28 marca – wieczorny przegląd książkoholicznego Internetu

w dziale Archiwum/Co słychać? by

W jakiej pozycji czytać, by chronić kręgosłup? Jakie trendy literackie dominują tej wiosny? Czy clickbaity mogą przysłużyć się czytelniczej misji? O tych i o innych sprawach w dzisiejszym przeglądzie książkoholicznego Internetu 🙂

Olga z Wielkiego Buka przygotowała vlog o najnowszych trendach literackich. Z analizy Olgi wynika, że tej wiosny dominują książki traktujące o naturze, literatura marynistyczna oraz powieści nawiązujące do świata arabskiego.

Czy wyobrażacie sobie coś bardziej irytującego niż clickbaity? Trudno, prawda? Jak się jednak okazuje, mogą być użyte w słusznej sprawie. Portal Niestataystyczny.pl pisze o ciekawej inicjatywie księgarni The Wild Detectives z Teksasu, która właśnie za sprawą brukowych technik stara się zainteresować książkami potencjalnych czytelników. Nie ukrywamy, wygląda obiecująco.

Tak wygląda clickbaitowa reklama „Czarnoksiężnika z krainy Oz”

Na stronie SitRight.pl pojawił się bardzo ciekawy artykuł o tym, w jakich pozycjach czytać, by było to jak najlepsze dla naszego kręgosłupa. Lektura obowiązkowa dla każdego książkoholika.

27 marca minęła 11. rocznica śmierci Stanisława Lema. Jak informuje Booklips, hołd temu wielkiemu pisarzowi oddał turecki artysta Polat Yarisci. Przygotował on animację, która przedstawia scenę z pogrzebu Lema w świecie Cyberiady.

Portal Lubimy Czytać donosi o tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci – największej książkoholicznej imprezie dla dzieci. Jak informuje portal, wiosną festiwal odwiedzi Warszawę (16–21 maja), Gdańsk (30 maja–3 czerwca) i Kraków (6–11 czerwca).

W Olsztynie powstaje interaktywna literacka mapa świata – informuje Booklips. Plot on Splot, bo tak nazywa się powstający projekt, ma być platformą pozwalającą pobierać i tworzyć szlaki literackie, odnajdywać miejsca dotąd omijane przez przewodniki, znajdujące się w cieniu znanych obiektów obleganych przez tłumy oraz pokazywać powiązane z nimi książki. Brzmi obiecująco!