7 kwietnia – wieczorny przegląd książkoholicznego Internetu

w dziale Archiwum/Co słychać? by

Nie żyje profesor Jerzy Vetulani. Polskie czytniki e-booków zostały wyróżnione jedną z najbardziej prestiżowych nagród designerskich na świecie. Znany vloger Włodek Markowicz pojechał do Anglii, by porozmawiać z… pasterzem, a zarazem autorem jednego z największych bestsellerów. A to jeszcze nie wszystko!

Wielka strata dla polskiej nauki

Niestety dzisiejszy dzień przyniósł nam informacje o wielu tragediach. Jedną z nich jest śmierć Jerzego Vetulaniego, wybitnego i charyzmatycznego profesora nauk przyrodniczych, który jest także autorem poczytnych i odważnych książek popularnonaukowych. 2 marca profesor został potrącony przez samochód na ul. Balickiej w Krakowie. Wypadek  ostatecznie doprowadził do jego śmierci 6 kwietnia. Zmarł w wieku 81 lat. Będzie nam go bardzo brakować.

Jerzy Vetulani
autor: Franciszek Vetulani
źródło: wikipedia.org
licencja: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

InkBOOKI wyróżnione za design jedną z najbardziej prestiżowych nagród!

Polskie czytniki inkBOOK Prime oraz inkBOOK Classic 2 zdobyły nagrodę Red Dot: Product Design 2017 – informuje eCzytelnik.com. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest najlepszym na świecie firmom i produktom w sektorze wzornictwa przemysłowego. Gratulujemy projektantom z wrocławskiego Arta Tech!

Wiemy już, kogo spotkamy na BigBook Festivalu!

W dniach 2325 czerwca odbędzie się w Warszawie jedna z największych imprez czytelniczych w Polsce. Na portalu Niestatystyczny.pl została opublikowana szczegółowa lista z najważniejszymi gośćmi, którzy zjadą się do stolicy naszego kraju aż z trzech kontynentów!

Bob Dylan i literacka Nagroda Nobla. Odcinek 8722.

Bob Dylan odebrał w końcu Nagrodę Nobla (a raczej najbardziej znaczącą jej część: medal). Na jego życzenie została  mu wręczony podczas prywatnej uroczystości… w hotelu, w którym przebywał. I tym razem nie odbyło się jednak bez faux pas. Portal Booklips donosi, że artysta nawet nie pomyślał o wręczeniu zaproszeń na swój koncert przedstawicielom Akademii Szwedzkiej. Samo w sobie nie byłoby to niczym nagannym, ale w kontekście wielu dziwnych sytuacji związanych z przyznaniem nagrody sprawa robi się… przykra.

To jednak nie koniec telenoweli noblowskiej Boba Dylana, ponieważ nadal nie wygłosił wykładu, który jest wymagany przy odbieraniu nagrody pieniężnej. Ma na to czas do 10 maja. Piosenkarz-poeta jeszcze tego nie zrobił, ale podobno zadeklarował, że… do tego czasu  przyśle nagranie z wykładem.

Moich e-booków nie widzę na Kindle’u. Co zrobić?

Jesteście posiadaczami Kindle’ów? Zdarzyło Wam się, że wgraliście książki, a na czytniku nie było ich widać? Jeśli tak, Świat Czytników przygotował dla Was specjalny poradnik. Bardzo przydatna publikacja.

Poczytaj mi u fryzjera

Jak informuje Lubimy Czytać, Ryan Griffin, pracownik salonu fryzjerskiego Fuller Cut w amerykańskim stanie Michigan, na zgodę szefa wprowadził promocję, która polega na przyznaniu rabatu tym dzieciom, które w czasie strzyżenia… będą czytać na głos książkę. Podobają nam się takie promocje! 🙂

Pasterz i autor bestsellera

W ostatnich miesiącach wielką popularność zdobywają publikacje o nieznanym ogółowi obliczu natury. Takie książki jak “Sekretne życie drzew” czy “Duchowe  życie zwierząt” szybko stały się bestsellerami.

Kolejną pozycją w tym nurcie jest “Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior” Jamesa Rebanksa. Jeden z najpopularniejszych polskich vlogerów Włodek Markowicz udał się do Wielkiej Brytanii, by przeprowadzić wywiad z autorem. W efekcie powstał naprawdę poruszający film. Szczerze go polecamy.

Kto jest z Krakowa i chce zostać pisarzem?

Jeśli wśród Was są takie osoby (a Google Analytics donosi nam, że takich jest sporo), to polecamy Wam spotkanie, które ma szansę stać się inspiracją i motywacją do pisania Już 8 kwietnia zapraszamy do kawiarni mieszczącej się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Pauza In Garden), gdzie o godz. 19.00 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Otwarte Wydarzenie o Pisaniu”. W programie m.in. spotkanie z Aleksandrą Zielińską, nominowaną do pierwszej edycji Nagrody Conrada, autorką dwóch powieści wydanych w W.A.B., oraz Ahsanem Ridha Hassanem – laureatem pierwszej edycji Kursu Kreatywnego Pisania. Impreza jest otwarta i bezpłatna. Więcej szczegółów tutaj.