Jak znaleźć plakat Czytaj PL z kodem QR umożliwiającym wejście do akcji?

w dziale Akcja Czytaj PL/Archiwum/Co słychać? by

Nie znalazłeś jeszcze plakatu z kodem QR umożliwiającym wejście do akcji Czytaj PL? Uruchom nawigacje w telefonie z naszą mapą, a smartfon sam wyznaczy Ci najkrótszą trasę do najbliższego z nich. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie 🙂

Otrzymaliśmy wiele wiadomości od osób, które miały problem ze znalezieniem plakatu z QR kodem umożliwiającym wejście do akcji Czytaj PL. Ponadto w akcji współuczestniczy 22 miast partnerskich, przez co niektórzy myśleli, że tylko w nich można znaleźć plakaty Czytaj PL. W tym roku jednak jest inaczej!

Oprócz miast udostępniających swoje słupy ogłoszeniowe i przystanki autobusowe, do akcji przystąpiły szkoły, restauracje i kawiarnie! Przez co obecnie plakaty z kodami QR można znaleźć nie w 22, a w ok. 500 miejscowości w Polsce! A lista ta ciągle się powiększa. Co więcej, od dwóch lat przy oznaczaniu miejsc z plakatami Czytaj PL korzystamy z aplikacji Google Maps, która umożliwia Wam… włączenie nawigacji kierującej do najbliższego plakatu akcji Czytaj PL!

Jeśli nie wiecie, jak ją uruchomić, skorzystajcie z poniższej instrukcji:

1. Za pomocą przeglądarki Chrome lub Safari na swoim smartfonie przechodzicie na stronę akcja.czytajpl.pl/mapa.html.

2. Zobaczycie na niej naszą wspaniałą mapę z mnóstwem lokalizacji plakatów Czytaj PL, taką jak ta:

3. Musicie teraz kliknąć ten przycisk:

4. I zezwolić smartfonowi na przejście do aplikacji Mapy.  Jeśli macie włączony GPS, bez problemu znajdziecie miejsce, w którym aktualnie się znajdujecie.

5. Teraz wystarczy wybrać najbliższy punkt z plakatem QR kodów i wybrać opcję „Wyznacz trasę”.

I to wszystko!

Korzystajcie z naszej akcji, oddawajcie się lekturze i jeśli podoba Wam się to co robimy oraz aplikacja Woblink, to pamiętajcie, żeby zostawić jej 5 gwiazdek. Bardzo nam to pomaga w przygotowywaniu kolejnych niespodzianek dla Was 🙂

 • anna

  nie podoba mi sie! mieszkam za granica, do Polski jezdze raz na 2-3 lata. Taz chce czytac z wami ! i co?

  • Jak pisałem wyżej, mamy więcej takich zgłoszeń i wierz mi, naprawdę szukamy optymalnego rozwiązania, które zadowoli każdego 🙂 Póki co proszę o adres mailowy, na który założyłeaś konto w aplikacji Woblink. Wyślę Ci zaproszenie (a Ty też będziesz mogła wysłać zaproszenie kolejnym 5-ciu osobom, one kolejnym 5-ciu 🙂 ).

 • A może byście i nas włączyli do akcji!!!
  Jakiś kod dla Polonii na Tasmanii???

  • Mamy więcej takich zgłoszeń i wierzcie mi, naprawdę szukamy optymalnego rozwiązania, który zadowoli każdego 🙂 Póki co proszę o adres mailowy, na który założyłeś/aś konto w aplikacji Woblink. Wyślę Ci zaproszenie (a Ty też będziesz mogła wysłać zaproszenie kolejnym 5-ciu osobom, one kolejnym 5-ciu 🙂 ).

   • W zeszłym roku kod QR udostępniony był np. jako plakat, który każdy mógł sobie wydrukować. Tegoroczna edycja znowu utrudniła sprawę, a chyba nie o to w tym chodzi.

 • Iwona

  Witam, super akcja! Czy ja również mogłabym dostać takie zaproszenie? Nie mam dostępu do plakatów, mieszkam za granicą. Mój adres iwonaglinska63@gmail.com
  Pozdrawiam serdecznie
  Iwona

  • Iwono, zaproszenie zostało do Ciebie wysłane. Powinnaś być w akcji do 5 minut 🙂

   Miłej lektury!

   • Iwona

    Dziekuje za zaproszenie, bardzo chcialabym skorzystac, niestety nie wiem jak. Pobralam aplikacje, ten sam adres mailowy ale nic sie nie dzieje. Co robie nie tak?

 • Czy ja również mogę prosić takie zaproszenie na jakuub.wysocki@gmail.com? Z góry dziękuję!

 • Piotr T

  Gratuluję umieszczenia na mapie punktów, gdzie tych plakatów nie ma a kierownictwo instytucji o takowej akcji w ogóle nie słyszało.

wróć na górę