Wszystko zaczęło się w roku 2013, kiedy Kraków uzyskał prestiżowy tytuł Miasta literatury UNESCO. Wówczas pośród wielu doniosłych wydarzeń literackich wystartowała Wirtualna Biblioteka Krakowa. na 60 przystankach autobusowych w mieście pojawiły się plakaty umożliwiające wypożyczenie 70 fragmentów największych książkowych hitów dostępnych bezpłatnie przez 30 dni.

graf1
Rok później akcja nosiła już tytuł Czytaj KRK i dwukrotnie w roku 2014 umożliwiała dostęp do 10 gorących bestsellerów przez 30 dni. Akcja była promowana już na 100 citylightach, aczkolwiek dalej ograniczała się do Krakowa.

W roku 2015 plakaty umożliwiające wypożyczenie 12 gorących hitów literackich pojawiły się w 6 największych miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

Jest rok 2016, a my ciągle się rozwijamy… w tym roku przygotowujemy dla Was coś jeszcze większego i naprawdę wyjątkowego! Także w tym roku postanowiliśmy zacząć wyróżniać osoby, grupy i instytucje, które codziennie budują aktywną społeczność czytelniczą.


Kto za tym stoi?

 
Krakowskie Biuro Festiwalowe to jedna z największych instytucji kultury w Polsce. Operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, organizator festiwali (m.in. Festiwalu Muzyki Filmowej, Festiwalu Conrada, Sacrum Profanum, OFF Camera, Boska Komedia).

Woblink to najpopularniejsza w Polsce platforma z e-bookami i czytnikami. W swojej ofercie ma ponad 30 000 e-booków od ponad 280 najlepszych polskich wydawnictw.