1 marca – wieczorny przegląd książkoholicznego Internetu

w dziale Archiwum/Co słychać? by

Amazon sprzedaje antysemickie książki negujące Holocaust, nie bacząc na prośby Jad Waszem o zaprzestanie tego procederu. Wiemy, kto kupił prawa do autobiografii Baracka Obamy i kto będzie jej współautorem. Rodzina z Wiśliny czyta tak dużo książek, że przez nią organizator konkursu „Superczytelnik 2016” musiał zmienić regulamin. A to oczywiście jeszcze nie wszystko!

Antysemici czują się pewnie na Amazonie

Kanadyjskie radio 680 NEWS donosi o prośbie wystosowanej do Amazona przez Jad Waszem (hebr. יד ושם), izraelską instytucję państwową ds. pamięci o Holocauście. Instytucja prosi o zaprzestanie sprzedaży książek antysemitów i negacjonistów twierdzących, że Holocaust nigdy się nie wydarzył.

Prezes Jad Waszem Robert Rozett powiedział, że w trakcie nieoficjalnych rozmów Amazon odmówił spełnienia prośby, powołując się na wolność słowa. Mimo wszystko Rozett liczy na to, że nasilenie antysemickich incydentów w USA uświadomi internetowemu gigantowi, że zmiana jego polityki jest potrzebna.

Kolejne wieści o autobiografii Baracka Obamy

Wiemy już, która oficyna nabyła prawa do książki napisanej przez Baracka Obamę. Co więcej – były prezydent USA nie będzie jej jedynym autorem. Jak donosi “The New York Times”, książkę wyda Penguin Random House, a współautorką biografii będzie  żona Obamy, Michelle.

źródło: wikipedia.org

Polacy czytają…

… a na pewno ci o nazwisku Mańkowscy i pochodzący z Wiśliny. 520 książek rocznie – tyle tytułów według “Gazety Wyborczej” łącznie pochłaniają członkowie tej rodziny. Tak intensywny poziom czytelnictwa sprawił, że gdy przystąpili do konkursu „Superczytelnik 2016”, organizator musiał zmienić regulamin.

Popieramy, podziwiamy i pozdrawiamy!

Kubek termiczny z Puszki…nem

Jedno z pewnością trzeba Rosjanom przyznać – ich dorobek literacki robi wrażenie i potrafią budować na nim swój PR. Jak donosi portal Booklips, moskiewskie metro wprowadziło do sprzedaży gadżety z Aleksandrem Puszkinem i linią Tagansko-Krasnopriesnienskaja (znajduje się na niej stacja nazwana na cześć poety).

Te gadżety to kubki termiczne, długopisy, notesy czy przypinki. Kupowałbym 🙂

O pracy krytyka literackiego

Na kanale WyliczynkaTV ukazał się bardzo interesujący (i kontrowersyjny) wywiad z krytyczką literacką Pauliną Małochleb. Jest on niezwykle ciekawy także z tego powodu, że pokazuje zupełnie inne oblicze krytyki od tego, które pokazywała choćby nasza Blogerka Miesiąca (a warto poznać argumenty obu stron).

Polecamy to nagranie. Mamy tylko jedną wątpliwość… Paulina Małochleb insynuuje, że blogerzy za pozytywne lub niezbyt ostro krytykujący (czytaj: wyważone) recenzje otrzymują pieniądze od wydawnictw.

Jako osoba, która niegdyś współpracowała z blogerami z ramienia wydawnictwa, śmiem zaoponować, ale może oddam głos samym zainteresowanym. Moi drodzy blogerzy, czy wydawnictwa naprawdę przelewają Wam pieniądze za recenzje? 🙂

Agata Napiórska o pisarzach

Na portalu SmakKsiazki.pl Agata Napiórska w wywiadzie z Adamem Szają opowiada, w jakich warunkach tworzą najlepsi polscy pisarze i gdzie wpadają na przełomowe pomysły. Bardzo ciekawy materiał.

Pamiętajcie,  że dziś ważny dzień!