Najlepsze premiery – druga połowa maja

w dziale Archiwum/Co słychać? by

Maj to miesiąc pod znakiem Targów Książki w Warszawie oraz naprawdę ciekawych nowości wydawniczych! Przedstawiamy Wam zestawienie 10 ciekawych tytułów, które lada chwila pojawią się na księgarnianych półkach. To co, zaczynamy?

„Kobieta na schodach” Bernhard Schlink

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Premiera: 23 maja

Powieść autora bestsellerowego „Lektora” zaczyna się jak kryminał, a kończy jak historia życia i miłości. Gdy w muzeum w Sydney odnajduje się obraz od lat uznawany za zaginiony, życie niemieckiego prawnika zmienia się w mgnieniu oka. Obraz staje się pretekstem do tego, aby trzech mężczyzn przypomniało sobie, że kiedyś kochali kobietę, którą ten przedstawia. Ale czy uda im się odzyskać to, co utracili? Zwłaszcza że nie pozostało im wiele czasu…

„Kolacja dla wrony” Jonathan Carroll

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Premiera: 23 maja

Jonathan Carroll powraca z nową książką, w której prowadzi nas po światach swojej wyobraźni. To zbiór tekstów trochę autobiograficznych, gromadzących spostrzeżenia o tym, co pisarza otacza, o ludziach, ich relacjach, codziennych zdarzeniach. A to wszystko oczywiście w niezwykłym stylu Carrolla.

„Zimowy monarcha” Bernard Cornwell

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Premiera: 24 maja

To wznowienie książki, która ukazała się na polskim rynku już cjakiś czas temu. To pierwsza część Trylogii Arturiańskiej, która mistrzowsko łączy klasyczną legendę i opowieść o nieustraszonym Arturze z emocjonującą historią walk o władzę rozgrywających się w tajemniczych, mrocznych czasach. Polecam wszystkim miłośnikom zarówno historii, jak i fantasy!

„Całe życie” Robert Seethaler

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Premiera: 24 maja

W ostatnich latach na rynku wydawniczym panuje moda na wydawanie grubych tomów. Tymczasem Robert Seethaler poszedł w drugą stronę i swoim „Całym życiem” złożył hołd literackiemu minimalizmowi. Na niespełna 200 stronach opowiada historię piękną i subtelną o odnajdywaniu sensu, samotności, codzienności, o małych i dużych rzeczach, które sprawiają, że jesteśmy tym, kim jesteśmy.

„Całe życie” znalazło się na krótkiej liście powieści nominowanych do Międzynarodowej Nagrody Bookera i zostało przetłumaczone na 28 języków.

„Szóste okno” Rachel Abbott

Znajdź ebooka na Woblink.com

Premiera: 24 maja

Rachel Abbott udowadnia, że potrafi pisać genialne thrillery. Po śmierci męża Natalie Gray wiąże się z jego najlepszym przyjacielem, Edem Cooperem. Kobieta pragnie, aby zastąpił on ojca jej dorastającej córce Scarlett. Z czasem jednak kobieta zaczyna podejrzewać, że intencje mężczyzny nie są do końca czyste. Tymczasem śledztwo prowadzone w sprawie samobójstwa pewnej nastolatki prowadzi do Natalie i Scarlett… Czy prawda zniszczy ich życie na zawsze?

„Zapiski podglądacza” Gay Talese

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Premiera: 24 maja

Właściciel motelu w Kolorado od lat podgląda swoich gości i prowadzi dzienniki na temat ich życia seksualnego. Pewnego dnia wysyła list do Gaya Talese, dziennikarza i autora książek o życiu seksualnym Amerykanów, z propozycją, aby skorzystał w swojej pracy z jego notatek. To nie fikcja, ale najprawdziwsza prawda. A teraz dostajemy do ręki książkę, która powstała dzięki temu niezwykłemu spotkaniu i która jest swego rodzaju zapisem tego, jak na przestrzeni lat zmieniały się seksualne upodobania Amerykanów. Ta książka pozwala nam zajrzeć tam, gdzie nigdy nie mielibyśmy dostępu.

„Lato” Karl Ove Knausgård

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Premiera: 25 maja

I tak właśnie kończy się cykl Knausgårda „Cztery pory roku”, który został napisany dla córki autora i który jest pieśnią pochwalną na temat życia, otaczającego świata i miłości rodzicielskiej. Po okresie oczekiwania na narodziny czwartego dziecka przychodzi czas wspólnych zabaw i czytania pierwszych książek. Strach o pomyślne rozwiązanie zastępują marzenia na temat szczęśliwej przyszłości jego córki. Fani Knausgårda powinni być usatysfakcjonowani!

„Gen. Ukryta historia” Siddhartha Mukherjee

Znajdź ebooka na Woblink.com

Premiera: 24 maja

Bestseller „New York Timesa”, najlepsza książka 2016 roku według „The Washington Post”, ”San Francisco Chronicle, „The Guardian”, „The Economist”, „The Week”, „The Globe and Mail”, „The Seattle Times”, Amazon.com, National Public Radio, „Kirkus”, „Library Journal” i portalu czytelniczego Goodreads.

Nowa książka autora „Cesarza wszech chorób” i laureata nagrody Pulitzera tym razem dotyczy jednej z najciekawszych i najważniejszych gałęzi nauki – genetyki. Dziedzina ta nie tylko pozwala na zrozumienie dziedziczności i powstawania chorób, z którymi mierzy się ludzkość. Genetyka przyczyniła się również do szeregu eugenicznych eksperymentów, posłużyła jako pretekst do dyskryminacji jednostek czy do masowych zbrodni. Ta książka to opowieść o narodzinach, rozwoju i perspektywach jednej z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych idei w dziejach nauki.

„Smak zdrowia” Agnieszka Maciąg

Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Premiera: 24 maja

Agnieszka Maciąg powraca z kolejną częścią swoich bestsellerowych „smaków”. Autorka podpowiada, jak wprowadzić do życia spokój, radość i dobrą energię, jedząc i żyjąc zgodnie z naturą. Znajdziecie tu sprawdzone przepisy na naturalne leki, zdrowe napoje i potrawy.