Jak czytelnicy wypełniali obietnicę złożoną Czytaj PL w 2016 roku?

w dziale Akcja Czytaj PL/Archiwum/Co słychać? by

Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy zapytanie o treści: Co to znaczy, że w konkursie „Książka za obietnicę” wygrywa najbardziej oryginale zdjęcie?. W tym pytaniu kryje się paradoks, bo jeśli podamy coś jako przykład oryginalności, przestaje być to oryginalne. Niemniej możemy Wam jakoś podpowiedzieć.

W zeszłym roku pierwsze miejsce zajęła osoba, które przedstawiła plakat Czytaj PL… wraz z prehistorycznym płazem. I to nie byle jakim! Najstarszym z kroczących po polskiej ziemi!

Nie wierzycie? Więc spójrzcie na poniższe zdjęcie.

This slideshow requires JavaScript.

Zdjęcie przedstawia Bibliotekę w Zagnańsku. Miejscowość ta zasłynęła niesamowitym odkryciem paleontologicznym – najstarszymi śladami Tetrapoda Ichtyostega, najstarszego czworonożnego zwierzęcia. Z jakiegoś powodu ta przedziwna płazio-rybna istota właśnie ten region uznała za najciekawszy do eksploracji, by po ok. 400 mln lat zdecydować się promować tu czytelnictwo! Podziwiamy i szanujemy!

Laureatka drugiego miejsca podeszła do kwestii oryginalności inaczej, skupiając się na rękodzielnictwie. Wykonała makietę książki w środku której krył się plakat Czytaj PL oraz list do rodziców zachęcający ich do wspólnego czytania z dziećmi. Makieta została umieszczona w szkole w Paczynie.

This slideshow requires JavaScript.

Z koli ostatnia osoba na podium zatroszczyła się o to, by plakat Czytaj PL znalazł się odpowiednio szykownym miejscu. Na zdjęciu widzimy go obok zabytkowej biblioteczki w XVIII-wiecznym Pałacu Myślewickim w Warszawie.

Trzy miejsca, trzy różne podejścia do oryginalności. Ogółem w roku 2016 aż 168 czytelników przysłało nam zdjęcia rozwieszonych przez siebie plakatów. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej!

Tym bardziej, że 3 czytniki PocketBook Aqua 2 z bonami na ebooki z utęsknieniem czekają na nowych, pomysłowych i zaangażowanych społecznie właścicieli.