Promuj czytelnictwo i walcz o nagrody! Zgarnij smartfona, czytnik, koszulkę i bony

w dziale Akcja Czytaj PL/Archiwum/Ciekawostki by

Chcesz włączyć się w ogólnopolską akcję promowania czytelnictwa razem z Czytaj PL? Chcesz wygrać smartfona, czytnik e-booków, bony na e-booki lub jedną z pięćdziesięciu limitowanych koszulek? Pragniesz odcisnąć ślad na naszej mapie z punktami, w których znajdują się plakaty akcji? Nic prostszego – już teraz możesz zostać Krzewicielem Inkunabułów!

O co chodzi?

Tradycyjnie już podczas trwania akcji Czytaj PL przygotowujemy dla was fantastyczne konkursy. W zamian za obietnicę promowania naszej akcji możesz zostać Krzewicielem Inkunabułów! Za kreatywne dzielenie się z innymi dostępem do akcji możesz wygrać smartfony, tablety i okazjonalne koszulki. W konkursie wygrywają wszyscy, bowiem każde zgłoszenie wyróżniane jest 40-procentowym kodem rabatowym w księgarni internetowej Woblink!

Co można wygrać?

Takich nagród jeszcze nie było! W tegorocznej edycji konkursu Krzewiciele Inkunabułów przewidzieliśmy wyróżnienia dla aż 50 osób! W tym roku do wygrania są trzy smartfony Huawei, dwa wysokiej klasy czytniki e-booków: PocketBook Touch Lux 4 i Basic Lux 2 oraz bony do księgarni internetowej Woblink o wartości 500, 250 i 100 złotych!

Co zrobić, żeby wygrać konkurs Krzewiciele Inkunabułów?

Włączenie się do akcji jest banalnie proste! Co należy zrobić, żeby powalczyć o nagrody i stać się Krzewicielem Inkunabułów? Oto trzy proste kroki:

Krok 1:

Pobierz plik z grafiką plakatu akcji Czytaj PL i wydrukuj go! Wydruk może być dowolnej wielkości. Grafiki przygotowane są w standardowych rozmiarach A4 i A3, kolorowe i czarno-białe.

Krok 2:

Umieść plakat w widocznym miejscu, w którym twoi znajomi będą mogli skanować kod akcji. Pamiętaj, że wybieramy najbardziej kreatywne zgłoszenia! Im bardziej pomysłowa aranżacja, tym większa szansa na główną nagrodę!

Wszystkie zgłoszenia będą dodawane do mapy Czytaj PL (oznaczane na żółto):

Krok 3:

Zrób zdjęcie swojej pracy i wyślij zgłoszenie do akcji, które znajdziesz w linku poniżej. Pamiętaj, żeby w zgłoszeniu podać dokładny adres, zdjęcie, opis fotografii oraz rozmiar koszulki. Jeśli wybierzemy twoją pracę, chcemy wysłać koszulkę, która będzie pasować jak ulał. 

https://app.smartsheet.com/b/form/86eb0075e6204878972421a4a4484663

Po zgłoszeniu musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać na zakończenie akcji! Pamiętaj, że za zgłoszenie otrzymasz kod na 40-procentową zniżkę na zakupy w księgarni internetowej Woblink.com.

Więcej o akcji, regulaminie oraz grafikach przeczytasz tutaj.

Jak można wygrać?

Po zgłoszeniu do akcji wszystkie punkty wraz z opisami i zdjęciami umieszczane są na naszej interaktywnej mapie. Spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy akcji wybiorą najbardziej kreatywne prace, które zostaną nagrodzone wymienionymi wyżej nagrodami. Nie masz pomysłu, jak przygotować swoje zgłoszenie? Mamy dla Ciebie małą podpowiedź. Poniżej przedstawiamy prace konkursowe, które zostały wyróżnione w poprzednich latach i zajęły miejsca na podium podczas dwóch poprzednich edycji.

2017 ROK:

I miejsce:

W zeszłym roku jednogłośnie pierwsze miejsce zostało przyznane panoramicznemu zdjęciu, na którym chłopiec przebrany za królewicza zachęca do czytania, słucha audiobooka oraz skanuje kod QR z plakatu akcji Czytaj PL.

II miejsce:

Druga nagroda została przyznana za zdjęcie plakatu Czytaj PL umieszczonego na ściance wspinaczkowej.

III miejsce:

Trzecie miejsce zajęła fotografia plakatu umieszczonego na największym kaloryferze w Polsce.

2016 ROK:

I miejsce:

W 2016 roku pierwsze miejsce zajęli autorzy zdjęcia z dinozaurem zachęcającym do czytania, któremu bynajmniej nie przeszkadzał podeszły wiek.

II miejsce:

Drugie miejsce zajęła autorka wielkoformatowej książki, która wraz z plakatem i kodem QR znajdowała się w jednej ze szkół. Dodatkowo nauczycielka wystosowała list, w którym apelowała do rodziców o zachęcanie swoich pociech do korzystania z akcji.

III miejsce:

III miejsce zajęła pani, która umieściła plakat Czytaj PL w Pałacu Myślewickim w Warszawie.

Nie zwlekaj ze zgłoszeniem – konkurs trwa do 30 listopada! Promuj czytelnictwo razem z nami. Zostań Krzewicielem Inkunabułów już dziś i walcz o atrakcyjne nagrody.