Najlepsze premiery – początek marca

w dziale Archiwum/Co słychać? by

Czołem, książkoholicy! Poniżej mamy dla Was małą wycieczkę po nowościach, które pojawią się na księgarskich półkach już w pierwszej połowie marca. My też już nie możemy się doczekać nowej książki Mroza, wiosennej opowieści Knausgårda, wstrząsającej opowieści Marcina Mamonia o porwaniu przez islamistów oraz tego, co do powiedzenia o dobrym jedzeniu ma naczelna “Kukbuka”. No to zaczynamy!

Przechodząc obok półki z sensacją i kryminałem, nie możecie ominąć tych tytułów:

“Inwigilacja” Remigiusz Mróz

Kup w przedsprzedaży na Woblinku

Premiera 15 marca, w przedsprzedaży już teraz na Woblink.com.

Kto jeszcze nie słyszał nic a nic o Remigiuszu Mrozie, powinien jak najszybciej to zmienić! Zwłaszcza jeżeli jest fanem kryminału, powieści historycznej, science fiction lub thrillera prawniczego! Uf… Mróz to naprawdę wszechstronny pisarz! Ale tu nie o tym. 15 marca premierę będzie miała kolejna część przygód prawniczego duetu Chyłka-Oryński. Tym razem bronić będą człowieka podejrzewanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego w Warszawie. Czy bronią niewinnego człowieka, na którego uwzięły się służby, czy może przyczynią się do wypuszczenia niebezpiecznego współpracownika ISIS? No i co w tym czasie będzie się działo w życiu prywatnym Chyłki i Zordona? Tego wszystkiego dowiemy się niebawem. A już teraz możecie przeczytać fragment “Inwigilacji” tutaj.

“Konklawe” Robert Harris

Premiera 15 marca.

Twórca bestsellerowego “Autora widmo” powraca z thrillerem, którego akcja toczy się w Watykanie! Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie zebrani kardynałowie decydują o tym, który z nich zostanie najpotężniejszym przywódcą duchowym na ziemi? Czy przeważą ziemskie knowania, intryga i ludzka ambicja, czy może wygra potęga objawienia i wiary? Jeśli lubicie thrillery i sensacje z polityką w tle, to zdecydowanie książka dla was! Polecam również tym, którym przypadł do gustu serial “Młody papież”.

Na miłośników literatury pięknej w księgarniach czekać będzie:

Geniusz” A. Scott Berg 

Kup na Woblinku

Premiera 1 marca.

Scott Fitzgerald, Ernest Hemingway, Thomas Wolfe – wszyscy znają tych geniuszy światowej literatury. Niewielu jednak zna osobę, która stała za ich niezwykłym sukcesem. Max Perkins to człowiek, który zawsze stał w cieniu. Redaktor, krytyk, przyjaciel i doradca największych pisarskich gwiazd. To człowiek, który stworzył literaturę XX wieku!

“Wiosna” Karl Ove Knausgård 

Kup na Woblinku

Premiera 2 marca.

Dla Knausgårda wraz z wiosną przychodzi szczęście i niewyobrażalna miłość. Oto na świecie pojawia się jego córka, dla której stworzył cykl “Cztery pory roku”. Autor pisze:

„Nie wiem, jak potoczy się Twoje życie, nie wiem, co będzie z nami, ale wiem, jak teraz wygląda Twoje życie i jak nam się obecnie wiedzie, a ponieważ nic z tego nie zapamiętasz, żadnego, nawet najmniejszego szczegółu, opowiem Ci o pierwszej wiośnie, którą spędziliśmy razem”.

Wyjątkowo, w swoim stylu, Knausgård daje literacki upust swojej miłości do dziecka i świata. Naprawdę warto sięgnąć po ten cykl!

“Rodzina O. Sezon I. 1968/69” Ewa Madeyska

E-book dostępny tylko na Woblinku

Premiera 1 marca.

To pierwszy polski serial literacki! A w nim rodzina:

  • Helena – jednooka głowa rodziny O.,
  • Tadeusz, syn Heleny – psychiatra czy wariat?
  • Barbara, żona Tadeusza – kochanka czy prostytutka?
  • Paweł, starszy syn – ofiara czy zdrajca?
  • Andrzej, młodszy syn – rozrabiaka czy morderca?

Nieślubne dziecko, zdrada, zagadkowa śmierć.

“Księga luster” E.O. Chirovici

E-book dostępny tylko na Woblinku

Premiera 15 marca, e-book dostępny od 1 marca.

Słynny agent literacki Peter Katz otrzymuje fragment książki, która wciąga go od pierwszej strony. Jej autor Richard Flynn wspomina czasy studiów, podczas których był blisko związany ze znanym wykładowcą. Tuż przed Bożym Narodzeniem 1987 roku profesor został zamordowany we własnym domu, a zabójcy nigdy nie odnaleziono. Katz jest przekonany, że autor chce w książce albo wskazać mordercę, albo… przyznać się do winy. Jednak zanim Katz dotrze do Flynna, ten umrze w szpitalu.

Zapowiada się świetna opowieść o morderstwie, wspomnieniach oraz o naturze prawdy i kłamstwa. Prawa do powieści sprzedano aż do 39 krajów! Zapowiada się naprawdę genialna lektura!

Na półce z fantastyką warto zwrócić uwagę na te tytuły:

“Grom i szkwał” Jacek Łukawski

Premiera 1 marca.

To drugi tom świetnego cyklu “Kraina Martwej Ziemi”, który był debiutem Marcina Łukawskiego. Bawiąc się z konwencją fantasy osadzoną w quasi-średniowiecznych realiach, autor tworzy niesamowitą historię, która wciąga od początku do końca!

“Strażak” Joe Hill

Kup na Woblinku

Premiera 1 marca.

Draco Incendia Trychophyton – wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik, który wywołał plagę przetaczającą się przez Amerykę. Zakażeni odkrywają na swoim ciele piękne czarno-złote plamy, a następnie stają w płomieniach. Nikt nie jest bezpieczny. Nie ma lekarstwa. Pielęgniarka Harper Grayson musi zrobić wszystko, aby znaleźć antidotum, nie tylko dla siebie, ale także dla swojego nienarodzonego jeszcze dziecka. Pośród ognia, szaleństwa i rozpaczy pojawia się tajemnicza postać – Strażak. Czy człowiek w żółtej strażackiej kurtce, który potrafi kontrolować ogień i walczyć z zakażeniem, zostanie wybawicielem?

Jeśli jednak nieco mocniej stąpacie po ziemi i wolicie literaturę faktu, powinniście zainteresować się tymi książkami:

“Wojna braci” Marcin Mamoń 

Kup na Woblinku

Premiera 2 marca.

Marcin Mamoń –  dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych – od ponad 20 lat zajmuje się tematyką Bliskiego Wschodu. Udało mu się dotrzeć do wielu ważnych przywódców islamskich bojowników. Autor pisze o tym, kim są ludzie, którzy są gotowi mordować w imię Allaha. Dlaczego zostali dżihadystami? Co napędza ich do działania? Dlaczego porywają, torturują i zabijają innych? Opisuje także szczegóły swojego porwania, do którego doszło w 2015 roku w Syrii. Zapowiada się naprawdę wstrząsająca lektura!

“Wielka degeneracja” Niall Ferguson 

Kup na Woblinku

Premiera 2 marca.

Ile czasu zostało do ostatecznego upadku Zachodu?Jakie są przyczyny kryzysu zachodniej cywilizacji? Czy jesteśmy w stanie zrobić coś, aby się uratować?

Znakomity historyk i wybitny znawca tematyki gospodarczej wskazuje na instytucje jako na jeden z najważniejszych elementów zachodnich społeczeństw. Pokazując obecny stan czterech najważniejszych instytucji społecznych (demokracji, kapitalizmu, rządów prawa i społeczeństwa obywatelskiego), Ferguson ostrzega: albo podejmiemy się gruntownych i kosztownych reform, albo cywilizacja zachodnia będzie musiała ustąpić.

“Metoda czarnej skrzynki” Matthew Syed 

Premiera 15 marca.

Google, zespół Formuły 1 firmy Mercedes, wynalazca James Dyson, Michael Jordan i David Beckham. Co ich łączy z lotnictwem? Wszyscy oni korzystają z metody czarnej skrzynki i potrafią wyciągać ze swoich błędów najcenniejsze lekcje! Autor otwiera nam oczy na to, jak bardzo ważne dla naszego rozwoju są porażki. Uświadamia nam także, jak bardzo niebezpieczne jest wypieranie swoich błędów i obwinianie o nie innych. Czytajcie i zacznijcie naprawdę uczyć się na własnych błędach!

“O dobrym jedzeniu” Agata Michalak 

Kup na Woblinku

Premiera 1 marca.

Agata Michalak, redaktor naczelna magazynu kulturalno-kulinarnego “Kukbuk”, opowiada o tym, jak ważna jest jakość produktów, które spożywamy. Opowiada o ludziach, których pasją i misją jest dostarczanie nam najlepszego jedzenia. Przekonuje o tym, dlaczego warto zwracać baczniejszą uwagę na to, skąd pochodzą kupowane przez nas produkty i dlaczego ma to tak ogromne znaczenie.