„Wiem, co czujesz” – recenzja książki Gabrieli Gargaś [Miye’s Imaginations]

w dziale Akcja Czytaj PL by

Uważam że Gabriela Gargaś to jedna z tych cudownych, polskich pisarek, które nie tylko potrafią poruszyć serca czytelników, ale także posiadają cudowny warsztat literacki, któremu nie sposób niczego zarzucić. Czytanie takich książek to czyta przyjemność, dlatego też z radością zabrałam się za lekturę nowego tytułu, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Literackiego, „Wiem, co czujesz”. 

Zarys fabuły 

„Są takie historie, które pozostają niedokończone”.

Główną bohaterką powieści jest Iga, młoda pisarka, która ma w sobie wiele optymizmu, chętnie słucha i wspiera innych, ale sama głęboko skrywa własne uczucia. Jak wielki wpływ wywrze na życie osób, które postanowiła wesprzeć? Czy uda im się odnaleźć w życiu szczęście? A może w świecie pozostał już tylko smak goryczy…

Moja opinia i przemyślenia

Powieść jest piękna i wzruszająca, z pewnością daje wiele do myślenia. Opowiada o życiu, jego smutkach i radościach. Dzięki Idze poznajemy historie różnych bohaterów, ich emocje i codzienność. Nie dajcie się zwieść ciepłej, wiosennej okładce, to nie lekka, słodka opowieść jakich wiele. To głęboka, pełna refleksji książka, która na długo pozostaje w pamięci i uczy patrzenia na świat z nieco innej perspektywy. 

„Wiem, co czujesz” to powieść pięknie napisana i wyraźnie widać, że Gabriela Gargaś zamknęła w niej fragment swojego serca. Historia jest plastyczna i pełna barw, ciekawy cytat właściwie można by było wybrać praktycznie z każdej strony. Pisarka wydaje wiele książek i ma już ogromną wprawę wpisaniu, a jednak nie pochyliła się ku współczesnym trendom wydawania tasiemców literackich i powtarzania własnych schematów. Każda jej powieść jest inna, unikalna, ma w sobie coś zupełnie wyjątkowego. Uważam że to wspaniałe i mam nadzieję, że nigdy się nie zmieni, a ja w dalszym ciągu niecierpliwie będę wyglądała każdego kolejnego tytułu spod pióra Gabrieli Gargaś. 

Podsumowanie

Jeżeli drogi czytelniku masz ochotę na słodko-gorzką, pięknie napisaną i wciągającą literaturę obyczajową, to książka „Wiem, co czujesz” autorstwa Gabrieli Gargaś będzie idealnym wyborem. Jest pełna barw, smutku i radości. Zmusza do refleksji, zachęca do rozważań nad sensem życia. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć i podczas leniwych, ciepłych dni zatopić się w niezapomnianej lekturze. Uprzedzam jednak, że to tytuł, który złamie nawet najtwardsze serca. Warto jednak na to pozwolić. 

Za możliwość publikacji recenzji dziękujemy blogowi: Miye’s Imaginations

Autorka recenzji: Miye’s Imaginations

Tytuł: Wiem, co czujesz

Autorka książki: Gabriela Gargaś

Premiera: 12 kwietnia 2023

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie