

W dniach 24–25 listopada odbędą się Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie. W planach tradycyjnie spotkania z pisarzami i atrakcyjne oferty wydawców, którzy zaprezentują swoje unikatowe oferty. Program wydarzenia można znaleźć na stronie Eska.pl

Zbiórka książek dla chorych dzieci

Na stronie Buk Buk pojawiła się informacja o świątecznej zbiórce pieniędzy, którą organizuje fundacja Mam Marzenie. Do 30 listopada można przekazywać Fundacji NOWE książki, które trafią do paczek dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych.

Świąteczna zbiórka książek

Co kupić na prezent molowi książkowemu?

Zbliżają się mikołajki, a za miesiąc święta Bożego Narodzenia. Nie masz pomysłu na prezent? Osoba, którą chcesz obdarować, ma już wszystkie książki i boisz się, że kupisz coś, co już ma na półce? Na portalu Bookeriada znajdziesz zestawienie dwudziestu gadżetów czytelniczych, które uszczęśliwią każdego mola książkowego.

20 pomysłów na prezent dla mola książkowego

Wygraj czytnik z Lubimy Czytać i Czytaj PL!

Na pewno skorzystaliście już z naszej akcji promującej czytelnictwo – Czytaj PL. Jeśli czytacie którąś z książek dostępnych w tegorocznej edycji lub jej lekturę macie już za sobą, to mamy dla was fantastyczny konkurs. Do wygrania są atrakcyjne czytniki PocketBook oraz bony do księgarni internetowej Woblink. Więcej szczegółów na stronie lubimyczytać.pl