16 września – poranny przegląd książkoholicznego Internetu

w dziale Archiwum/Co słychać? by

Znamy finalistów Nagrody Bookera. „Tajny Agent” Josepha Conrada w e-booku dostępny za darmo (już na zawsze)! Niebawem w Polsce pojawią się komiksy interaktywne. Oczywiście to jeszcze nie wszystko!

Znamy finalistów Nagrody Bookera 2017 i… można już obstawiać, kto zdobędzie literacką Nagrodę Nobla

Portal Booklips opublikował listę finalistów tegorocznej Nagrody Bookera. Znajdziemy na niej Ali Smith, Mohsina Hamina, Fionę Mozley, Paula Austera i George’a Saudersa.

Jeśli lubicie hazard to… źle. Hazard uzależnia i może doprowadzić do ruiny 😉 Niemniej, jeśli lubicie hazard, a nie zamierzacie z niego rezygnować i uważacie się za specjalistów od literatury światowej, to możecie zacząć już obstawiać, kto zdobędzie literackiego Nobla i niedługo zgarnąć ładną wygraną. Jeśli chcecie obstawiać zakłady, ale nazwiska zagranicznych pisarzy niewiele Wam mówią, z pomocą przychodzą vlogerki z „Krótkiej Przerwy”. Postanowiły na swoim kanale wnikliwie omówić wszystkich najbardziej obiecujących pisarzy. I tak, uprzedzając pytanie, na liście nominowanych także w tym roku jest Adam Zagajewski. Może tym razem…

„Tajny Agent” Josepha Conrada dostępny za darmo!

Jedna z najlepszych powieści Josepha Conrada, rozgrywająca się nie na odległych i egzotycznych morzach, wyspach i lądach, a w samym sercu cywilizacji epoki pary i stali – w wiktoriańskim Londynie, została udostępniona za darmo w ramach współpracy fundacji Nowoczesna Polska z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Książkę w trzech formatach możecie pobrać, klikając ten link .

Powstał nowy podcast literacki. I to nie byle jaki!

Zwierz popkulturalny już od jakiegoś czasu nagrywa podcasty, ale tym razem postanowiła wraz z Catusem Geekusem i Martą Najman stworzyć kanał CzytuCzytu poświęcony w całości książkom. Pierwszy odcinek już się ukazał i podoba się nam. Trzymamy kciuki, żeby kolejne odcinki pojawiały się szybko i były co najmniej równie dobre!

W końcu komiksy interaktywne w Polsce!

Powieści interaktywne (zwane grami paragrafowymi, grami książkowymi bądź gamebookami) umożliwiają czytelnikowi decydowanie o rozwoju akcji, a często też wcielenie się w głównego bohatera. Ten typ beletrystki zdobywa coraz większą popularność na Zachodzie, nic więc dziwnego, że także w naszym kraju czytelnicy coraz chętniej po niego sięgają.

Wydawnictwo FoxGames postanowiło wydać w Polsce utwory jeszcze ciekawsze w swojej formie. Nie będą to zwykłe powieści, a powieści graficzne, czyli komiksy. Zapowiada się naprawdę obiecująco! Zresztą popatrzcie sami:

W Pendolino poczytasz darmowe e-booki

W pociągach Intercity Pendolino pojawiły się plakaty Kultury Na Widoku, dzięki którym pasażerowie mogą uprzyjemniać sobie podróż, korzystając z bezpłatnego dostępu do muzyki, audiobooków i e-booków.

Pierwszy tablet sprofilowany na potrzeby miłośników… odręcznie robionych notatek

O reMarkable już pisaliśmy, ale teraz urządzenie zostało zrecenzowane na portalu GoodEReader. Jak widać z recenzji urządzenie wciąż może budzić entuzjazm wielu miłośników korzystania z korzyści, jakie oferuje e-papier, niemniej widać, że jest to ciągle produkt daleki od doskonałości i nawet czytanie e-booków w formacie epub nie zadowoliło recenzenta. Szkoda, ale trzymamy kciuki za kolejne produkty z tej serii.