Olga Kowalska z Wielkiego Buka Blogerem miesiąca!

w dziale Archiwum/Ciekawostki by

Kochani, codziennie czytamy MNÓSTWO portali i blogów literackich, oglądamy wiele vlogów czytelniczych i słuchamy podcastów – i robimy to z prawdziwą przyjemnością. Zapał ludzi mówiących o książkach oraz promujących czytelnictwo w Polsce jest niebywały. Najciekawsze wpisy wyróżniamy w artykułach z serii „Wieczorny przegląd książkoholicznego Internetu” i dzielimy się nimi z Wami. Ale uznaliśmy, że to za mało.

Redakcja Czytaj PL postanowiła wyróżniać i nagradzać osoby, które najciekawiej w polskim Internecie promują czytelnictwo. Od dziś co miesiąc będziemy wybierać BLOGERA MIESIĄCA, przy czym prosimy słowo „bloger” traktować umownie. Na ten tytuł mogą zasłużyć zarówno osoby prowadzące bloga, jak i udzielające się na BookTubie, nagrywające podcasty, piszące interesujące teksty na łamach portali lub e-zinów, a nawet prowadzące ciekawą stronę na którymkolwiek z social mediów (Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram… nawet na Naszej Klasie ;)).

Pierwszym blogerem uhonorowanym przez nas tytułem Blogera miesiąca jest Olga Kowalska z Wielkiego Buka. Prowadzi ona zarówno bloga, jak i vloga. Na YouTubie subskrybuje ją ponad 8 tysięcy osób, a na Facebooku zebrała prawie 7 tysięcy polubień.

Oprócz publikowania materiałów na swojej stronie pisze też artykuły do innych portali i czasopism: tylko w ostatnich miesiącach czytaliśmy jej teksty np. na portalu Niestatystyczny.pl, jak i w kwartalniku “OkoLica Strachu”.

Na swoim kanale prowadzi wiele różnorodnych cykli, m.in.:
Bezsenne środy (poświęcone literaturze grozy),

Ciekawostki literackie,

Bukowe Newsy Tygodnia (poświęcone nowościom wydawniczym i wydarzeniom literackim),

TOP (najlepsze książki danego cyklu),

TBR (To Be Read, czyli plany czytelnicze),

TAG (książki dzielące wspólny motyw),

Premiery książkowe,

Padlina (książki niepolecane),

– … i wiele innych (Przygodowe Piątki, Dr Wielkobuczek, Bitwy buków itp.).

Olga nie boi się zapraszać do swojego programu innych BookTuberów, nie wywyższa się, a odcinki vloga i wpisy na blogu pojawiają się u niej w zawrotnym tempie. W każdym tygodniu na YouTubie mają premiery co najmniej 3 jej filmy! Zawsze podaje w nich masę interesujących ciekawostek o autorach i bohaterach, filmy są dobrze zmontowane i od dłuższego czasu dobrze nagłośnione – innymi słowy, Olga dba o detale. Dzięki temu wszystkiemu czytelnik jest tak dobrze poinformowany, że może sobie pozwolić na własny osąd i samodzielnie zdecydować, czy sięgnąć po książkę.

Nie mogło być inaczej. Olgo, zostajesz Blogerką miesiąca, a za Twoją czytelniczą energię, którą nas zarażasz, otrzymujesz od Czytaj PL bon na 100 złotych na zakup e-booków w księgarni internetowej Woblink.com.