BookBusters.audio Blogerem Miesiąca!

w dziale Archiwum/TOP Książek by

Czy wiecie, że internetowe recenzje książek możecie poznawać nie tylko patrząc w ekran komputera, tabletu czy smartfona, ale także sprzątając, idąc na zakupy lub prowadząc samochód? Wystarczy słuchać książkowych podcastów. W tym miesiącu postanowiliśmy nagrodzić naszym zdaniem najbardziej zasłużony podcast o książkach: BookBusters.audio.

Dla zupełnie niezorientowanych – podcasty to internetowe audycje nagrywane przez zapaleńców, innymi słowy forma „blogowania”, w której zamiast publikować tekst, publikujemy nagranie. Dla osób, które dużo czasu spędzają za kółkiem, pracują fizycznie lub po prostu chcą  przyjmować informacje w trakcie ćwiczeń fizycznych, podcasty są podobnie zbawienne jak audiobooki.

Polskich podcastów traktujących o literaturze nie jest zbyt dużo, ale te, które są, godnie reprezentują i ten obszar polskiej blogosfery. Wyróżnić postanowiliśmy Arka i Przemka z kanału BookBusters, którzy swój podcast z recenzjami książek, e-booków i audiobooków publikują od prawie dwóch lat, w ciągu których zdążyli opublikować aż 31 odcinków.

Odcinki podcastu można pobrać w formacie MP3 ze strony, przesłuchać na iTunesie, w aplikacji Pocket Casts lub streamować bezpośrednio na stronie.

Panowie nie są za bardzo aktywni w social mediach (a wielka szkoda!), dlatego ich fanpage na Facebooku ma zaledwie 42 polubienia, ale wierzymy, że dzięki dalszej pracy ta liczba wzrośnie co najmniej stukrotnie (mam nadzieję, że im w tym pomożecie)!

Gratulujemy! Za czytelniczą energię, pomysły i pasję przekazujemy BookBustersom bon o wartości 100 złotych na zakup e-booków w księgarni internetowej Woblink.com.

Bloger Miesiąca – o co chodzi?

Redakcja Czytaj PL postanowiła wyróżniać i nagradzać osoby, które najciekawiej w polskim Internecie promują czytelnictwo. Co miesiąc wybieramy BLOGERA MIESIĄCA, przy czym prosimy słowo „bloger” traktować umownie. Na ten tytuł mogą zasłużyć zarówno osoby prowadzące bloga, jak i udzielające się na BookTubie, nagrywające podcasty, piszące interesujące teksty na łamach portali lub e-zinów, a nawet prowadzące ciekawą stronę na którymkolwiek z social mediów (Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram… nawet na Naszej Klasie ;)). By otrzymać tytuł, możesz zgłosić swoją kandydaturę, ale nie musisz. Jeśli masz potencjał, i tak prędzej czy później Cię znajdziemy.