Najbardziej wyczekiwane książki 2017 roku

w dziale Archiwum/Co słychać? by

Dla wszystkich książkoholików rok 2017 zapowiada się naprawdę świetnie!  Poczytamy  nowe książki od Camilli Läckberg, Dana Browna, Jo Nesbø, Remigiusza Mroza, Vincenta V. Severskiego i wielu innych!  Poniżej prezentujemy subiektywny wybór 12 tytułów, na które warto czekać w tym roku!

“Wojna Winstona” Michael Dobbs (premiera: 1 lutego 2017)

Autor bestsellerowego “House of cards” przedstawia prawdziwego mistrza intrygi, od którego mógłby się uczyć sam Frank Underwood – Winstona Churchilla! Kiedy Hitler zajmuje kolejne części Europy, Churchill zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że właśnie rozpoczęła się gra o losy nie tylko Starego Kontynentu, ale i całego świata. Wie, że Chamberlain jest za słaby, więc musi zrobić wszystko, aby wyrwać władzę z jego rąk. Losy władców, ministrów, dziennikarzy, fryzjerów i prostytutek splatają się w pełną emocji opowieść o jednym z największych ludzi XX wieku.

Wojna Winstona
Kup ebooka Woblink.com

 

“Girl before” J.P. Delaney (premiera światowa: styczeń 2017)

Lee Child stwierdził, że ta powieść jest olśniewająca i chyba to samo pomyśleli wydawcy, skoro prawa do książki sprzedano do ponad 40 krajów!

Gdy Jane dostaje szansę, by zamieszkać w supernowoczesnym, minimalistycznym budynku zaprojektowanym przez tajemniczego architekta, jest naprawdę szczęśliwa. Po trudnym okresie w swoim życiu potrzebuje nowego startu. Szybko jednak odkrywa, że przed nią mieszkała tutaj inna lokatorka – w tym samym wieku, o takim samym typie urody. Co stało się z tytułową girl before?

“Już mnie nie oszukasz” Harlan Coben (premiera: 15 lutego 2017)

Coben po raz kolejny wciąga i zaskakuje! Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa bawiących się dziewczynkę i jej ojca. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej… Jak to możliwe? Aby poznać prawdę, Maya będzie musiała stawić czoła mrocznym tajemnicom własnej przeszłości.

Już mnie nie oszukasz
Kup książkę lub ebooka Woblink.com

 

“Inwigilacja” Remigiusz Mróz (premiera: marzec 2017)

W marcu do księgarń powróci nasz ulubiony duet prawników: Joanna Chyłka i Kordian Oryński –  Zordon! To już 5. tom serii zapoczątkowanej przez “Kasację”.

O samej fabule  nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, ale, jak na Mroza przystało, na pewno będzie to lektura trzymająca w napięciu.

Aby umilić czas oczekiwania, proponujemy przeczytać inną nową powieść autora – “Wotum nieufności” – która w księgarniach pojawi się już w drugim tygodniu stycznia!

Inwigilacja
Kup książkę lub ebooka Woblink.com

“Pragnienie”, Jo Nesbø (premiera: 29 marca 2017)

To już 11. część cyklu powieści z Harrym Holem, bezkompromisowym śledczym z Oslo. Tym razem będzie musiał poradzić sobie z seryjnym mordercą wybierającym swoje ofiary spośród użytkowników aplikacji do randkowania Tinder. Najgorsze jest jednak to, że sprawca zostawia ślad na ciałach ofiar, co każe Harry’emu powrócić do sprawy, która miała być od dawna zamknięta.

Fanom Nesbø przypominamy także, że już jesienią w kinach pojawi się ekranizacja książki “Pierwszego śniegu” z Michaelem Fassbenderem w roli głównej!

Pragnienie
Kup książkę lub ebooka Woblink.com

“Into the Water” Paula Hawkins (światowa premiera:2 maja 2017)

Czy dzięki nowej powieści autorce bestsellerowej “Dziewczyny z pociągu” uda się powtórzyć sukces?

W rzece ktoś znajduje ciało młodej matki. Kilka tygodni wcześniej podobny los spotkał nastolatkę. Od tych dwóch śmierci rozpocznie się wyławianie kolejnych dawno zatopionych tajemnic z przeszłości.

Paula Hawkins
Kup książkę Woblink.com

 

“Millennium” część 5. David Lagercrantz (premiera: 7 września 2017)

Podobnie jak poprzednia część, książka ukaże się tego samego dnia na całym świecie. Niewiele jeszcze wiadomo o samej fabule, powieść nie ma także tytułu. Z zapowiedzi autora wiemy jednak, że ta część ma mieć nieco innych charakter i ma być napisana w stylu Raymonda Chandlera – lakoniczną prozą, zbliżoną bardziej do kryminałów noir. Już nie możemy się doczekać!

“Origin” Dan Brown (światowa premiera: 26 września 2017)

Robert Langdon powraca, by tym razem odpowiedzieć na dwa najbardziej nurtujące ludzkość pytania. Tytuł – po polsku „Początek” –  może sugerować, że tym razem harwardzki profesor będzie musiał zmierzyć się z zagadnieniami pochodzenia Ziemi i ludzi. Odkrycie, jakiego Langdon dokona, ma wstrząsnąć światem.

“A Column of Fire” Ken Follet (światowa premiera: wrzesień 2017)

Follet powraca z kontynuacją “Filarów ziemi”! Ma to być historia szpiegowska rozgrywająca się w XVI wieku za panowania Elżbiety I. Głównymi bohaterami będą kochankowie Will Willard i Margery Fitzgerald, którzy znaleźli się po przeciwnych stronach w konflikcie między protestantami a katolikami. Will pracuje dodatkowo dla Królowej Elżbiety, która w tym czasie kładzie podwaliny pod Secret Service – tajną agencję, która dostarcza jej informacji potrzebnych do kontrolowania wydarzeń w Anglii.

Zapowiada się szpiegowska uczta pełna skrupulatnych historycznych szczegółów!

“Czarownica” Camilla Läckberg (premiera: listopad 2017)

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nowej powieści Läckberg. Wiemy jednak, że autorka powraca do Fjällbacki. To już 10. część cyklu kryminalnego z Patrickiem Hedstromem i Ericą Falck.

“Zamęt” Vincent V. Severski (premiera: listopad 2017)

To pierwsza powieść nowego ośmioczęściowego cyklu o byłym polskim nielegale Dimie i Monice, absolwentce ASP.

Para tajnych oficerów polskiego wywiadu będzie rozwiązywać najtrudniejsze szpiegowskie zagadki w kraju i na świecie.  Ciekawe tylko, co na to Konrad i Sara?

“Wichry zimy” George R.R. Martin (no kiedy?!)

Bardzo chcielibyśmy napisać, że wiemy, kiedy pojawi się 6. część “Pieśni lodu i ognia”. Niestety na razie nikt tego nie wie, chociaż sam autor daje sygnały, że pilnie nad nią pracuje. Mimo to  premiery na wiosnę 2017 roku najprawdopodobniej nie można się spodziewać.  Informację o premierze planowanej na marzec podał Amazon, ale najwyraźniej była to jedynie pomyłka i to wcale nie prorocza.

I to by było na tyle. Przedstawiliśmy wam 12 najbardziej wyczekiwanych premier 2017 roku! Oj, będzie co czytać! Zaczytany rok zapowiada się szczególnie dla fanów thrillerów i kryminałów!

Katarzyna Skrzypczyk-Matuszczyk