23 sierpnia – wieczorny przegląd książkoholicznego internetu

w dziale Archiwum/Co słychać? by
Justin Timberlake wydaje swoją pierwszą książkę, ekskluzywny kurort na Malediwach oferuje pracę marzeń, najnowsza powieść Wiesława Myśliwskiego ukaże się już jesienią, a na Strzelińskim Festiwalu Literatury będziemy mieli okazję spotkać między innymi Marka Krajewskiego. A to tylko kilka newsów z naszego najnowszego przeglądu książkoholicznego internetu. Zapraszamy do lektury!

Literacki debiut Justina Timberlake’a

Justin Timberlake, znany na całym świecie wokalista, kompozytor, producent oraz tancerz, postanowił spróbować swoich sił jako pisarz. Jak donosi portal Kulturalne Media, jego pierwsza książka będzie zatytułowana „Hindsight & All the Things I Can’t See in Front of Me” i zostanie opublikowana nakładem wydawnictwa Harper Collins. Publikacja na księgarniane półki trafi 30 października, a będzie zbiorem anegdot i przemyśleń dotyczących życia i pracy Timberlake’a.

Nowa powieść Myśliwskiego

RMF 24 donosi, że już w październiku będziemy mieli okazję przeczytać najnowszą powieść Wiesława Myśliwskiego zatytułowaną „Ucho igielne”. Pisarz jest znany z takich książek jak „Traktat o łuskaniu fasoli”, „Kamień na kamieniu”, „Widnokrąg” oraz „Ostatnie rozdanie”. Powieści Myśliwskiego tłumaczono na wiele języków (np. hiszpański, francuski, hebrajski, włoski).

Kup książkę na Woblink.com
Strzeliński Festiwal Literatury

Polter.pl przypomina o zbliżającym się Strzelińskim Festiwalu Literatury, który odbędzie się 22 września w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Podczas festiwalu będzie można spotkać na przykład Marka Krajewskiego, Michała Cetnarowskiego oraz Tomasza Duszyńskiego. Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ.

Kuba – powrót cenzury

Jak informuje wyborcza.pl, cenzura znowu powróci na Kubę – od 1 grudnia sprzedawanie książek niezgodnych z aktualną polityką państwa ma być karane. To właśnie wtedy na Kubie zacznie obowiązywać dekret 349 zabraniający artystom różnych dziedzin sprzedaży własnych prac i scenicznych występów bez przyzwolenia rządu. Jak łatwo się domyślić, kubańscy artyści są oburzeni. Swoją złość oraz sprzeciw manifestują na licznych protestach.

Praca marzeń na Malediwach

Portal booklips.pl pokazuje, że praca łącząca książki z relaksem na ekskluzywnej plaży istnieje! Firma Ultimate Library, która zajmuje się tworzeniem kolekcji książek zarówno dla hoteli, jak i osób prywatnych, poszukuje osoby do prowadzenia księgarni położonej na Malediwach, a dokładnie znajdującej się w ekskluzywnym kurorcie Soneya Fushi. Przeszkodą może być jedynie niewysokie wynagrodzenie (co zaznacza sam szef Ultimate Library). Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów tej nietypowej oferty, kliknijcie TUTAJ.

Noc Opowiadań Iberyjskich we Wrocławiu

7 i 8 września o godzinie 18:00 we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej odbędzie się Noc Opowiadań Iberyjskich. Każdego wieczora zaplanowano interesujące atrakcje – zaraz przy wrocławskim rynku będziemy mieli okazję posłuchać hiszpańskich i portugalskich utworów wybranych specjalnie przez Marcina Kurka. Utwory będą oczywiście czytane w oryginale wraz z polskimi tłumaczeniami. Księgarnia Hiszpańska jest wyjątkowym miejscem – odbywały się w niej najróżniejsze spotkania autorskie, dyskusje, literackie premiery, warsztaty językowe oraz koncerty.

Conrad a księgarnie

KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, wystąpił z inicjatywą pomocy w promowaniu małych księgarni przy okazji Festiwalu Conrada oraz popularyzacji książkowych adresów na mapie miasta i rozprzestrzenienia święta literatury na całe miasto. Pierwszy raz organizatorzy festiwalu będą wspierać księgarzy pokazujących w witrynach i na regałach książki napisane przez festiwalowych gości. 10 księgarń wystawiających od 15 do 28 października minimum ¾ tytułów z listy pozycji festiwalowych otrzyma zarówno wsparcie finansowe, jak i miejsce w festiwalowej broszurze jako księgarnia partnerska. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Festiwalu Conrada.

I to już koniec tej odsłony książkoholicznego przeglądu internetu. Wkrótce wracamy z nową dawką literackich i czytelniczych nowinek, które zaprezentujemy wam w ostatnim wakacyjnym przeglądzie.