15 listopada – wieczorny przegląd książkoholicznego internetu

w dziale Akcja Czytaj PL/Archiwum/Co słychać? by

Już niedługo czarowanie stanie się realne jak nigdy! W telewizji będziemy mogli obejrzeć przynajmniej kilka sezonów „Władcy Pierścieni”. Czy na literackiej mapie Krakowa pojawi się kolejny festiwal? Dmitry Glukhovsky odwiedzi Polskę. Drugi listopadowy przegląd książkoholicznego internetu pełen jest fantastycznych informacji, pytań i ciekawostek.

Powstanie serial na podstawie „Władcy Pierścieni”

To już pewne! Powstanie serial na podstawie trylogii „Władca Pierścieni”! Prawa do produkcji wykupił Amazon – szacuje się, że wartość transakcji, dzięki której będą mogły powstać także spin-offy, wyniosła od 200 do 250 milionów dolarów. Krążą plotki, że wyścig o ekranizację przegrał Netflix. Na stronie Gazety Wyborczej można znaleźć więcej szczegółów dotyczących fabuły.

Zobacz (prawdopodobnie) największą książkę na świecie

Widzieliście kiedyś dwumetrową książkę ważącą prawie pół tony? Najciekawsze jest to, że ma jedynie dwanaście stron. Co można w niej znaleźć? Na każdej ze stron znajdują się kody QR umożliwiające pobranie darmowych książek w ramach akcji Czytaj PL. Nie wierzysz? Przejdź się na Rynek Główny w Krakowie i sam się przekonaj.

Następca Pokemon Go w świecie Harry’ego Pottera

Alohomora! Już niedługo używanie czarów będzie możliwe. W sieci pojawia się coraz więcej informacji o interaktywnej grze na smartfony, której akcja toczy się w uniwersum Harry’ego Pottera. Czy gra Wizards Unite dorówna popularności Pokemon Go i uda jej się dłużej utrzymać na fali? Garść informacji znajdziecie na stronie Niestatystyczny.pl.

Śniadanie u Tiffany’ego bez cudzysłowu

Znajdujący się w Nowym Jorku sklep Tiffany, w którym można nabyć drogą i piękną biżuterię, mylnie kojarzony jest z kawiarnią. Wszystko za sprawą noweli Trumana Capote’a, której główna bohaterka marzy o zjedzeniu tam śniadania. Właściciele sklepu postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i dali możliwość zjedzenia śniadania w firmowym Blue Box Cafe. O kawiarni otwartej 10 listopada więcej pisze portal Booklips.

Sztuka Czytania w Gdańsku

W dniach 23–25 listopada odbędzie się szósta edycja Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania. Tematem tegorocznych rozmów i warsztatów będzie reportaż. Festiwal odwiedzi wielu znakomitych pisarzy i dziennikarzy, wśród których znajdzie się między innymi laureat tegorocznej Nagrody Nike, Cezary Łazarewicz, autor „Żeby nie było śladów”, „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza”, „Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą”. Program festiwalu i informacje o gościach znajdziecie na stronie trójmiasto.pl

Dmitry Glukhovsky odwiedzi Polskę

Autor bestsellerowego cyklu „Metro 2033” Dmitry Glukhovsky odwiedzi Polskę. Pisarz spotka się z czytelnikami w dziewięciu polskich miastach. O tym gdzie i kiedy będzie go można zobaczyć, donosi portal Stacja Książka.

Dmitry Glukhovsky w Polsce!

Nowy festiwal w Krakowie?

Możemy spodziewać się kolejnego literackiego festiwalu w Krakowie? O takim projekcie od jakiegoś czasu intensywnie myśli Irek Grin, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, były kurator Światowej Stolicy Książki i Europejskiej Stolicy Kultury. Marzy mu się wypełnienie luki na literackiej mapie Krakowa – chciałby do kalendarza imprez wpisać wydarzenie poświęcone literaturze popularnej. Więcej na stronie „Dziennika Polskiego”.