Festiwal NON-FICTION w Krakowie – program

w dziale Archiwum/Ciekawostki/Co warto czytać? by

Jaką rolę odgrywają fake newsy w dobie postprawdy? Jakie są koszty zaangażowania reporterów w monitorowanie działań władz? Czy warto podejmować dziennikarskie ryzyko i jakie są tego koszty? Co tak naprawdę w 2020 roku oznacza „czwarta władza”? Odpowiedzieć spróbują najważniejsi ludzie związani z polskim reportażem, m.in.: Wojciech Jagielski, Marcin Kącki, Katarzyna Kobylarczyk i Bart Staszewski.

Festiwal NON-FICTION w Krakowie – temat: WŁADZA

Tematem tegorocznej edycji festiwalu NON-FICTION jest WŁADZA. Żyjemy w świecie, którego kierunki rozwoju wyznaczają ponadnarodowe korporacje, a nierówności i niepewność jutra dotykają wszystkich pokoleń. W świecie fake newsów i kłamstwa, które już kilkukrotnie wygrały wybory. W świecie nadciągającej wielkimi krokami katastrofy ekologicznej, której próbkę widzieliśmy w Australii. W końcu w świecie rządzonym przez ludzi, którzy wojnę, często ideologiczną, traktują jak zabawę żołnierzykami i tych, którzy wychodzą na ulice miast, by powiedzieć dość.

Temat tegorocznej edycji początkowo miał skupiać się wokół innych zagadnień. Tymczasem rok 2020 okazał się koszmarny, a jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Wydarzenia na Białorusi, dojmujące skutki globalnej pandemii, głębokie politycznie i społecznie podziały, największe protesty w historii USA – to wszystko sprawiło, że również nasz program ewoluował. Słowo WŁADZA już dawno nie było aż tak wielowymiarowe.

Program festiwalu to reprezentacja wszystkich, także tych nie przenikających do mainstreamu, dziedzin reportażu. 28-30 sierpnia 2020, Kraków, ul. Dolnych Młynów 10, nad klubem Scena54.

Festiwal Non-Fiction 2020 – goście: 

Literatura i prasa: Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz, Katarzyna Kobylarczyk, Aleksandra Lipczak, Wojciech Jagielski, Remigiusz Ryziński, Nina Olszewska, Marcin Kącki, Wojciech Szot

Film i telewizja: Leszek Dawidowicz

Radio: Anna Gmiterek-Zabłocka

Nowe media: Agata Szczęśniak, Beata Biel

Fotografia: Bart Staszewski

Festiwal NON-FICTION jest pierwszym w Polsce wydarzeniem dedykowanym w całości reportażowi. Udział w festiwalu od początku jest i będzie bezpłatny. 

Ze względów bezpieczeństwa na spotkaniach będzie ograniczona liczba miejsc, a uczestnictwo w nich będzie możliwe po pobraniu bezpłatnych wejściówek, które będą dostępne na portalu Evenea. Wymagane jest także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia i klauzuli RODO. Organizatorzy apelują o zakrywanie nosa i ust za pomocą maseczek ochronnych lub przyłbic a także o zachowanie dystansu społecznego i stosowanie środków dezynfekcyjnych.

Ogłoszenia, biogramy i szczegółowy program na festiwalowym facebooku i www.nonfiction.pl.
Organizator: Stowarzyszenie Re-prezentacje 

Festiwal NON-FICTION
28-30 sierpnia 2020
Kraków, Kompleks Tytano (ul. Dolnych Młynów 10) nad klubem Scena54

FESTIWAL NON-FICTION PIĄTEK FESTIWAL NONFICTION SOBOTA FESTIWAL NON FICTION NIEDZIELA