Najlepsze premiery maja

w dziale Archiwum/Co słychać? by

Zapowiada się na to, że maj będzie miesiącem wielkich powrotów! Wraca Mróz z komisarzem Forstem, pojawi się kolejna powieść Jaume Cabrégo, a Marcin Wicha opowie nam o rzeczach, których nie wyrzucił. Przedstawiamy 7 premier, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej połowie maja.

Deniwelacja” Remigiusz Mróz

Premiera: 10 maja

Porzuciliście już wszelką nadzieję na powrót Wiktora Forsta? Niepotrzebnie! Już 10 maja komisarz wróci do akcji! To znaczy nie do końca, bo najwyraźniej nikt nie wie, gdzie Forst od roku przebywa. Tymczasem na zboczach Giewontu znalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło, a w Zakopanem giną kolejne kobiety…

 

Agonia dźwięków” Jaume Cabré

Premiera: 10 maja

Autor fenomenalnego „Wyznaję” powraca z kolejną magiczną powieścią. Utalentowany muzycznie mnich, brat Junoy, zostaje zesłany jako spowiednik do klasztoru na obrzeżach Katalonii, gdzie rozpoczyna wojnę ze zgorzkniałą, surową matką przełożoną. Po proteście przeciwko surowej karze nałożonej na dwie nowicjuszki trafia do aresztu i staje przed sądem diecezjalnym oskarżony o herezję, nadużycia i samowolę.

 

Czarna” Wojciech Kuczok

Premiera: 10 maja

Kolejny tytuł z bestsellerowej serii „Na f/aktach” wydawnictwa Od deski do deski, w której do tej pory ukazały się m.in. nagrodzona Paszportem Polityki „Inna dusza” czy “Bestia”. Jest rok 2001, małą miejscowością wstrząsa szokująca zbrodnia. Maryśka, która miała być dla Jeremiego tylko przygodą, nie potrafi pogodzić się z odrzuceniem. Kochanka postanawia się zemścić…

 

Najmroczniejszy sekret” Alex Marwood

Premiera: 10 maja

Najnowszy thriller psychologiczny zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015.

Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, znika w środku nocy w tajemniczych okolicznościach. Gdy Sean umiera 20 lat później, mroczne sekrety mogą wyjść na jaw… Jeśli szukacie świetnie skonstruowanego, zaskakującego i szokującego thrillera, powinniście zapoznać się z twórczością Alex Marwood!

 

Historia bez cenzury 2” Wojciech Drewniak

Premiera: 10 maja

Historia bez cenzury powraca! Tym razem Wojtek opowie o prawdziwych polskich koksach! Przed Wami Cnotliwy Koksu spod Grunwaldu, Turbohetman, który w młodości grał małą dziewczynkę, Półczłowiek-Półłomot, który trafił do polskiego hymnu, Wystrzałowy generał, który lubił walić z grubej rury, a także włochaty koleżka, odważny kuzyn misia Koralgola – największej pierdoły wśród niedźwiedzi.

 

Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcin Wicha

Premiera: 11 maja

Nowa, bardzo osobista książka autora „Jak przestałem kochać design”. Tym razem autor opowiada o przedmiotach, których nie sposób się pozbyć, bo przypominają o tych, którzy odeszli. Punktem wyjścia dla książki była konieczność uporządkowania rzeczy pozostawionych przez zmarłą matkę autora. To książka przepełniona miłością, czułością, próbą zrozumienia drugiego człowieka.

 

Sekrety urody babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji” Raisa Ruder, Susan Campos

Premiera: 8 maja

Zachwycamy się sekretami Japonek, Francuzek czy Koreanek. Tymczasem autorki udowadniają, że o urodzie należy uczyć się od Słowianek! Rosjanki i Ukrainki z urody słyną na całym świecie, dlatego najwyższy czas wrócić do korzeni, posłuchać rad babuszki i przekonać się, że kilka prostych, niedrogich i sprawdzonych metod pielęgnacji idealnie dopasowanych do naszego typu urody pozwoli nam osiągnąć efekty, o jakich zawsze marzyłyśmy.