Najgorętsze książkowe premiery września

w dziale Archiwum/Co słychać? by

Wrzesień jest naprawdę dobrym miesiącem dla czytelników! Mamy kilka długo wyczekiwanych kontynuacji – pojawiła się nowa część „Millennium”, Follett powraca z „Filarami ziemi” a Falcones do „Katedry w Barcelonie”. Ponadto Mieciu Mietczyński przeprowadzi nas przez gąszcze epok literackich, a także dowiemy się, że socjopaci są wśród nas! Poniżej prezentujemy 11 najciekawszych premier, które pojawią się już we wrześniu.

KSIĄŻKOWE PREMIERY
WRZESIEŃ 2017

 1. „Mężczyzna, który gonił swój cień”, David Lagercrantz
Okładka książki "Mężczyzna, który gonił swój cień". Książkowe premiery wrzesień
W promocji na Woblink.com

            Premiera: 7 września

To już druga książka Davida Lagercrantza będąca kontynuacją kultowego „Millennium” – trylogii stworzonej przez Stiega Larssona. Mimo wielu obaw poprzednia część – „Co nas nie zabije” – została sprzedana w ponad 6 milionach egzemplarzy i została dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i czytelników. Lagercrantz dużo uwagi poświęca postaci Lisbeth Salander, tak też będzie w nowej części. W piątym tomie „Millennium” Salander otrzymuje od Holgera Palmgrena informacje, które mogą jej pomóc rozprawić się ze swoją przeszłością. O pomoc Salander prosi oczywiście Mikaela Blomkvista.W tej części poznamy również wyjaśnienie zagadki, skąd się wziął i co oznacza słynny tatuaż ze smokiem.

 1. „Słup ognia”, Ken Follett
Okładka książki "Słup ognia". Książkowe premiery wrzesień
W promocji na Woblink.com

            Premiera: 13 września

Długo wyczekiwana kontynuacja „Filarów ziemi” oraz „Świata bez końca”.

Follett zabiera nas do szesnastowiecznej Anglii targanej konfliktami między katolikami a protestantami. Panowanie obejmuje Elżbieta I, która tworzy pierwowzór dzisiejszej Secret Service. Na tle historycznej zawieruchy rozgrywa się historia miłości Neda i Margery, którzy znaleźli się po przeciwnych stronach trwającego konfliktu.

 1. „Dziedzice ziemi”, Ildefonso Falcones
Okładka książki "Dziedzice Ziemi". Książkowe premiery wrzesień
W promocji na Woblink.com

            Premiera: 13 września

Kolejna kontynuacja w tym zestawieniu – Falcones powraca do średniowiecznej Hiszpanii znanej nam z „Katedry w Barcelonie”. Dwunastoletni Hugo Llor, którego Arnau Estanyol wziął pod swoje skrzydła, pracuje w stoczni i marzy, aby w przyszłości zostać słynnym twórcą statków. Jednak brutalna rzeczywistość szybko zakłóca jego spokój i młody Hugo musi stawić czoła kolejnym przeciwnościom. Dodatkowo dostajemy u Falconesa kawał dobrego tła historycznego: walkę o hiszpański tron, schizmę w Kościele, prześladowania Żydów i szalejącą inkwizycję.

 1. „Trupia farma”, Bill Bass
Okładka książki "Trupia Farma". Książkowe premiery wrzesień
W promocji na Woblink.com

           Premiera: 13 września

Nie jest to co prawda tytuł nowy, ale wraca na księgarskie półki jako wznowienie już we wrześniu. Kto jeszcze nie miał okazji usłyszeć o tym tytule, ten wiele stracił. Bill Bass zaprasza nas na swoją farmę w leśne ostępy Tennessee. Tu, na niewielkim obszarze, spoczywają ludzkie zwłoki: zakopane w ziemi, zanurzone w wodzie lub zatopione w bagnach oraz ukryte w bagażnikach samochodów. To słynna „Trupia Farma”, wyjątkowy projekt naukowy autora, który bada, co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci, gdy natura bierze sprawy w swoje ręce. To miejsce zrewolucjonizowało współczesną medycynę sądową, a autor nie tylko odkrywa przed nami fascynujące tajemnice ludzkich zwłok, ale też opowiada o swych najbardziej pasjonujących śledztwach.

 1. „NIKSY”, Nathan Hill
Okładka książki "NIKSY". Książkowe premiery wrzesień
W promocji na Woblink.com

            Premiera: 13 września

Pamiętaj: to, co kochasz najbardziej, kiedyś zrani cię najmocniej. To motto debiutanckiej powieści Nathana Hilla, która przebojem podbija rynki wydawnicze na świecie. Teraz będzie miała szansę podbić również serca polskich czytelników. Nathan Hill z maestrią łączy skandynawską mitologię ze światem gier komputerowych, zderza chicagowskie zamieszki z 1968 roku z ponadczasową miłością, tworząc wielowymiarowy obraz świata przenikniętego autentycznymi emocjami.

 1. „Wszechświat w twojej dłoni”, Christophe Galfard

Okładka książki "Wszechświat w twojej dłoni". Książkowe premiery wrzesień

            Premiera: 14 września

Tajemnicza, niepokojąca, ale i fascynująca czarna otchłań nieba. W tej książce Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata.

 1. „Socjopaci są wśród nas”, Martha Stout
Okładka książki "Socjopaci są wśród nas". Książkowe premiery wrzesień
W promocji na Woblink.com

           Premiera: 13 września

Według badań 1 na 25 osób to socjopata – człowiek bez sumienia, który gotowy jest zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel. Może nim być szef lub kolega z pracy, zbyt wymagający nauczyciel albo uciążliwy sąsiad, a nawet ktoś, kto mieszka pod twoim dachem. Psycholog Martha Stout w swojej bestsellerowej książce udowadnia, że socjopaci są wśród nas. Nie są to wcale szaleńcy z horrorów, ale ludzie, z którymi często obcujemy na co dzień. Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać socjopatów, skąd się biorą i dlaczego odnoszą sukcesy. Odkryjesz stosowane przez nich techniki kamuflażu, a przede wszystkim poznasz 13 zasad radzenia sobie z socjopatą. Dzięki tej książce przestaniesz być bezbronny wobec ich manipulacji i intryg.

 1. „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej”, Katarzyna Wągrowska
Okładka książki "Życie. Zero Waste". Książkowe premiery wrzesień
W promocji na Woblink.com

            Premiera: 13 września

Czy słyszeliście kiedyś o ludziach, którzy nie produkują śmieci? Żadnych. Wydaje się to niemal niemożliwe, a jednak. Katarzyna Wągrowska, autorka bloga ograniczamsie.pl, przybliża nam zasady minimalizmu i ruchu zero waste. Podpowiada jak zacząć, na co zwracać uwagę, jak się nie zrazić i jak wytrwać. Dzięki tej książce dowiesz się także, jak zrobić własny jogurt, domowy makaron lub mydło. I zdziwisz się, że to takie proste. Przekonaj się, że możesz mieć frajdę z tego, że robisz coś dobrego dla środowiska i przyszłych pokoleń!

 1. „Wykłady profesora Niczego”, Mieciu Mietczyński

Okładka książki "Wykłady profesora niczego". Książkowe premiery wrzesień

            Premiera: 27 września

Profesor Niczego zaprasza w podróż przez epoki literackie. Ten temat jeszcze nigdy nie był tak ciekawy i zabawny jednocześnie. W tej kompletnie (bez)użytecznej i totalnie śmiesznej książce profesor Niczego: odsłonił kulisy legendarnego beefu Mickiewicza i Słowackiego, pokazał, że Schopenhauer i Kurt Cobain mają wiele wspólnego, zebrał cytaty ze starożytnych filozofów, napisał wiersz, a także omówił jedną z najbardziej olewanych lektur szkolnych. Zdecydowanie to lektura nieobowiązkowa!

 1. „Na pokuszenie”, Thomas Cullinan

Okładka książki "Na pokuszenie". Książkowe premiery wrzesień

            Premiera: 30 sieprnia

Thomasowi Cullinanowi udało się stworzyć niepokojący thriller psychologiczny utrzymany w konwencji powieści gotyckiej. Akcja rozgrywa się w czasie wojny secesyjnej w szkole dla panien w Wirginii, gdzie trafia ciężko ranny kapral wojsk Unii – John McBurney. Historia opowiedziana jest z perspektywy ośmiu kobiet i aż do końca nie wiadomo, kto tu kogo wodzi na pokuszenie.

Na podstawie powieści Sofia Coppola wyreżyserowała film, który został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Cannes. W rolach głównych możemy zobaczyć Nicole Kidman, Colina Farrella, Kirsten Dunst oraz Elle Fanning.

 1. „Dżentelmen w Moskwie”, Amor Towles

Okładka książki "Dżentelmen w Moskwie". Książkowe premiery wrzesień

            Premiera: 27 września

Powieść uznana za jedną z najlepszych książek 2016 roku przez najważniejsze media anglosaskie. Od dnia premiery ciągle znajduje się na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Gdy hrabia Rostow zostaje skazany na dożywocie przez bolszewicki sąd musi zamienić luksusowy apartament w Metropolu na mikroskopijny pokój na poddaszu. Pozbawiony majątku, wykwintnych kolacji, wizyt w operze i wszystkiego, co dotychczas definiowało jego status, musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Gdy za murami hotelu rozgrywają się największe tragedie dwudziestego wieku, hrabia udowadnia, że bez względu na okoliczności warto być przyzwoitym.

Katarzyna Skrzypczyk-Matuszczyk