Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO – ostatni tydzień rekrutacji!

w dziale Archiwum/Sławni czytają by

Tylko do 31 lipca czekamy na Twoje zgłoszenie na kolejną edycję Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. Od września do stycznia dwanaścioro uczestników zajęć, wyłonionych na podstawie przesłanych w rekrutacji krótkich tekstów, zmierzy się z prozą obyczajową. Nie czekaj i zgłoś się już dzisiaj!

Podobnie jak w poprzednich edycjach, zajęcia poprowadzą znani i nagradzani pisarze i pisarki, redaktorzy oraz specjaliści z branży wydawniczej: m.in. Sylwia ChutnikMariusz CzubajAnna Dziewit-MellerKatarzyna Kubisiowska, nad grupą przez cały okres kursu będzie czuwał Filip Modrzejewski, redaktor w wydawnictwie W.A.B., który przez pięć miesięcy będzie przygotowywał młodych pisarzy do mocnego debiutu. Do stworzenia wiarygodnych relacji między bohaterami kursantów przygotuje także prof. Bogdan de Barbaro, psychoterapeuta, który poprowadzi spotkanie o rolach rodzinnych i motywach zachowania. W programie nie zabraknie warsztatów z redaktorami pracującymi w największych polskich wydawnictwach, agentki literackiej, trenerów i psychologów twórczości oraz specjalistów od wizerunku.

Podsumowaniem wielomiesięcznej pracy będzie wydanie antologii tekstów uczestników, która następnie trafi do czołowych wydawców w kraju. Szansa na wydanie debiutanckiej powieści nie będzie mała! O tym, że Kurs przygotowuje do odważnego wejścia na rynek świadczą m.in. sukcesy wyróżnionego absolwenta pierwszej edycji, Ahsana Ridha Hassan, który do tej pory wydał trzy tytuły i nawiązał współpracę z najstarszą agencją literacką w Polsce, BookLab.

Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO jest organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i stanowi element programu wsparcia debiutów literackich w Krakowie, do którego należy także Nagroda Conrada. Od dwóch lat Kursowi towarzyszą comiesięczne, weekendowe warsztaty pisania, które prowadzili m.in. Łukasz Orbitowski, Sylwia Chutnik, Max Cegielski, Weronika Murek, Wojciech Jagielski i reporterzy Dużego Formatu.

Chcesz się zapisać? Oto zasady rekrutacji!

Dwunastu uczestników tegorocznej edycji zostanie zrekrutowanych na podstawie krótkich, maksymalnie pięciostronicowych tekstówopisu sceny rodzinnej kolacji. Na przesłanie zgłoszeń zostało już tylko kilka dni! Rekrutację zamykamy dokładnie 31 lipca, a uczestników wybierzemy do 14 sierpnia. Próbki tekstu należy wysłać na adres [email protected]Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wniesienie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 1500 zł do 24 sierpnia.

Chcesz zobaczyć jak to wyglądało w poprzednich latach? Zobacz reportaże z pierwszej edycji kursu:

Nie jesteś jeszcze przekonany? Sprawdź naszą playlistę na YouTubie z praktycznymi poradami pisarzy. Na kursie poznasz ich dużo więcej!

Więcej informacji na stronie pisz.miastoliteratury.pl.