Jak znaleźć plakat Czytaj PL z kodem QR umożliwiającym wejście do akcji?

w dziale Akcja Czytaj PL/Archiwum/Co słychać? by

Nie znalazłeś jeszcze plakatu z kodem QR umożliwiającym wejście do akcji Czytaj PL? Uruchom nawigacje w telefonie z naszą mapą, a smartfon sam wyznaczy Ci najkrótszą trasę do najbliższego z nich. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie 🙂

Otrzymaliśmy wiele wiadomości od osób, które miały problem ze znalezieniem plakatu z QR kodem umożliwiającym wejście do akcji Czytaj PL. Ponadto w akcji współuczestniczy 22 miast partnerskich, przez co niektórzy myśleli, że tylko w nich można znaleźć plakaty Czytaj PL. W tym roku jednak jest inaczej!

Oprócz miast udostępniających swoje słupy ogłoszeniowe i przystanki autobusowe, do akcji przystąpiły szkoły, restauracje i kawiarnie! Przez co obecnie plakaty z kodami QR można znaleźć nie w 22, a w ok. 500 miejscowości w Polsce! A lista ta ciągle się powiększa. Co więcej, od dwóch lat przy oznaczaniu miejsc z plakatami Czytaj PL korzystamy z aplikacji Google Maps, która umożliwia Wam… włączenie nawigacji kierującej do najbliższego plakatu akcji Czytaj PL!

Jeśli nie wiecie, jak ją uruchomić, skorzystajcie z poniższej instrukcji:

1. Za pomocą przeglądarki Chrome lub Safari na swoim smartfonie przechodzicie na stronę akcja.czytajpl.pl/mapa.html.

2. Zobaczycie na niej naszą wspaniałą mapę z mnóstwem lokalizacji plakatów Czytaj PL, taką jak ta:

3. Musicie teraz kliknąć ten przycisk:

4. I zezwolić smartfonowi na przejście do aplikacji Mapy.  Jeśli macie włączony GPS, bez problemu znajdziecie miejsce, w którym aktualnie się znajdujecie.

5. Teraz wystarczy wybrać najbliższy punkt z plakatem QR kodów i wybrać opcję „Wyznacz trasę”.

I to wszystko!

Korzystajcie z naszej akcji, oddawajcie się lekturze i jeśli podoba Wam się to co robimy oraz aplikacja Woblink, to pamiętajcie, żeby zostawić jej 5 gwiazdek. Bardzo nam to pomaga w przygotowywaniu kolejnych niespodzianek dla Was 🙂