10 listopada – poranny przegląd książkoholicznego internetu

w dziale Akcja Czytaj PL/Archiwum/Co słychać? by

W kolejnym zestawieniu najciekawszych artykułów w literackiej części internetu bitwa o darmowe książki, stumilionowa adaptacja „Imienia Róży”, kolejny weekend z Targami Książki oraz otwarcie jednej z najnowocześniejszych bibliotek na świecie. Czas na pierwszy przegląd książkoholicznego internetu w listopadzie.

Dostęp do akcji Czytaj PL dla obiecujących

Przypominamy, że od 8 listopada KAŻDY może pobrać plakat Czytaj PL z kodem QR dającym dostęp do akcji. Jest jeden warunek: musi złożyć obietnicę, że plakat wydrukuje i powiesi w widocznym miejscu tak, żeby inni mogli korzystać z niego do woli. Warto to zrobić i przesłać zdjęcie swojego plakatu wraz z zaznaczoną lokalizacją, ponieważ 3 osoby, które najciekawiej i najlepiej wyeksponują plakat, otrzymają czytnik PocketBook Aqua 2 wraz z bonem na e-booki do księgarni Woblink.com! Szczegóły na stronie akcja.czytajpl.pl/obietnica.html.

Wielka bitwa o darmowe książki

W jednej z księgarni w Polsce doszło do niecodziennej sytuacji – chwilę po otwarciu sklepu ludzie wparowali po darmowe egzemplarze książek, a następnie wyrywali je sobie z rąk. Fejk? Zobaczcie sami szczegóły na fanpage’u CzytajPL.

Trzecie Śląskie Targi Książki już w ten weekend

Jeszcze nie ochłonęliśmy po Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, a już 10 listopada wystartują kolejne, trzydniowe 3. Śląskie Targi Książki, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wśród gości Targów znajdą się między innymi: ks. Adam Boniecki, Jakub Żulczyk, Jacek Hugo-Bader, Jakub Małecki, Zygmunt Miłoszewski oraz autorzy-celebryci: Robert Biedroń, Jacek Cygan czy Katarzyna Pakosińska. Więcej na portalu Lubimy Czytać.

Poznaliśmy kolejnego laureata Nagrody Goncourtów

Dziennik Polski” donosi, że jedna z najbardziej prestiżowych europejskich nagród literackich – francuska Nagroda Goncourtów – trafiła do Érica Vuillarda za powieść „L’Ordre du jour”, podejmującą temat kulisów II wojny światowej i Anschlussu Austrii. W gronie wcześniejszych laureatów tej nagrody znajdują się między innymi Marcel Proust, André Malraux, Simone de Beauvoir i Michel Houellebecq.

Nowa adaptacja „Imienia róży”

W styczniu rozpoczną się zdjęcia do nowej adaptacji „Imienia róży”, bestsellerowej książki Umberto Eco. Za projekt opiewający na przeszło 100 milionów dolarów odpowiedzialny będzie John Torturro, który wystąpi również w roli Wilhelma. Więcej o planach produkcji znajdziecie na portalu Booknews.

Biblioteki mają oczy…

W chińskim mieście Tiencin niedawno została otwarta jedna z najnowocześniejszych i najbardziej wizjonerskich bibliotek na świecie. Budynek powstał przy Centrum Kultury Binhai i swoim wyglądem z zewnątrz przypomina oko. Zdjęcia tego niesamowitego miejsca można zobaczyć na portalu Niestatystyczny.

Zmarł Roman Bratny

Instytut Książki przekazał smutną informację – 5 listopada zmarł Roman Bratny, prozaik, poeta, autor scenariuszy. Jego najbardziej znane dzieło, „Kolumbowie. Rocznik 20” to składająca się z trzech tomów powieść opisująca losy warszawiaków, którzy w czasie drugiej wojny światowej wchodzili w okres dorosłości, ich walkę o wolność i próbę poradzenia sobie w nowej rzeczywistości powojennej. Pisarz zmarł w wieku 96 lat.


Akcja Czytaj PL działa w aplikacji Woblink. Jeśli podoba Wam się aplikacja i to co robimy, to pamiętajcie, żeby zostawić jej 5 gwiazdek. Bardzo nam to pomaga w przygotowywaniu kolejnych niespodzianek dla Was.