Największe bestsellery Wydawnictwa Literackiego w promocji!

w dziale Archiwum/Co warto czytać? by

Tylko dziś w księgarni Woblink można kupić największe bestsellery Wydawnictwa Literackiego tańsze o 45%. Postanowiliśmy się przyjrzeć, co ciekawego możemy tam znaleźć – i jesteśmy zachwyceni!

Poniżej przedstawiamy 9 tytułów, które z tej listy najbardziej przypadły nam do gustu.

Wydawnictwo Literackie w promocji
Kup w promocji na Woblink.com

Olga Tokarczuk

„Księgi Jakubowe” 

Księgi Jakubowe to monumentalna, oparta na faktach powieść Olgi Tokarczyk opowiadająca o zdumiewających (i zatrważających) losach judaistycznej sekty  frankistów.
Jakub Frank po powrocie z Turcji w 1755 roku ogłosił się Mesjaszem. Niezwykle charyzmatyczny człowiek pociągnął za sobą tłumy, mimo że swoim zwolennikiem nakazywał przyjmować to wiarę katolicką, to muzułmańską, to palić święte dla żydów księgi talmudyczne czy nawet potwierdzać irracjonalne plotki o żydowskich mordach rytualnych!
Powieść została uhonorowana nagrodą Nike w 2015 r.

Wydawnictwo Literackie w promocji
Kup w promocji na Woblink.com

Anna Kamińska

„Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci”

Biografia Wandy Rutkiewicz, najsłynniejszej polskiej himalaistki, chwyta za serce. To opowieść o kobiecie, która jako pierwszy człowiek narodowości polskiej oraz pierwsza Europejska stanęła na Mount Everest oraz pierwszej kobiecie, która zdobyła szczyt K2.
Za jej niezwykłym dokonaniami kryje się historia córki, która pragnęła zastąpić ojcu tragicznie zmarłego syna. Kobiety, która z pokonywania własnych słabości uczyniła swój styl życia. Himalaistki, która żyła od wyprawy do wyprawy.
„Zginę w górach” – zapowiedziała i choć jej ciała nigdy nie znaleziono, wszystko wskazuje na to, że słowa dotrzymała.

Wydawnictwo Literackie w promocji
Kup w promocji na Woblink.com

Yuval Noah Harari

„21 lekcji na XXI wiek”

Książki popularnonaukowe są niemal zawsze pasjonujące, ale także niemal zawsze trochę spóźnione. Opisują odkrycia i zjawiska, które w momencie ich trafienia do księgarni są mniej lub bardziej zdezaktualizowane. Na ich tle „21 lekcji na XXI wiek” wypada nad wyraz dobrze.
Autor postawił sobie za cel opisanie najbardziej palących współczesnych problemów, z którymi borykamy się na świecie, starając się znaleźć ich przyczynę i je zrozumieć – wszak tylko przez ich poznanie możemy szukać rozwiązania. W swojej pasjonującej książce porusza takie kwestie, jak zaskakujące zrywy nacjonalistyczne  (których owocem jest m.in. wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA), plagę fake newsów, obecne i rychłe zmiany na rynku pracy, masowe migracje czy nawet ponure wizje w utworach science fiction, które zdominowały kinematografię i literaturę.
Choć nie zgadzam się z autorem w wielu jego tezach, to z pewnością warto przeczytać jego książkę, by zrozumieć, co się do cholery dzieje z tym światem.

Wydawnictwo Literackie w promocji
Kup w promocji na Woblink.com

Martín Caparrós

“Głód”

“Głód” to monumentalny reportaż argentyńskiego pisarza Martina Caparrósa. Jak wskazuje tytuł, książka poświęcona została milionom niedożywionych ludzi na całym świecie. Według statystyk aż 790 milionów mieszkańców Ziemi nie ma co jeść. Co dziewiąty człowiek nie ma funduszy lub dostępu do minimalnej dziennej dawki pożywienia. W tym samym czasie w wielu krajach świata można zaobserwować nadprodukcję jedzenia, które z racji nadpodaży lub przekroczenia daty przydatności, wyrzucane jest na śmietnik. Caparrós w wyczerpujący sposób opisał problem głodu nie tylko w biednych częściach świata, ale także w dużych metropoliach i bogatych państwach. Na podstawie “Głodu” Aneta Groszyńska wyreżyserowała sztukę, która od grudnia 2016 roku wystawiana jest w Teatrze Starym w Krakowie.

Martín Caparrós był jednym z głównych gości Conrad Festiwalu w Krakowie (2018).

Wydawnictwo Literackie w promocji
Kup w promocji na Woblink.com

Olga Tokarczuk

“Opowiadania bizarne”

Po monumentalnych “Księgach Jakubowych” Olga Tokarczuk ukazała się swoim czytelnikom z zupełnie innej strony: krótkich, zwartych, opowiadań pełnych absurdu. “Opowiadania bizarne” to dziesięć tekstów, których cechą wspólną jest tytułowa bizarność – dziwność i niesamowitość. Czytelnicy znajdą w nich motywy śmierci, przemijania, nadprzyrodzonych sił oraz dużą dawkę czarnego humoru. Tokarczuk przedstawiła historie, których akcja rozgrywa się w różnych miejscach i czasach. W zbiorze znalazły się zatem opowieści lekarza króla Jana Kazimierza, współczesna etiuda o mężczyźnie, który żywi się przetworami pozostawionymi przez jego zmarłą matkę, opowiadania rozgrywające się w Azji, Szwecji oraz na Wołyniu. Każdy z epizodów zaskakuje absurdalnymi zwrotami akcji i stale towarzyszącym Tokarczuk realizmem magicznym.

Wydawnictwo Literackie w promocji
Kup w promocji na Woblink.com

Szczepan Twardoch

“Morfina”

Kolejną wartą wyróżnienia książką Szczepana Twardocha niewątpliwie jest wydana w 2012 roku “Morfina”. Pisarz otrzymał za nią Paszport Polityki w kategorii literatura. “Morfina” to mocna, brutalna i intensywna książka. To historia człowieka rozdartego, oficera rezerwy Wojska Polskiego, którego ojciec był odznaczonym żołnierzem pruskiej armii. Stąd w momencie wybuchu II wojny światowej bohater ma problem z identyfikacją i jasnym określeniem swojej przynależności. U Konstantego Willemanna poczucie rozdarcia wzmaga uzależnienie od morfiny oraz obracanie się w kręgu dwóch zupełnie różnych środowisk – inteligenckiego światka warszawskich salonów z jednej strony oraz zdegenerowanego, pijackiego otoczenia stołecznych burdeli i spelunek. W powieści Wilemann spotyka na swojej drodze oddanych ojczyźnie powstańców, zdrajców, okupantów i cwaniaczków, którzy jak flaga będą zmieniać “przyjaciół”, w zależności od kierunku, w który wieje wiatr.

Hideo Yokoyama

„Sześć Cztery”

Wydawnictwo Literackie w promocji
Kup w promocji na Woblink.com

„Sześć Cztery”, często określany jako japońskie „Millenium”, to wciągający thriller, od którego po prostu nie sposób się oderwać. Jego autor, Hideo Yokoyama, pracował w przeszłości jako reporter kryminalny. Tworzone przez niego powieści i opowiadania są nagradzane oraz ekranizowane. Ten japoński pisarz to dwukrotny laureat Kono Mystery ga Sugoi!, a film nakręcony w oparciu o „Sześć Cztery” zdobył duże uznanie Japońskiej Akademii Filmowej.

Powieść Yokoyamy prowadzi czytelnika przez pełną okrucieństwa zbrodnię i wymagające śledztwo. Dla zachodniego odbiorcy dodatkową wartością będzie ukazana przez autora mroczna strona japońskiej społeczności i biurokracji w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Mamy początek 1989 roku. Rodzice porwanej dziewczynki muszą wysłuchać żądań oprawcy. Niestety nigdy nie zobaczą już swojego dziecka żywego, a winny uniknie kary. Sprawę „Sześć Cztery” odłożono do katalogu niewyjaśnionych zbrodni. Kilkanaście lat później, w 2002 roku, pewien policjant chce za wszelką cenę odnaleźć zaginioną córkę. Pod wpływem związanej ze starą sprawą wizyty komisarza generalnego mężczyzna postanawia zajrzeć do zakurzonych akt niewyjaśnionych zbrodni…

Szczepan Twardoch

„Król”

Wydawnictwo Literackie w promocji
Kup w promocji na Woblink.com

„Król” to bestsellerowa książka uznawana za jedną z najlepszych oraz najważniejszych polskich powieści z początku XXI wieku. W „Królu” mamy do czynienia z retro sensacyjną opowieścią, miejską gangsterską balladą, historią drogi na szczyt i upadku na samo dno. Szczepan Twardoch rewelacyjne oddał burzliwy i pełen namiętności klimat lat 30. ubiegłego wieku – Warszawę dzielą podziały klasowe, społeczne i polityczne, a wisząca nad Europą wojna jest coraz bliżej. Mieszkańcy dzielą się na pozornie bogatych i wykształconych Polaków i zgromadzonych wokół Nalewek biednych Żydów.

Jednak nie wszyscy chcą pokornie przyjąć wyznaczoną im rolę – przystojny, pewny siebie i charyzmatyczny bokser Jakub Szapiro kocha alkohol, kokainę, przemoc i kobiety, ale najbardziej ze wszystkiego kocha Warszawę. I właśnie tę Warszawę chce sobie wywalczyć i objąć we władanie. „Król” jest świetnie napisaną, niezwykle dynamiczną powieścią pełną brutalności, seksu, gangsterskich porachunków, ale także miłości, poświęcenia.

Maja Lunde

„Błękit”

Wydawnictwo Literackie w promocji
Kup w promocji na Woblink.com

Maja Lunde po raz kolejny pokazuje czytelnikom jaki wpływ na naszą planetę  może mieć postępująca degradacja naturalnego środowiska. „Błękit” to następna, po świetnej „Historii pszczół”, powieść Lunde z cyklu „Kwartet klimatyczny”. W pierwszej książce uczy, jak ważne dla istnienia na ziemi są owady. W drugiej pisze o tym, że bez wody nie ma życia, a pozbawiony jej świat będzie znacznie bardziej przerażający niż po wymarciu pszczół.

Norwegia, rok 2017. Signe przypływa do ojczystej wioski Ringfiorden na łodzi “Błękit”, którą dostała w prezencie od taty. Nie było jej tu od dawna – wróciła tylko z powodu lodowca, zamienianego przez handlarzy w lód, który sprzedają w postaci luksusowego dodatku do drinków. Kobieta walcząca w młodości razem z ojcem o rzekę Breio i wodospad Dwie Siostry podejmuje kolejną batalię – nie może dopuścić do zniszczenia lodowca.

Południowa Francja, rok 2041. W Europie panuje wyniszczająca susza prowadząca do krwawych wojen. Dawid ucieka wraz z jedenastoletnią córką Lou. Niestety nawet obóz dla uchodźców nie jest bezpiecznym miejscem. Błądząc po wyludnionej okolicy, ojciec i córka postanawiają w jednym z pustych domów poczekać na cud. Lub rychły koniec.

 

Tak soczysta promocja na bestsellery Wydawnictwa Literackiego aktywna jest tylko dziś (31.01.2018)! Korzystajcie 🙂

Martyna Gancarczyk

Mikołaj Kołyszko

Jakub Krasny