11 października – poranny przegląd książkoholicznego Internetu

w dziale Archiwum/Co słychać? by
Nowa książka Zafóna trafia do księgarni! Kolejna powieść Palachniuka ukaże się w 2018 roku. Mamy odpowiedź na pytanie, w jakiej kondycji znajdują się stare czytniki ebooków. W kolejnym przeglądzie książkoholicznego internetu znajdzie się także miejsce dla książki i kinowej adaptacji „To” Stephena Kinga oraz… nowego trailera „Gwiezdnych Wojen”!

Jesień to czas wielu ciekawych premier kinowych. Wśród nich znalazła się ekranizacja powieści Stephena Kinga „To”. Minęło już trochę czasu od pierwszej projekcji, w związku z czym Magdalena Adamus na swoim blogu Catus Geekus postanowiła podjąć kontrowersyjny temat sceny dziecięcego seksu grupowego, która pojawia się na kartach książki, ale w filmie już niekoniecznie.

Porozmawiajmy o TEJ scenie z „To”

Zastanawialiście się, jak będą działać wasze czytniki za parę lat? Robert Drózd ze Świata Czytników przedstawia krótki test kondycyjny kilku używanych przez niego urządzeń – Kindle Paperwhite I, InkBOOKa Onyx, Kindle 2 oraz Kindle Keyboard.

Jak donosi portal Booklips, Chuck Palahniuk wraca po czterech latach przerwy z nową książką. O kolejnej pozycji w bibliografii autora „Fight Clubu” niewiele wiadomo. Angielski tytuł będzie brzmiał „Adjustment Day”, a jego premiera przewidywana jest na maj przyszłego roku.

Bardzo ciekawą akcję promocyjną zaserwowało czytelnikom wydawnictwo Muza przy okazji premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych książek tego roku – „Labiryntu Duchów” katalońskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafóna. Na fanpage’ach i wydarzeniach wydawnictwa na Facebooku przez kilka dni poprzedzających premierę prezentowane były miasta, w których pojawią się egzemplarze „Labiryntu Duchów”, natomiast 7 października podane zostały konkretne księgarnie, w których można je było odszukać. Po co? Odnalezione egzemplarze można było kupić za złotówkę.

Znajdź na Woblinku

Jakub Sobieralski, autor strony Oczytany Facet, przedstawia nietypowe zestawienie. Opisał w nim początki swojej przygody z pisaniem. W jednym artykule zebrał dziesięć książek o krytykach i krytyce oraz wspomniał o materiałach, dzięki którym szlifował swój warsztat krytyczny.

Dziesięć książek o krytykach i krytyce

Jako fani literatury musimy pochylić się przed srebrnym ekranem – nie możemy nie wspomnieć o najnowszym trailerze „Gwiezdnych Wojen”, który dziś pojawił się w sieci.