Wakacyjne premiery książkowe!

w dziale Archiwum/Co słychać?/Co warto czytać? by

Może i trwa właśnie sezon ogórkowy, ale na szczęście wydawcy nie próżnują i w te wakacje zaserwują nam kilka naprawdę świetnych tytułów. Oj, będzie co czytać w te upalne (miejmy nadzieję) popołudnia! Poniżej znajdziecie wybór kilku książek, którym szczególnie polecamy się przyjrzeć!

„Śmierć przewodnika rzecznego” Richard Flanagan

Premiera: 6 lipca

To już piąta powieść Richarda Flanagana, która ukaże się na polskim rynku. Tym razem autor przedstawia nam Aljaza Cosiniego, przewodnika rzecznego, który został wciągnięty przez nurt rzeki i uwięziony pod wodospadem. Jego ostatnie chwile są swoistą podróżą przez życie swoje i swoich przodków. Przed oczami Aljaza przetaczają się obrazy z przeszłości, które stanowią nie tylko jego historię, ale także historię całej Tasmanii.

„Płomienna korona” Elżbieta Cherezińska

Kup na Woblink.com

Premiera: 10 lipca (e-book dostępny od 5 lipca)

Trzeci i ostatni tom trylogii “Odrodzone Królestwo” opowiadającej o burzliwych losach Polski na przełomie XIII i XIV wieku. To wciągająca, napisana z rozmachem i pasjonująca seria powieści historycznych! Cherezińska genialnie przeplata fakty historyczne z elementami fantasy, a czasy Wielkiego Rozbicia dzięki niej ożywają w naszej wyobraźni.

„Czarna Madonna” Remigiusz Mróz

Premiera: 19 lipca

Remigiusz Mróz nie daje nam odpocząć ani chwili! I dobrze, bo każda kolejna powieść to świetnie opowiedziana historia! Co przygotował dla nas tym razem? “Czarna Madonna” jest pełnokrwistym horrorem, po którym kilka nieprzespanych nocy macie jak w banku (przynajmniej taką nadzieję wyraził sam autor). A co z fabułą? Lecący do Tel Awiwu samolot irlandzkich linii lotniczych ginie bez śladu. Czy jakiś związek z tą sprawą ma obraz Matki Boskiej, zwanej Czarną Madonną? Dowiemy się tego już wkrótce!

„Jakoś to będzie. Szczęście po polsku” opracowanie zbiorowe

Premiera: 19 lipca

Czy naprawdę musimy uczyć się szczęścia od Duńczyków? Przecież jakoś to będzie! To książka o tym, że Polacy potrafią być szczęśliwi na przekór okolicznościom, niepowodzeniom, przeciwnościom losu. Wierzymy w rodzinę i tradycję, ważne jest dla nas życie duchowe. Ale lubimy też być zadziorni, a dzięki naszej ułańskiej fantazji niemożliwe staje się możliwe. W ciężkich czasach ratuje nas sarkastyczne poczucie humoru, a nade wszystko – niezachwiana wiara, że ze wszystkimi trudnościami sobie poradzimy. To nasza filozofia: JAKOŚ TO BĘDZIE. Dzięki niej potrafimy przenosić góry.

„Batch. Ponad 200 przepisów, porad i wskazówek dla dobrze zakręconej kuchni” Joel MacCharles, Joel Harrison

Premiera: 19 lipca

Czy robienie przetworów może być pasjonujące? Ta książka jest dowodem na to, że tak! Książka idealna na tę porę roku, bo kiedy robić przetwory jeśli nie teraz, kiedy stragany uginają się od cudownych, świeżych, pachnących warzyw i owoców? Poznaj zatem 7 sposobów na konserwowanie  i aż 200 przepisów na świetne przetwory. No, do roboty! Just batch it!

„Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury” Tristan Gooley

Premiera: 2 sierpnia

Chcesz wiedzieć, jak przemienić liść w kompas, by dojść do celu? Jak znaleźć najbliższe miasto za pomocą nocnego nieba? A może jak prognozować pogodę, obserwując zachowanie owadów? Przygotuj się do drogi i wyrusz w fascynującą podróż po świecie natury. Ta książka sprawi, że każdy Twój następny spacer będzie jeszcze większą przygodą!

„We wspólnym rytmie” Jojo Moyes

Premiera: 2 sierpnia

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś”.

Natasha po odejściu męża próbuje ułożyć sobie życie na nowo i skupia się na karierze. Pewnego dnia spotyka dziewczynkę, której postanawia pomóc. To spotkanie na zawsze zmieni je obie i pokaże im, że miłość istnieje także w tym, co się robi, w małych i dużych gestach. To, że się o niej nie mówi, nie oznacza, że jej nie ma.

„Felicia zaginęła” Jorn Lier Horst

Premiera: 16 sierpnia

Kolejny tom przygód Williama Wistinga, norweskiego policjanta z Larvik. Komisarz wraca do starej sprawy zaginięcia, a w tym samym czasie policja znajduje ciało kobiety. Wisting musi walczyć nie tylko z przebiegłym zabójcą, ale także z nieubłaganie mijającym czasem, aby nie dopuścić do przedawnienia sprawy. Napięcie nie opuści nas do ostatniej strony tej powieści.

„Nosem psa” Alexandra Horowitz

Premiera: 17 sierpnia

Ta książka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom szczekających czworonogów!  Autorka głośnego bestsellera „Oczami psa” w nowej książce objaśnia nam, w jaki sposób psy postrzegają świat za pomocą swojego najlepiej rozwiniętego narządu zmysłów, czyli nosa. Podpowiada również, w jaki sposób my, ludzie, możemy wykorzystać nasz niedoceniany węch.

„Jankeski fajter”, Aura Xilonen

Premiera: 17 sierpnia

Literacka petarda prosto z Meksyku. To historia nielegalnego meksykańskiego imigranta w Stanach Zjednoczonych, który żyje z dnia na dzień, pracuje w podrzędnej księgarni, a jedyne, co potrafi to dobrze biegać i świetnie się bić. Jego antyodyseję we wrogim kraju rozpoczyna bójka uliczna, w którą się wdaje w obronie platonicznej miłości.

„Mock. Ludzkie zoo” Marek Krajewski

Premiera: 23 sierpnia

Marek Krajewski na swoim fanpage’u na Facebooku oznajmił niedawno, że po licznych prośbach fanów udało mu się namówić wydawcę do tego, żeby jego najnowsza książka ukazała się jeszcze w wakacje (a nie tak, jak przewidywano początkowo, dopiero we wrześniu). To wspaniała wiadomość! Tym razem akcja powieści będzie się rozgrywać w 1914 roku, a Mock odkryje szokującą prawdę o piwnicach nieczynnego dworca, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa. Must read w te wakacje!

„Ciemny las” Cixin Liu

Premiera: 29 sierpnia

To drugi tom trylogii “Wspomnienie o przeszłości ziemi”, którą otwierała bestsellerowa powieść “Problem trzech ciał”. Powieść chińskiego autora stała się prawdziwym fenomenem, biła rekordy popularności także w Polsce. Pierwszy tom cyklu został uhonorowany w 2015 roku nagrodą Hugo dla najlepszej powieści. Prawdziwa gratka dla fanów gatunku!

Katarzyna Skrzypczyk